Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

TOP-10 R.Vilkaitis pagarsėjo ne tik įsimintinais vaidmenimis teatre ar televizijoje

leave a comment »

Aktorius šturmuoja dar vieną kėdę – muziejuje

Neilgai pakrimtęs kultūros ministro duonos šmaikštusis aktorius Remigijus Vilkaitis pasiryžo išbandyti save naujoje srityje – Teatro, muzikos ir kino muziejuje (TMKM).

R.Vilkaitis pagarsėjo ne tik įsimintinais vaidmenimis teatre ar televizijoje.

R.Vilkaitis pagarsėjo ne tik įsimintinais vaidmenimis teatre ar televizijoje.

Jei neatsiras nenumatytų kliūčių, buvęs Jaunimo ir O.Koršunovo teatrų aktorius nuo kitų metų sausio turėtų tapti muziejininku.

Tačiau prieš tampant visateisiu Teatro, muzikos ir kino muziejaus darbuotoju 60 metų R.Vilkaičiui būtina ištverti bandomąjį laikotarpį.

Mat anksčiau aktorius su panašiu darbu niekada nebuvo susidūręs.

Jeigu pateisins muziejaus vadovybės lūkesčius, R.Vilkaitis bus priimtas į nuolatinį darbą.

Pajuokavimai virto realybe

Paklausta, ar R.Vilkaitis pats pasiprašė priimamas į darbą, ar jį kas nors protegavo iš dabartinės Vyriausybės ar Kultūros ministerijos, ilgametė TMKM vadovė Regina Lopienė tiesaus atsakymo vengė: „Apie tai geriau patylėsiu, bet sutapo daug aplinkybių. Dar būdamas ministras R.Vilkaitis ne kartą man yra sakęs: „Na, Regina, ruošk man vietelę ir kambariuką.”

Iš pradžių tokios kalbos buvo tarsi juokai, o po kiek laiko virto realybe.”

Muziejaus direktorės teigimu, buvusį ministrą planuojama priimti dirbti į teatro skyrių eiliniu muziejininku už 1220 litų algą.

Būti su „bobomis” nenori

Kai kurie TMKM senbuviai apgailestavo, kad į neseniai atsilaisvinusį muziejininko etatą nebuvo priimta anksčiau čia dirbusi moteris, o durys atveriamos tokio darbo iš viso neragavusiam aktoriui.

„Lietuvos ryto” šaltiniai muziejuje tvirtino, kad R.Vilkaitis jau buvo atvykęs išsirinkti kabineto ir pareikalavo, jog jam darbo vieta būtų paruošta kabinete, kuriame rengiamos įvairios edukacinės programos.

Esą kituose kabinetuose, „vienoje patalpoje su bobomis” jam dirbti būtų nepriimtina.

Ko tikisi iš naujojo pavaldinio, R.Lopienė nieko konkretaus pasakyti kol kas negalėjo. Direktorė tik užsiminė, kad R.Vilkaitis anksčiau yra rašęs straipsnių apie aktorių, dramaturgą ir režisierių Vladą Sipaitį-Sipavičių.

„Matyt, jam norisi pas mus dirbti, nes neseniai skambino, klausė, ar tikrai priimsime.

Gaila, kad jam pastaraisiais metais nelabai nesėkmingai klostėsi darbinė karjera”, – diplomatiškai kalbėjo R.Lopienė.

Norėtų tapti ir vadovu?

Muziejininkai pusiau juokais, pusiau rimta kalba, esą R.Vilkaitis ne šiaip sau nusižiūrėjęs vietą TMKM – kitais metais baigiasi R.Lopienės kadencija direktoriaus poste, todėl aktorius, ko gero, taikosi ją pakeisti.

„Nenorėčiau komentuoti šių kalbų. Tik norėčiau atkreipti dėmesį, kad asmuo, norintis dirbti muziejaus direktoriumi, privalėtų turėti ne dvejus darbo stažo metus (kaip R.Vilkaitis. – Red.) kokiame nors vadovo poste, o mažiausiai trejus”, – sakė R.Lopienė.

Pasirengęs padėti

Politikos užkulisiuose kalbama, kad R.Vilkaičio, kaip muziejininko, karjera galėjo pasirūpinti anksčiau į kultūros ministro postą jį delegavusios Tautos prisikėlimo partijos lyderis, parlamentaras Arūnas Valinskas.

Beje, pats „prisikėlėlių” vedlys šiemet pavasarį ir pareikalavo, kad aktorius dėl prasto darbo ministro poste šį postą paliktų.

„Esu sakęs Remigijui, kad kai jam viskas, kas bloga, susigulės širdyje, ir jeigu bus problemų, mes visada rasime bendrą kalbą.

Esu prašęs jo padaryti tai kaip galima greičiau. Bet jis, matyt, dar tam nepribrendęs ir kol kas mes nebuvome susitikę.

Manau, kad Remigijus galėtų dirbti ir kitur, ne tik ministru. Bet mes nesame ta partija, kuri primygtinai norėtų ką nors kur nors įbrukti”, – kalbėjo A.Valinskas.

Visur duoną užsidirbdavo

„Kas čia per klausimai? Kas jus įpareigojo kištis į mano asmeninį gyvenimą?

Aš visur savo duonutę užsidirbau. Ir pinigėlius, kuriuos gaudavau, dorai atidirbdavau”, – pasipiktino R.Vilkaitis, „Lietuvos ryto” paklaustas, kodėl nutarė tapti muziejininku.

Per karjerą – ne vienas skandalas

* Būdamas ministras R.Vilkaitis ne kartą buvo priverstas aiškintis dėl įvairių nesusipratimų.

* Aktoriui tapus ministru dar kurį laiką ant Kėdainiuose gaminamų konservuotų agurkų stiklainių puikavosi jo atvaizdas. Tie agurkai gaminami europarlamentaro, Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho šeimai priklausančiame fabrike.

* Bet aktorių ir politiką sieja ne tik agurkai bei atlygis už jų reklamavimą – R.Vilkaitis yra vienos V.Uspaskicho dukterų krikštatėvis.

* Vos pusmetį pabuvęs ministro poste, 2009 metų birželį R.Vilkaitis už reprezentacijai skirtas lėšas sumanė įsigyti kostiumą, marškinius ir batus. Šie pirkiniai mokesčių mokėtojams atsiėjo 1073 litus.

* „Sėdžiu su batais, kostiumu, marškiniais ir reprezentuoju Kultūros ministeriją”, – nesijautė nė kiek kaltas R.Vilkaitis, supainiojęs asmeninę ir valstybės kišenes.

* Triukšmas kilo ir po to, kai 2009 m. gruodį iš Kultūros ministerijos biudžeto buvo atseikėta 120 tūkst. litų režisieriaus T.Duonelos filmui „Atsisveikinimas (laimingo žmogaus istorija)”, kuriame prieš tapdamas ministru vaidmenį kūrė ir R.Vilkaitis.

* Galbūt tų pinigų skyrimas ir nebūtų sukėlęs prieštaringų vertinimų, jeigu R.Vilkaičio aplinkos žmonės nebūtų prašę režisieriaus iškirpti filmo scenos, kurioje jo vaidinamas filmo veikėjas apsišlapina.

Vadovėmis susidomėjo etikos sargai

* Teatro, muzikos ir kino muziejaus vadovybei jau tenka aiškintis dėl ankstesnių įdarbinimų.

* Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė pradėti tyrimą dėl TMKM direktorės R.Lopienės ir jos pavaduotojos A.Kapočiūtės sprendimų.

* Tyrimas pradėtas pagal Valstybės kontrolės pranešimą, esą R.Lopienė į darbą muziejuje priėmė savo dukterį ir sūnų, o A.Kapočiūtė, laikinai eidama direktoriaus pareigas, įdarbino savo sūnų.

Birutė VYŠNIAUSKAITĖ
LR korespondentė
2010-12-28
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai  www.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas
Reklama

Written by BESMEGENIAI

gruodžio 28, 2010 at 6:08 am

Įrašyta kategorijoj Žvaigždės

Tagged with , , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: