Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Į tarybą Kupiškyje prieš savo valią bus renkami senoliai

leave a comment »

Jeigu senolims progresuoja alzheimerio liga, jiems turėtų būti panaikinta teisė dalyvauti rinkimuose.

Kai kurie garbaus amžiaus kandidatai į Kupiškio rajono tarybą tik dabar sužinojo, kad yra partijos „Jaunoji Lietuva“ nariai. Kas už juos užpildė ir pasirašė dokumentus, aiškinasi Vyriausioji rinkimų komisija. Tuo metu partijos „Jaunoji Lietuva“ pirmininkas NE išsižada savo partijos narių Kupiškyje.

75-erių kupiškietė nustebo sužinojusi, kad partijos „Jaunoji Lietuva“ sąraše kandidatuoja į rajono tarybą. Paskutiniąja sąraše įrašyta moteris su skundu ją išbraukti atskubėjo į rinkimų komisiją. Tačiau neneigė, kad bendravo su šios partijos skyriaus pirmininku Dangirdu Mikšiu ir pasirašo už jo kandidatūrą.

Į tarybą Kupiškyje prieš savo valią bus renkami senoliai

„Jis lankydavo jas dėl šiukšlių, dėl gatvių valymo, jis pats norėjo išsikelti kandidatu, tai galvojo, kad renka parašus, kad jį palaikytų, bet ji tikrai nesuprato, ką pasirašo“, – aiškino Kupiškio rajono savivaldybės rinkimų apygardos pirmininkas Rolandas Aukštikalnis.

Kitas „Jaunosios Lietuvos“ partijos kandidatas į rajono tarybą šiuo metu guli prikaustytas ligos patale ir apie savo ketinimus tapti tarybos nariu sužinojo tik iš „Panoramos“ korespondentų.

„Aš turiu savo bendražygį tokį, kuris man tvarkė dokumentus, viską sužinojo, kad aš esu ligoninėje, aš su juo bendrauju ir nieko konkrečiai jis nepasakė, sako, man reikia“, – teigė partijos „Jaunoji Lietuva“ kandidatas į Kupiškio rajono tarybą Alfonsas Valma.

Vyriškis negalėjo pasakyti, net kokiai partijai priklauso jo pažįstamas. Į rajono tarybą patekęs partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąraše šiuo metu Dangirdas Mikšys taryboje neatstovauja jokiai partijai, todėl į savivaldos rinkimus 24 žmones veda jau su kitos partijos vėliava.

Nors Vyriausiosios rinkimų komisijos tinklalapyje ir Kupiškio rajono rinkimų informaciniame leidinyje nurodyta, kad Dangirdas Mikšys kandidatuoja partijos „Jaunoji Lietuva“ sąraše, tačiau partijos pirmininkas Stanislovas Buškevičius nuo šio skyriaus atsiriboja.

„Tai yra partijos „Lietuvos kelias“ atstovai, tai nėra „Jaunosios Lietuvos“, kadangi po „Jaunosios Lietuvos“ skėčiu susibūrė labai daug politinių organizacijų ir šį klausimą galėtų atsakyti tikrai „Lietuvos kelio“ atstovai“, – aiškino partijos „Jaunoji Lietuva“ pirmininkas Stanislovas Buškevičius.

Pasak vyriausiosios rinkimų komisijos, partija „Lietuvos kelias“ savivaldos rinkimuose nedalyvauja. Kartu su kitais skyriais Kupiškio skyrių užregistravo būtent „Jaunosios Lietuvos“ pirmininkas.

„Jei tikrai senyvo amžiaus žmonėmis manipuliuojama, jiems nežinant, kažkas pasirašoma, tai nusipelno griežtos atsakomybės. Parašų klastojimas, apsimetimas kitu asmeniu ir panašūs nusikaltimai yra baudžiamasis kodeksas“, – teigė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Vyriausioji rinkimų komisija įpareigojo Kupiškio rinkimų apygardos komisiją padėti dėl savo parašo senolei kreiptis į teisėsaugos pareigūnus. Patenkinti prašymo išbraukti ją iš kandidatų komisija pati negali, nes terminas tą padaryti baigėsi metų pradžioje.

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukaiwww.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: