Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Lietuviai laimėjo sniego skulptūrų konkursą

leave a comment »

 Lietuvių sniego skulptūra, snowfes.com nuotr.

Sniego skulptoriai iš Lietuvos laimėjo Sapporo sniego festivalį – praneša snowfes.com. Trys lietuviai – Kęstutis Lanauskas, Artūras Burneika ir Tomas Petreikis, iš sniego sukūrė avilį su bitėmis. Jų darbą pristatė šūkis: „Pasaulis yra mūsų avilys. Būkime atsakingi“.

Lietuvių komanda savo prisistatyme pabrėžė medaus ir bičių svarbą lietuvių tautai. „Verta paminėti, kad lietuviškas draugo pavadinimas – „bičiulis“, yra kilęs iš daikt. „bitė“, – rašoma lietuvių prisistatyme.

Bičių avilio kūrėjai sako, kad bičių gyvenimas mums primena svarbiausius draugiško sugyvenimo principus.

Šiais metais Japonijoje vykusiame festivalyje dalyvavo šešiolika komandų iš skirtingų pasaulio kampelių.

Visas sniego skulptūras galite pasižiūrėti čia.

***

Sniego skulptūrų festivalyje Japonijoje kauniečiai tapo nugalėtojais

Tradiciniame Sniego skulptūrų festivalyje Tekančios saulės šalyje kauniečių skulptorių sukurtas bičių avilys pelnė pirmąją vietą. Tai – aukščiausias lietuvių pripažinimas, pelnytas Sniego skulptūrų festivalyje Sapore.

„Pasaulis yra mūsų avilys. Būkime atsakingi“, – skelbia kauniečių skulptorių Kęstučio Lanausko, Artūro Burneikos ir architekto Tomo Petreikio sukurta 3 metrų aukščio sniego skulptūra. Jai sukurti prireikė 27 kubų sniego.

62-ajame Sniego skulptūrų festivalyje Sapore dalyvavo 16 skulptorių komandų iš viso pasaulio. Ketvirtadienio rytą festivalio žiuri apžiūrėjo sniego skulptūras ir paskelbė nugalėtojus. „Šiandien visą dieną sninga, iš ryto nukasėme nereikalingą sniegą, nuvalėme skulptūrą – norėjome, kad komisija ją pamatytų tokią, kokią sugalvojome“, – iš Japonijos atskriejo džiugus skulptoriaus Kęstučio Lanausko balsas. Laikrodžiams Lietuvoje mušant ketvirtadienio vidudienį, Japonijoje jau buvo 7 valanda vakaro.

Tai – ne pirmoji, tačiau aukščiausia Kauno skulptorių pergalė viename populiariausių Japonijos žiemos renginių. Prieš dvejus metus kauniečiai Mindaugas Jurėnas, Alfonsas Vaura ir Simonas Šidlauskas pelnė antrąją vietą. Garbingą apdovanojimą kauniečiams tąkart pelnė iš sniego sukurta pelė ir pirštinė. 2006 m. M.Jurėno, K.Lanausko ir A.Vauros milžiniška sniego žvaigždė pelnė ketvirtąją vietą.

Piniginiai prizai festivalio laureatams neskiriami. „Į Lietuvą parvešime garbę, medalius ir Saporo vėliavą, kuri yra pereinamasis festivalio prizas“, – šypsojosi K.Lanauskas. Jis prisipažino su kolegomis svarstęs, vežtis vėliavą į Lietuvą ar ne. Mat kitais metais pirmąją vietą laimėjusi komanda ją  turės parvežti į Saporą. „Kvietimą kitais metais vėl atvykti į Saporą jau turime.

Taigi, vėliava pasisvečiuos Lietuvoje, Kaune, o 2012 m. parkeliaus į Japoniją“, – planavo skulptorius. Lietuvius nustebino antrąją vietą laimėjusios Suomijos komanda – techniškai sudėtingą „Atspaudą“ iš sniego kūrė moterys. Trečiąją vietą pelnė Kinijos skulptoriai, iš sniego sukūrę „Mergaitės šypseną“. 

***

Lietuvių komandą sudarė skulptoriai Kęstutis Lanauskas, Artūras Burneika, Tomas Petreikis. Jų darbą pristatė šūkis: „Pasaulis yra mūsų avilys. Būkime atsakingi“. Lietuvių komanda savo prisistatyme pabrėžė medaus ir bičių svarbą lietuvių tautai.Štai ką jie sako: „Medus yra natūralus maisto produktas, pagamintas nesunaikinant jokio gyvybės formos. Įvairiose skirtingose kultūrose bitės yra vilties simbolis, saulės ir jos energijos ženklas. Jos taip pat simbolizuoja švarą, socialinę organizaciją, darbštumą, nenuilstantį darbą, intelektą, medaus saldumą netgi poeziją. Bičių sukurtas šešiakampis korys yra širdies ir gyvenimo saldumo simbolis. Bitės mus mokina, kaip išgauti savo gyvenimo medaus saldumą, gyventi ir džiaugtis juos, kuomet šviečia saulė.

Baltijos šalyse senovės protėviai buvo sužavėti šių mažų būtybių. Ūkininkai buvo sužavėti jų socialinio gyvenimo ir jų darbštumu. Verta priminti, kad lietuvių kalboje žodis „bičiulis“ yra kilęs nuo daiktavardžio „bitės“.

Bičių gyvenimas mums primena pagrindinius mūsų egzistavimo principus: „Duok ir imk…“ Bitei gėlė yra gyvybės šaltinis. Ir gėlei bitės yra meilės pasiuntinės. Tiek bitės ir gėlės vienos be kitų negali egzistuoti (pagal Kahlil Gibran)“.

Iš viso Saporo sniego skulptūrų festivalyje šiais metais dalyvavo 16 komandų iš įvairiausių pasaulio valstybių. Komandos sukūrė daug sniego skulptūrų, kurios sužavėjo ne tik lankytojus, bet ir pačius festivalio dalyvius. Antroji vieta atiteko Suomijos komandai.

Kauno miesto savivaldybė kauniečių komandai iš Kultūros programos šiemet skyrė 15 tūkst. litų. Kauniečiai Saporo sniego skulptūrų festivalyje dalyvauja nuo 2003 metų.

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukaiwww.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: