Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Kauno mero patarėjų algos vis didėja

leave a comment »

Kauno mero patarėjų algos vis didėja

Besibaigiant kadencijai, trijų Kauno mero patarėjų algos didėja – kiekvienam maždaug keturiais šimtais litų, praneša LTV naujienų tarnyba.

Meras sako, esą patarėjai dirba viršvalandžius, todėl didesnės algos nusipelno, opozicija atrėžia, esą patarėjų darbas neadekvatus jų atlyginimams.

Kauno mero komandoje – keturi patarėjai. Vygantas Gudėnas rūpinasi arenos statybomis, buvęs žurnalistas Dainoras Lukas bendrauja su žiniasklaida, Aurimas Jaunarijus Ramoška kuruoja miesto plėtrą ir ūkį, o Valdemaras Taraškevičius energetiką ir savivaldybės įmones.

Mero patarėjai prie algos dar gauna trisdešimties procentų prieduus. Sausį jie perkelti į aukštesnę kategoriją, tad kiekvieno alga padidėjo maždaug keturiais šimtais litų ir siekia beveik penkis tūkstančius, neatskaičius mokesčių.

„Kiekvienas, aišku, žmogus norėtų daugiau to atlyginimo uždirbti, bet visi realijas suprantams šios dienos. Kaip yra taip yra“, – sakė Kauno mero patarėjas Valdemaras Taraškevičius.

„Buvusiai mero patarėjai Editai Gudišauskienei tapus savivaldyės administracijos direktore, jos darbo funkcijos, jos darbo krūvis buvo perskirstytas kitiems trims patarėjams dėl to buvo padidintos kategorijos kitiems trims patarėjams“, – sakė kitas mero patarėjas Dainoras Lukas.

Patarėjai aukštesnę kategoriją gavo po to kai mero potvarkiu sausio trečiąją buvo atleisti,nes patys to prašė, o kitą dieną grąžinti į tas pačias pareigas. Savivaldybės tarnautojai tikino, esą jiems išeitinės kompensacijos nebuvo išmokėtos, pinigus gavo tik už nepanaudotas atostogas. Priedus savo patarėjams skyręs Kauno meras tikina esą šie dirba ir po darbo, ir savaitgaliais, tad didesnės algos nusipelnė.

Pats meras Andrius Kupčinskas teigia: „Dabar dėl kategorijų, tai tos kategorijos galiu pasakyti yra įtvirtintos įstatymuose, patarėjams yra numatytos šešiolikto lygio kategorijos ir čia mes kažko pakeisti negalime“.

Opozicija sako, esą keldamas atlyginimus patarėjams meras nesilaiko žodžio sunkmečiu taupyti.            

„Jeigu pamenate prieš pusantrų metų meras labai gražiai pamelavo, kad jis daugiau patarėjų neprisiims ir po savaitės prisiėmė. Aš manau, kad šitoje ekonominėje situacijoje, kurioje mes gyvename tai yra tyčiojimasis iš Kauno miesto gyventojų“, – piktinosi Kauno savivaldybės tarybos narys Gintaraas Jonas Furmanavičius.            

„Aš pasigendu, kad tai būtų suteikiamos paslaugos adekvačiai gaunamam atlyginimui – nejuda kaune taip kaip turėtų judėti verslo projektai, nėra tiek investitorių kiek norėtųsi, na, žodžiu plėtra tikrai tokia nevyksta, kad reikėtų mokėti tokius didelius pinigus ir ypatingai tokiu sunkiu laiku“, – sakė kitas savivaldybės tarybos narys Gintautas Labanauskas.

Už kelių mėnesių, pasibaigus mero kadencijai, su juo iš pareigų pasitrauks ir patarėjai, tačiau meras neigia esą atlyginimai jiems pakelti dėl didesnių išeitinių kompensacijų.

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukaiwww.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: