Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Apsimelavo! “Yva“, “šeškės“ ir “Studentės“ – fonograminės dainorėlės

leave a comment »

“Dar girdėjau, kad žmonės nustemba, sako: “O, pasirodo, Zvonkė dainuoja gyvai!“ Visiems atrodo, kad mūsų grupė fonograminė, nors mes seniai jau nedainuojam pagal fonogramą“, – štai taip prieš kurį laiką “Lietuvos žinių“ žurnalistui pasisakė Natalija Zvonkė. Apsimelavo. “Yva“, kaip ir “69 Danguje“, “Delfinai“, “Kastaneda“ ir net “Studentės“ – fonograminės grupės, tačiau sąžiningai apie tai prisipažinti klausytojams – vengia.

Šis liūdnas reikalas išaiškėjo viename iš filmavimų, kur pasirodė visi išvardinti atlikėjai/grupės. Prie filmavimo studijos iškabintame sąraše neapdairiai įtraukta ir informacija apie fonogramas. Prie kiekvieno iš dainininkų pažymėta, ką jis vilkės ir kokiu būdu pasirodys – gyvai ar su pilna/daline fonograma. Blogiausia, kad visi juodojo sąrašiuko herojai mulkino ne ką kita, kaip vaikus – būtent jie vertino, kuris atlikėjas vertas šlovės, o kuriam reikėtų pasitempti. Bet kam tįsti tuos mokyklinukus į studiją, jei namie jie “iš kasetės“ jie taip pat sėkmingai galėtų įvertinti dainorėlių “gabumus“?

Jei neįsižiūrėtum į prie durų kabėjusį sąrašiuką, galvotum, kad televizijoje gal tikrai nėra sąlygų pasirodyti gyvai. Tai – vienas mėgstamiausių lietuvių atlikėjų pasiteisinimų. Remiami prie sienos dėl fonogramos jie ne kartą peikė televiziją už tai, kad jei dainuoti su televizininkų technika dar įmanoma, bet groti – jau niekaip. Bet kodėl tuomet vieni sugeba (“InCulto“, Bjelle ir Peru, “Pikaso“ – net ir jie tik dalinę fonogramą naudojo), o kiti net nebando?

Praėjusiais metais jau buvo kilęs skandalas TV3 televizijoje. Tuomet paaiškėjo, kad “Chorų karuose“ fonograma labai mėgiama, nors projekto pradžioje TV žiūrovai kaip tik vilioti gyvais, atseit tikrais chorų pasirodymais. Kokybės burbului sprogus, šou prodiuseriai teisinosi, kad vardan gero garso būtina pasitelkti į pagalbą fonogramą. Jos, pasak tuometinės projekto vadovės, eteryje būdavo apie 30 procentų.

Vis tik galima pateisinti gudraujančius atlikėjus. Na, bent jau N.Zvonkę tai tikrai. Moteriškė neseniai išsidavė: “Esu pastebėjusi: mano pasirodymų televizijoje dažnumas lygus koncertų skaičiui. Turiu šmėžuoti ekrane, kad žmonės mane matytų. Vieniems tai patinka, kitiems – ne, bet vis tiek užsakinėja koncertus. Pastaruoju metu YVA koncertuoja nerealiai daug – turime vidutiniškai tris koncertus per savaitę.“ Ko gali norėti, kai televizija pasitarnauja tik dėl “nerealiai daug koncertų“.

Teisybės dėlei Zebra.lt publikuoja ir gyvai-negyvai dainuojančiųjų sąrašą.

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai  www.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas
Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: