Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Mokslininkai: meilė malšina skausmą

leave a comment »

Romantiška meilė veikia kaip vaistai, teigia mokslininkai, nustatę, kad ji skausmą gali malšinti taip pat veiksmingai kaip morfijus.

Santykių sukelta aistra fizinį skausmą užblokuoja taip pat kaip ir vaistai nuo skausmo ar narkotikai, rodo tyrimas. JAV mokslininkai šią teoriją patikrino su 15 universiteto studentų ir studenčių, kurie buvo neseniai užmezgę naujus meilės santykius.

Jiems buvo rodomos jų partnerių nuotraukos, o tuo pačiu metu kompiuteriu valdomas šiluminis zondas, pritvirtintas prie delnų, sukeldavo nedidelį skausmą. Eksperimento metu studentų smegenys taip pat buvo skenuojamos magnetinio rezonanso aparatu.

Tyrimas parodė, kad mylimo žmogaus nuotraukos sukeltas meilės jausmas veikė kaip galingas vaistas nuo skausmo. Tačiau tyrimo dalyviams žiūrint į patrauklaus pažįstamo žmogaus nuotrauką tokio poveikio nebuvo.

Tiriamųjų smegenų magnetinio rezonanso nuotraukos parodė, kad meilės daromas poveikis prilygsta morfijui ar kokainui. Abiem atvejais veikiami smegenų „atpildo centrai“.

„Kai žmonės yra šioje aistringos, nežabotos meilės fazėje, smarkiai pasikeičia jų nuotaika, o tai veikia skausmo pajutimą“, – teigė tyrimo autorius Seanas Mackey`us iš Stanfordo universiteto Medicinos centro Kalifornijoje.

„Mes pradedame skirti kai kurias smegenyse esančias atpildo sistemas ir tai, kaip jos veikia skausmą. Tai labai gilios ir senos sistemos, susijusios su dopaminu – neurotransmiteriu, veikiančiu nuotaiką, motyvaciją ir atpildą“, – aiškino mokslininkas.

Tyrime dalyvavo Stanfordo universiteto studentai, kurių romantiški santykiai tęsėsi 9 mėnesius.

„Mes specialiai dėmesį skyrėme ankstyvajai meilės stadijai. Mes norėjome tokių tyrimo objektų, kurie jaustų euforiją, energiją ir būtų apsėsti minčių apie savo mylimąjį. Kai meilė taip apibūdinama, kai kuriais atžvilgiais ji panaši į žalingą įprotį. Tad pagalvojome, kad galbūt tai susiję su tomis pačiomis smegenų sistemomis“, – teigė mokslininkas.

Dopaminas – cheminė medžiaga, kuri perduoda neuronų signalus. Jis yra smegenų „atlygio“ sistemos centre ir padeda malonių potyrių metu „jaustis gerai“.

Dopaminas taip pat išskiriamas naudojant vaistus nuo skausmo, tokius kaip morfijus ar kiti opiatai.  LRT 2011-01-03

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukaiwww.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas
Reklama

Written by BESMEGENIAI

sausio 6, 2011 at 11:34 am

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: