Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Dėl PSD Vyriausybė praranda studentų pasitikėjimą

leave a comment »

 

Šalies Vyriausybė dėl įstrigusio Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) klausimo netenka studentų pasitikėjimo. Lietuvos studentų sąjunga (LSS) reikalauja kuo greičiau perduoti PSD klausimą svarstyti Seimui.

„Vyriausybės užsitęsęs PSD klausimo svarstymas verčia studentus abejoti nuoširdumu vykdyti sisteminę aukštojo mokslo pertvarką ir protingai taupyti lėšas. Itin daug dvejonių kelia jau pusmetį Vyriausybės teikiami siūlymai, kurie kaskart prieštarauja pačių valdžios atstovų deklaruojamom siekiamybėm. Atsižvelgdami į situaciją, raginame daugiau nedelsti ir PSD klausimą perduoti svarstyti Seimui“,- LSS pranešime situaciją komentuoja LSS prezidentas Dainius Dikšaitis.

Studentų sąjungos prezidento teigimu, Vyriausybės teikiami siūlymai verčia manyti, jog PSD klausimas pirmiausiai sprendžiamas dangstant esamas PSD lėšų planavimo ir skirstymo tvarkos ydas.

„Abejonių kelia, kiek Sveikatos apsaugos ministerija teikiamais siūlymais sąmoningai vengia racionalios studentų PSD sistemos pertvarkos. Juk iš esmės reformavus studentų PSD sistemą, atsirastų galimybė analogiškai pertvarkyti ir kitas sveikatos draudimo sistemas“, – teigia Studentų sąjungos prezidentas.

Pasak D. Dikšaičio, taip pat mįslingai atrodo Finansų ministerijos pozicija, kuri visada deklaravo, jog būtina kuo skaidriau ir racionaliau leisti valstybės biudžetą. Tačiau svarstant PSD sistemos klausimą, ministerija žvelgia, lyg užrištomis akimis. O Studentų sąjungos pasiūlytas PSD sistemos sprendimo būdas, kuris padėtų ne tik apdrausti visus studentus, bet ir sutaupyti dalį lėšų valstybės labui, Vyriausybėje net nėra svarstomas.

Be to, Vyriausybės elgsena nepaiso ir Seimo Švietimo mokslo ir kultūros komiteto parodytos valios, kuri vienareikšmiškai pasisako už studentams priimtiną PSD sprendimo kelią.

Studentų sąjungos prezidentas taip pat pastebi, kad Vyriausybė siūlomais sprendimais numojama ranka į daugiau nei 4 tūkstančius pilietiškų studentų, kurie tikėjosi, jog jų balsas bus išgirstas.

Lietuvos studentų sąjungos prezidento D.Dikšaičio teigimu, tokia Vyriausybės pozicija PSD klausimu sudėtingai paaiškinama ir suprantama. Atsižvelgiant į susidariusią situaciją, Studentų atstovai ragina Vyriausybę ateinančią savaitę nebeatidėlioti svarstymais PSD klausimo ir perduoti jį spręsti Seimui. Tokiu atveju, Studentų atstovai gins studentų teises atskirai kreipiantis į Seimo narius.

Studentų atstovai tiki, jog Seimas atsižvelgs į vienus jautriausių, neturinčių pastovių pajamų bei siekiančius žinių jaunus visuomenės narius ir priims valstybei bei studentams palankų PSD sistemos sprendimą.

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukaiwww.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: