Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Smurtas šeimoje: aukų vis daugėja

leave a comment »

Akimirka iš tarptautinei kovos su smurtu prieš moteris skirtai dienai paminėti:

Akimirka iš tarptautinei kovos su smurtu prieš moteris skirtai dienai paminėti.

42 000 – tiek iškvietimų dėl smurto šeimoje pernai sulaukė policijos pareigūnai. Anot specialistų, tenka tik apgailestauti, kad skaičiai vis didėja, tačiau ir jie dar neatspindi tikrosios situacijos.

Gausybė moterų policijos telefono numerio surinkti taip ir neišdrįsta, tikėdamos, kad viskas pasikeis. Policijos departamento atstovas Algirdas Žuolys Klaipėdoje surengtoje konferencijoje apie smurtą šeimoje pateikė ir daugiau statistikos. 2007 metais policija sulaukė 33 tūkst. skambučių, prašančių pagalbos šeimoje vyraujant smurtui, 2008 metais skambučių būta 34 tūkst.

„Vilniaus socialinės paramos centro svetainėje mirga toks klausimas: „Ar gali būti, kad pagalbos dėl smurto kreipiamasi kas 11 minučių?“. Klausimas iš tiesų intriguojantis“, – sakė A.Žuolys.

Pasak jo, visiems žinoma, kad buitinis smurtas yra problema, tam reikia rimtų teisinių sprendimų. „Policija pasirengusi reaguoti, tačiau veiksmingų priemonių nėra. Vienintelė reakcija – kriminalinė bausmė. Policijos pareigūnai gali sulaikyti smurtaujantį, bet negali jo laikyti ilgiau nei 48 valandas. Smurto atveju ši nuostata taikoma retai. Ikiteisminiai tyrimai smurto atvejais neatliekami, smurto auka gali kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka“, – pasakojo jis.

Naujas įstatymas – daugiau įgaliojimų

Šiuo metu rengiamas Apsaugos nuo smurto privačioje erdvėje įstatymas. Pasak A.Žuolio, itin aktualus klausimas yra atskirti smurtautoją ir auką. Šiuo metu auką tenka iškeldinti iš namų, o smurtautojas lieka toliau patogiai gyventi. A.Žuolys neslėpė, kad pareigūnams dažnai tenka balansuoti ties savo teisių riba, o visa tai ugdo smurtautojų nebaudžiamumą. A.Žuolys teigė, kad pagal naujai rengiamą įstatymą policija turės daugiau įgaliojimų kovai su smurtautojais – šis bus priverstas išsikelti, nebendrauti su auka, jam grės baudžiamasis persekiojimas. „Padėtis turėtų žymiai pagerėti“, – vylėsi jis.

Konferencijoje iš sostinės, Kauno, kitų miestų suvažiavusios nevyriausybinių ir kitų organizacijų atstovės tarėsi, kokių pasiūlymų gali pateikti, kad įstatymas labiau gintų patiriančius smurtą šeimoje. Anot renginio dalyvių, įstatymai bus tobuli tuomet, kai bus aptarti  žemiausios grandies atstovų, šiuo atveju nevyriausybinių organizacijų. Konferencijoje pasigirdo ir nuomonių, kad rengiamas įstatymas yra toli gražu netobulas ir situacijos itin nepagerins. Jurgita Andriejauskaitė 15min. 20100227

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukaiwww.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas

Reklama

Written by BESMEGENIAI

sausio 23, 2011 at 7:12 am

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: