Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Į mitingą prieš kasos aparatus turguose susirinko apie 5 tūkst. žmonių, sulaikyta 17 asmenų

leave a comment »

 

Į prekybininkų mitingą prie Seimo pirmadienio vidurdienį susirinko apie 5 tūkst. žmonių, kurie protestuoja prieš reikalavimą turguose turėti kasos aparatus, pranešė įvykio vietoje dirbantys pareigūnai.

Vilniaus policija informavo, kad nuo protesto akcijos pradžios sulaikė 17 asmenų – jie bandė į mitingą atsinešti draudžiamus daiktus ar buvo neblaivūs.

Mitingo dalyviai nepatenkinti dėl Vyriausybė sprendimo nuo gegužės pradžios privalomai įvesti kasos aparatus turgaus prekeiviams, dengtuose paviljonuose pardavinėjantiems maisto produktus. Valdžia teigia, kad nauja tvarka užtikrins didesnį verslo skaidrumą, geresnę pajamų apskaitos kontrolę ir užkirs kelią šešėlinei veiklai.

Tačiau protestuotojai tvirtina, kad taip žlugdomas smulkusis verslas.

“Šalin rankas nuo smulkaus verslo“, “Kubiliau, nevyk žmonių iš Lietuvos“, “Kasos aparatus valdžios vagims“, “Kiekvienam seimūnui – po kasos aparatą“ – tokiais šūkiais mitingo dalyviai protestuoja prie Seimo.

Viešąją tvarką palaiko per 600 policijos pareigūnų, įvykio vietoje matyti raitoji policija ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai. Mitinguotojai nuo parlamento atitverti specialiomis juostomis.

Į mitingą atėjo būrys opozicijos politikų – Algirdas Butkevičius, Vytautas Gapšys, Valentinas Mazuronis, Kazimiera Prunskienė, Artūras Paulauskas, Vidmantas Žiemelis ir kiti.

Prieš mitingą premjeras Andrius Kubilius dar kartą pareiškė, kad ministrų kabinetas savo sprendimo dėl kasos aparatų įvedimo prekiautojams maisto produktais neatšauks.

Vyriausybė nutarė kompensacijoms už kasos aparatus turgavietėse skirti 3 mln. litų iš Privatizavimo fondo.

Lietuvoje šiuo metu yra 108 turgavietės, turinčios dengtus paviljonus.

Žemės ūkio ministras kviečia ne mitinguoti, o dirbti

Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijai rengiant visuotinę protesto akciją prie Seimo priešinantis kasos aparatų įvedimui turgavietėse, žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius ragina ne mitinguoti, o dirbti ir įsiklausyti į pačių žemdirbių organizacijų, ūkininkų išreikštus argumentus.

Praėjusią savaitę 11 įtakingiausių žemdirbių visuomeninių organizacijų – Žemės ūkio rūmų, Ūkininkų, Šeimos ūkininkų, Žemės savininkų sąjungų, Paukštininkystės, Kiaulių augintojų, Žemės ūkio bendrovių, Mėsos perdirbėjų, Grūdų perdirbėjų, Daržovių augintojų asociacijų ir Žemės ūkio kooperatyvo „Lietuviško ūkio kokybė“ – vadovai išreiškė pritarimą kasos aparatų įvedimui turgavietėse. „Įvertinę bendrą Lietuvos maisto produktų gamybos sektoriaus ekonominę situaciją ir pritardami siekiui suvienodinti visų maisto rinkos dalyvių konkurencines galimybes, reiškiame palaikymą Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimui įvesti kasos aparatus turgavietėse”,– teigiama šių organizacijų oficialiame dokumente.

Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius,  lankydamasis įvairiuose šalies rajonuose nuolat girdi pačių ūkininkų raginimus kuo greičiau turguose įvesti kaso aparatus, taip užtikrinant vienodas prekybos sąlygas visiems. „Jie supranta, kad sąžiningiems ūkininkams nuo to tik bus geriau. Jie bus lygiaverčiai konkurencinėje kovoje“, – teigia ministras.

Pasak jo, didesnis verslo skaidrumas, geresnė pajamų apskaita, vartotojų apsaugojimas nuo nesąžiningumo, šešėlinės veiklos užkirtimas – šie svarūs argumentai ne kartą skambėjo diskusijose dėl kasos aparatų įvedimo būtinybės. Deja, viešai išsakytos nepagrįstos mintys, esą toks Vyriausybės sprendimas žlugdo smulkųjį verslą, yra nemotyvuotos. Viešojoje erdvėje sakyti argumentai, jog įvedus kasos aparatus nebus galima derėtis, nebus galima konkuruoti, kasos aparatai neveiks dėl šalčio, o riebaluotais pirštais nebus galima atspausdinti čekio, neturi jokio pagrindo.

“Sąžininga prekyba, skaidri pajamų apskaita negali kenkti verslui. Tai įrodo kitų šalių patirtis – kaimyninės valstybės Latvija, Lenkija, Estija bei Vakarų Europos šalys jau yra įsivedusios kasos aparatus turgavietėse, ir dėl to smulkusis verslas jose ne tik nebankrutuoja, bet ir klesti. Kasos aparatų įvedimas yra techninė prekybos apskaitos priemonė ir negali kenkti sąžiningam pardavėjui, juolab, kad jų įsigijimas yra kompensuojamas valstybės, o mokymai,kaip jais naudotis, jau vyksta“, – išplatinatme pranešime sako ministras.

Vyriausybė buvo skyrusi papildomo laiko ir kreipėsi į smulkų verslą bei prekybininkus vienijančias struktūras, prašydama pateikti savo siūlymus dėl parengto projekto. Tačiau jokio atsako ir pasiūlymų iš smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų dėl pateiktos kasos aparatų įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarkos negavo.

Sulaukęs žemdirbių visuomeninių organizacijų, pačių ūkininkų palaikymo Vyriausybės priimtam sprendimui, žemės ūkio ministras pritaria jų argumentams ir ragina dirbti, o ne mitinguoti.

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukaiwww.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: