Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Kauno policija ėmėsi reketo?

leave a comment »

Kauno policija ėmėsi reketo?

Kauną šią savaitę sukrėtė žinia, kad 2007 ir 2010 m. geriausiais miesto policininkais išrinkti pareigūnai įtariami rinkę duokles iš turgaus prekiautojų. Nors kalbama, kad inspektoriai elgėsi tarsi reketininkai, tačiau vienas jų Stoties turguje turi tikrą palaikymo komandą.

Įtariamieji purtė turgus

Centro policijos komisariato tyrėją Darių Drabavičių sulaikę pareigūnai pasiryžę įrodyti, kad jis padarė mažiausiai kelis nusikaltimus. Policininkas mėnesiui uždarytas už grotų, o po kratų Kauno apygardos prokurorai paprašė visuomenės pagalbos, nes mano, kad nusikaltimų gali būti gerokai daugiau. Prokurorų komentarai šykštūs, bet skleidžiama versija, kad D.Drabavičius reketavo Stoties turgaus pardavėjus. Vieni prekiautojai tai patvirtina, bet yra įsitikinę, kad su tyrėju kažkas susidorojo.

Nieko apie reketuojančius policininkus tvirtina negirdėję ir prekiautojai, dirbantys Dainavos turgavietėse, kuriose, kaip įtariama, šėlo anksčiau į kolegų akiratį patekęs Dainavos policijos komisariato pareigūnas Mindaugas Jakutis.

Abu atvejai sulaukė didelio atgarsio Lietuvoje, nes pareigūnai buvo pristatomi kaip pavyzdžiai kolegoms. M.Jakutis – 2010 m. geriausias Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato apylinkės inspektorius. D.Drabavičiui toks pats apdovanojimas buvo įteiktas 2007 m.
Pareigūnai įvertinti vienodai, tačiau aišku, kad prisidirbo skirtingai. M.Jakučio net nepulta nušalinti nuo pareigų, o D.Drabavičius uždarytas mėnesiui į areštinę kaip labai rimtas nusikaltėlis. Todėl yra abejojančiųjų, ar jis sulaikytas už turgaus prekiautojų reketavimą.

Atsiskaitė bulvėmis

“Jūs apie Darių klausiate? Taip, reikalaudavo pinigų. Ateidavo kas porą mėnesių, kabinėdavosi, vartydavo dokumentus ir paimdavo po 20 litų. Duodavau, negi su policininku pyksiesi. Štai ta moteris visada sakydavo, kad pinigų neturi, todėl jam duodavo bulvių – bėrė turguje prie stoties prekiaujanti moteris. – Bet niekam nesakykite, kad aš jums tai sakiau. Man gali liūdnai baigtis.“

Vogčiomis, vis apsidairydama savo pasakojimą išpasakojusi moteris buvo vienintelė prekiautoja, kuri tvirtino buvusiam inspektoriui davusi kyšį. Daugelis kalbintų prekybininkų nesileido į kalbas.

“Nieko nežinau. Būdelėje sėdžiu ir apkalbų neklausau“, – suburbėjo kioske užtrauktukais prekiaujantis vyras.

Puolė liaupsinti

Nuo pokalbio išsisukinėjo ne visi. Į klausimą apie įtarimus D.Drabavičiui karštai reagavo Marytė Banionienė.

“Koks kyšis? Jam krienų indelio nesugebėdavau įsiūlyti. 20 metų turguje dirbu ir inspektorių pažįstu nuo pat pirmos jo darbo dienos. Su juo kažkas susidorojo. Aš žinau, nes mano sūnus policijoje dirba“, – nutaisiusi žinovės miną aiškino moteris.

Netrukus prie jos krienų, konservuotų rūgštynių ir grybų susirinko inspektoriaus palaikymo komanda.

“Jis ateidavo, perspėdavo, kad negaliu prekiauti šitais krienais, ir liepdavo patraukti juos nuo prekystalio. Bet niekada nėra baudęs ar prašęs kyšio. Nueikit, paklauskit, visi tai patvirtins“, – tęsė M.Banionienė.

“Taip, taip. Aš jį irgi labai gerai pažįstu. Buvo pareigingas, bet labai žmogiškas. Nepuldavo bausti, bet liepdavo susitvarkyti. Bausdavo tik tada, jei jo perspėjimo neišgirsdavai“, – kolegei pritarė Aldona Paštukienė. Tačiau netrukus išdygo moteris, kurią inspektorius nubaudė be perspėjimo: “Nubaudė, nes labai principingas buvo. Kyšio niekada nebūtų paėmęs.“
Inspektorių liaupsinusios moterys vis grįždavo prie minties, kad su D.Drabavičiumi kažkas susidorojo. Kažkas iš aukščiau, kam policininkas esą nedavė duoklės.

Blogų policininkų nepamena

Kovo 11-osios gatvėje esančioje turgavietėje kalbų apie reketuojančius policininkus mažiau nei prie autobusų stoties.

“Apie kokias duokles dar galime kalbėti, kai ištisas dienas nieko neparduodame“, – guodėsi drabužiais prekiaujanti moteris.

Prieš kelerius metus ši turgavietė vadinta pagrindine Dainavos mikrorajone. Tačiau net ir auksinius laikus pamenantys prekiautojai tvirtina neprisimenantys blogų policininkų.
Tą patį tvirtino ir turgaus administracija, tačiau buhalterė neatmetė galimybės, kad panašūs dalykai galėjo dėtis turgaus pašonėje, kur žmonės prekiaudavo nelegaliai. Kauno diena 20110115

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukaiwww.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas

Reklama

Written by BESMEGENIAI

sausio 15, 2011 at 4:45 pm

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: