Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

10 bjauriausių komunistų palikimų

leave a comment »

867-ais vokietis Karlas Marxas tiek tingėjo dirbti, kad parašė knygą „Kapitalas“, kurioje perskyrė žmones į darbuotojus ir darbdavius ir teigė, kad pirmieji turi nužudyti antruosius tam, kad turėtų gyvenimus, ir įvesti diktatūrą. To prisiskaitęs Vladimiras „Leninas“ Iljičius surengė komunistų revoliuciją Rusijoje, o jo įpėdinis vėliau okupavo Lietuvą ir 50 metų čia statė naują visuomenę. Europoje komunizmas žlugo, tačiau liko daugybė bjaurių dalykų, iš kurių atrinkome dešimt bjauriausių.

10. Miegamieji rajonai – susižavėję šveicaro architekto Charles’io Edouardo Corbusier idėjomis, kad funkcija turi būti pirmiau, komunistai pristatė kvartalus pilkų dėžučių, kuriose ir dabar gyvena dalis Lietuvos, tačiau grožio taip ir nepamatė.

9. Sumaištis rusų galvose – komunistams pirmiausiai pavyko sukelti revoliuciją Rusijoje, todėl iš visų Europos šalių ji nukentėjo labiausiai. Nukentėjo tiek, kad dabar didelė dalis rusų priima antitautinį, tautos idėją niekinantį komunizmą kaip savo tautos tapatybės dalį. Nors savi skerdė savus…

8. Prastas menas – modernų meną komunistai smerkė, nes originalumo siekimo tiesiog nesuprato, o ir tiems ieškojimams būtina sąlyga yra laisvė, žmogaus dialogas su kitu apie to dialogo trūkumą. Apriboję temų ratą ir toleruotinas laisvės formas, jie mus paliko su literatūra apie nieką ir kinu apie tą patį. Negalintis sakyti, ką galvoja, žmogus negalėjo džiaugtis, kurti ir tobulėti, todėl statė filmus, iš kurių dabar turi mokytis kino studentai.

7. Požiūris „kas nors turi mirti“ – komunistai kūrė naują žmogų, naują visuomenę, tad įsigalėjo jaunystės kultas ir požiūris, kad kuo žmogus naujesnis, tuo geresnis. Kartos Lietuvoje iki šiol nesutaria ir dažnai iš žmonių, net politikų galima išgirsti kažką panašaus į „visi pensininkai turi išmirti, tada aš gerai gyvensiu“.

6. Valdžia – tai ne aš. Kadangi komunistų tikslas buvo revoliucija, išžudę verslininkus ir susigrobę jų turtą, komunistai nebežinojo ką daryti, o žmonės vis tiek norėjo savo kieme tvarkytis kaip tinkami. Kad išsilaikytų valdžioje, komunistai turėjo griebtis teroro ir priespaudos, todėl užgniaužė bet kokią kitą nuomonę bei palaužė žmonių tikėjimą. Darbininkas nieko negalėjo pakeisti, nebent prisišaukti, kad KGB sulaužytų jam stuburą. Ir dabar žmonės netiki, kad gali paveikti valdžių sprendimus arba, to tai tikrai negali būti!, patys tapti valdžia.

5. Valdžia viską duos – darbininkas nieko negalėjo pakeisti, negalėjo skųstis, abejoti valdžios sprendimų gerumu, atidaryti savo kioską ir gaminti medines menteles, todėl turėjo laukti, kol proletaro diktatoriai nuspręs, ko jam reikia ir kiek užtenka.

4. Susikaldžiusi Europa – karo lauke Adolfo „Hitlerio“ Shicklgrueberio nacionalsocialistai buvo Josifo „Stalino“ Džiugašvilio komunistų priešas, tačiau ir tie, ir tie kilo iš visų turtuolių nekentėjų tėvo Karlo Markso. Naciai taip pat nekentė turtuolių, tačiau nenorėjo revoliucijos kelti visame pasaulyje, todėl blogąjį darbdavį savame socializme jie pakeitė amžinuoju žydu. Pašiurpusi Europa iki šiol nenoriai vartoja terminą „nacija“ ir vienijasi ne pagal idėją, o pelno siekį ir bendrą valiutą.

3. Laisvė – tai džinsai. Materializmu vadovavęsi, kaip čia tiksliau pasakyt, daiktus tikslu laikiusiems komunistams iš dalies pasisekė pasiekti savo tikslų – daug žmonių Lietuvoje ir Rytų Europoje laisvę pirmiausiai siejo ne su tuo, kad galės gaminti ir pardavinėti džinsus, o kad galės jų nusipirkti vienoje vietoje kartu su bananais ir kramtomąja guma. O ką veikti po to?

2. Viskas nupirkta – terminas “korupcija“ kilęs iš lotyniško termino „griuvimas, sugedimas“ ir nurodo dvasinį būvį. Ne pasiaukojimą dėl kito, o daiktų turėjimą aukštinę komunistai savo sugedimu užkrėtė visą žuvies kūną. Daugybė žmonių ir šiandien negali patikėti, kad įmanoma kažko pasiekti savo jėgomis, susidūrę su kito sėkme šaukia: „Viskas nupirkta!“ ir nesupranta, kam reikalinga ta valstybė.

1. „Tai sovietinis mąstymas!“ – komunistai bandė perkelti rojų į žemę. Jie teigė, kad rojus ateis, kai per revoliuciją darbininkai atims turtą iš verslininkų. Rojus žemėje – labai kvaila, niekas nežino, kada istorija baigsis, tačiau Lietuvoje dažnas lipdo etiketę „Tai sovietinis mąstymas!“ susidūręs su bet kokia kvailybe, taip neatleidžia savo skriaudėjams ir tik užtęsia visos Lietuvos kančią.  Karolis Jachimavičius 2011-01-20

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukaiwww.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: