Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Lenkės vis dažniau smurtauja prieš savo vyrus

leave a comment »

Pikta moteris

Smurtas lenkų šeimose nėra labai retas reiškinys, tačiau ir policija, ir sociologai pastaruoju metu pastebėjo naują tendenciją – vis dažniau prieš savo vyrus pradėjo smurtauti žmonos.

Vidutiniškai per metus į policiją dėl smurto kreipiasi apie 80 tūkst. moterų, bet pernai buvo gauta ir maždaug 12 tūkst. skundų iš vyrų. Tai beveik 30 proc. daugiau nei prieš dvejus metus, rašo dienraštis „Metro“.

Tokius duomenis patvirtina ir medikai. Pasak Varšuvos fondo „Akcija“ vadovo Roberto Kucharskio, „vyrai dažnai gėdijasi prisipažinti, jog yra mušami savo žmonų, tačiau vis dažniau kreipiasi į psichoterapeutus ieškodami pagalbos“.

Varšuvoje jau veikia kelios grupinės terapijos sekcijos vyrams, kur bandoma atkurti jų žmogiškąjį orumą. Medikai pastebi, jog šeiminio smurto aukomis tampa gerai išsilavinę, daug uždirbantys vyrai.

Varšuvos policijos komendantūra smurto aukoms yra užvedusi specialią kartoteką, o apylinkių įgaliotiniai kartą per mėnesį susitinka su smurtą šeimoje patiriančiais vyrais ir moterimis. Jeigu smurtas kokioje nors šeimoje tęsiasi, byla perduodama teismui.

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukaiwww.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas

Reklama

Written by BESMEGENIAI

sausio 23, 2011 at 7:24 am

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: