Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Prie Seimo protestuotojų laukė mirtis

leave a comment »

 

Netyla diskusijos, kas kėlė didesnį pavojų sausio 16-ąją: dėl išvogtos Lietuvos prieš vagis sukilę žmonės ar į minią šaudę policininkai. Pareigūnai teisinasi – šaudyta guminėmis kulkomis. Tačiau jie nutyli, kad tos kulkos gali būti ir mirtinos, – rašo dienraštis “Vakaro žinios“.

Į mitinguojančiųjų minią prie Seimo viešojo saugumo pareigūnai šaudė nekaltomis guminėmis kulkomis. Išpleškino jų apie tūkstantį. Kam kojos sąnarį sutrupino, kam dalį ausies nuplėšė. Nepaisydami to pareigūnai išsijuosę tvirtina, kad tokios kulkos nepavojingos!

Jei jos tokios nepavojingos, kodėl apie guminių kulkų uždraudimą pastaruoju metu kalbama Europos Parlamente? “Vakaro žinios“ aiškinosi, kodėl nuo “nekaltų“ kulkų nukentėjo visas būrys žmonių.

Nereikėjo šaudyti

“Mano nuomone, tada nebuvo jokio reikalo šaudyti, – svarstė buvęs “Aro“ rinktinės vadas, o dabar “Atlanto“ futbolo komandos vadovas Vacys Lekevičius. – Nebuvo dėl ko ginklus, tegu ir užtaisytus guminėmis kulkomis, nukreipti į žmones. Ne ta situacija. Būtų pakakę kitų apsisaugojimo priemonių. Juk yra ir skydų, ir kitos specialios įrangos. Gaila, bet nė kiek netobulėjame.“

Pasak jo, keista, kaip dabar esą kai kas bando tvirtinti, kad guminės kulkos – nepavojingos.

“Paleista iš nedidelio atstumo tokia kulka gali sunkiai sužaloti vidaus organus, pažeisti kraujagysles, sutrupinti kaulus, – vardijo jis. – O ką jau kalbėti, jei ji pataikytų į galvą! Žmogus žūti nuo jos gali!“

Pasekmės – sunkesnės

Buvęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Alvydas Sadeckas šiai nuomonei irgi pritaria: “Jokiu būdu nesakau, kad jos nepavojingos. Todėl ir reikia labai gerai apgalvoti, kokiais atvejais tokias kulkas galima naudoti. Ar apskritai reikia naudoti. Būtina atsižvelgti į galimas jų panaudojimo pasekmes, kad jos nebūtų sunkesnės nei pats veiksmas, kurį norima neutralizuoti.

Kolektyvinė bausmė

Pirmasis nepriklausomos Lietuvos krašto apsaugos vadovas Audrius BUTKEVIČIUS  “Vakaro žinias“ tikino, kad teisėtai organizuotame mitinge prie Seimo susirinkusiai žmonių miniai, į ją šaudant, leidžiant dujas, buvo pritaikyta kolektyvinė bausmė, o kolektyvinė atsakomybė prieštarauja pagrindinėms žmogaus teisių nuostatoms.

“Įstatymas draudžia naudoti šaunamąjį ginklą žmonių susibūrimo vietose, jei gali nukentėti pašaliniai asmenys, – atkreipė dėmesį jis. – Be to, įsakymą šaudyti gali duoti tik vidaus reikalų ministras.“

O ministras Raimundas Palaitis per riaušes buvo Čekijoje.

Nuo guminių kulkų nukentėjo 34 mitingo dalyviai. A.Butkevičiaus duomenimis, vienas iki šiol yra ištiktas komos. Du žmones kulkos esą pavijo išeinančius iš mitingo.

“Abu jie turėjo megafonus – turbūt dėl to pareigūnai juos palaikė aktyvistais, – svarstė A.Butkevičius. – O juk mitingą rengti leidimas buvo duotas. Ko ten eiti, jei ne kalbėti?“

Pasak A.Butkevičiaus, joks daiktas – ar išdaužtas Seimo langas, ar apgadintas automobilis – nėra tolygu žmogaus sveikatos ar net gyvybės praradimui, todėl guminių kulkų apskritai nereikėjo naudoti. Apie tokių priemonių naudojimo uždraudimą Europarlamente jau esą seniai kalbama.

“O jei jas naudoti, tai tik laikantis griežtų instrukcijų, – pabrėžė A.Butkevičius. – Tačiau man iki šiol nepavyko gauti tokių instrukcijų. Neaišku, ar jos išvis egzistuoja.“   ww.vakarozinios.lt  2009 sausio mėn. 31 d.

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukaiwww.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: