Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Koją pakišo farmacininkų dovana į Argentiną

leave a comment »

Kauno medikams koją pakišo farmacininkų dovana į Argentiną (papildyta)

Kauno medikams koją pakišo farmacininkų dovana į Argentiną

STT toliau purto Kauno medicinos įstaigų darbuotojus. Įtariami piktnaudžiavę tarnybą nuo pareigų nušalinti jau du medicinos srities darbuotojai.

Penktadienį Kauno miesto apylinkės teismas pusei metų nuo pareigų nušalino Kauno medicinos universiteto klinikų (KMUK) direktorę ekonomikai Virginiją Kerienę. Jai Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentai pareiškė įtarimus piktnaudžiavus tarnyba.

To paties teismo nutartimi šešiems mėnesiams nuo Kauno teritorinės ligonių kasos direktoriaus pareigų nušalintas ir įtariamasis Virgilijus Šiaudikis.

Jis įtariamas mažiausiai du kartus paėmęs kyšį. Tyrimo duomenimis, V.Šiaudikis mažiausiai du kartus paėmė kyšį iš dviejų gydymo įstaigų darbuotojų, kurie užima aukštas pareigas.

Įtariama, kad viena farmacijos bendrovė padovanojo V.Kerienei ir V.Šiaudikiui turistinę kelionę į Argentiną. Su įtariamaisiais į šią šalį esą keliavo ir jų sutuoktiniai.

Įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.  2010-03-19, Ingrida Žirlienė

Įtarimai kyšininkavimu – darbui ne kliūtis

Įtarimai kyšininkavimu – darbui ne kliūtis 
Pluša: V.Šiaudikis neslėpė, kad sugrįžusio į savo darbą vietą jo vėl laukė valstybės lėšų dalybos.

Kauno apylinkės teismas dar tik rengiasi nagrinėti kyšininkavimu kaltinamo Kauno teritorinės ligonių kasos direktoriaus Virgilijaus Šiaudikio bylą, o jis vėl eina pareigas, nuo kurių buvo nušalintas.

Gruodžio 13-ąją Kauno apygardos prokuratūra išplatino pranešimą: Specialiųjų tyrimų tarnyba baigė tirti vadinamąją medikų korupcijos bylą, prokuratūra ją perdavė Kauno apylinkės teismui. Po savaitės vienas pagrindinių įtariamųjų byloje V.Šiaudikis, pernai pavasarį dėl pradėto tyrimo nušalintas nuo pareigų, vėl sėdėjo prie savo darbo stalo.

“Nuo gruodžio 20 d., – savo darbo pradžią patikslino Kauno teritorinei ligonių kasai vėl vadovaujantis V.Šiaudikis. Paklaustas, kodėl sugrįžo į savo kabinetą, jis priminė: nušalinimo nuo pareigų terminas jau pasibaigė.

Šį faktą patvirtino ir prokuroras Aivaras Alimas. “Perduodamas bylą priminiau teisėjui, kad gruodžio 19 d. baigiasi nušalinimo terminas. Keista, įtarimai tiesiogiai susiję su užimamomis pareigomis. Paprastai taip nebūna“, – stebėjosi prokuratūros atstovas.

“Nušalinimas nuo pareigų pratęstas. Greičiausiai dėl šito šventinio periodo Kauno teritorinės ligonių kasos dar negavo apylinkės teismo nutarties. Kai tik gaus, privalės jį vykdyti“, – svarstė A.Alimas. Jo teigimu, nušalinimo terminas kartą jau buvo pratęstas trims mėnesiams.

Metų sandūroje teritorinėse ligonių kasose – pagrindinis darbymetis: baigiantis vienoms sutartims, sudaromos naujos. Dėl panašiu laikotarpiu vykdytų galimai neskaidrių sandorių V.Šiaudikiui ir buvo pareikšti įtarimai kyšininkavimu bei piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi.

Tačiau kol teismo nutartis dėl nušalinimo termino pratęsimo nepasiekė ligonių kasų, nuo išsamesnių komentarų susilaikęs V.Šiaudikis neslėpė galįs ir vėl spustelėti ranką naujų sandorių dalyviams.

Be darbo neliko ir kita įtariamoji šioje korupcijos byloje Virginija Kerienė. Daugiau šia tema skaitykite pirmadienį  2011 01 03 “Kauno dienoje“.

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukaiwww.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: