Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Yra ką atimti

leave a comment »

Balandzio 3 d. 13 val. prie seimo mitingas del mokesciu, apie kuriuos niekas nezinojo, o ir bande pasinaudoti gydymo paslaugomis nedirbantys asmenys privalejo susimoketi uz paslaugas, o dabar dar gavo pranesima sumoketi valstybei 864 Lt uz visus 2009 metus. Protingi mokesciu rinkejai butu suteike informacija ir tik tada eme skaiciuoti pinigus o ne atbuline tvarka. As nesutinku moketi ne tik uz 2009 metu priskaiciuotus mokescius, bet ir uz 2010 metu pirmus tris menesius, nes apie tai niekas neinformavo.Platinkit si pranesima visur, kad visi zinotu.

*******************************

Yra ką atimti
2010 03 25
Danas NAGELĖ, zinios@vakarozinios.lt

 
Valstybės biudžete didėjant skylėms, nuspręsta pinigų prasimanyti bet kokiomis priemonėmis. Tam tinka ir galo su galu nesuduriantys bedarbiai. Jiems pranešta, kad iki gegužės 3-iosios būtina susimokėti po kelis šimtus litų. Už tai, kad pernai nemokėjo mokesčių.
 
Bedarbio kailis – valstybei

Valstybė nebesibodi finansinių problemų spręsti net ir tokios jautrios socialinės grupės kaip bedarbiai sąskaita. Iš Darbo biržoje nesiregistravusių ir net valstybės pašalpų negavusių žmonių reikalaujama susimokėti šimtus litų už pernai jų nemokėtą sveikatos draudimo mokestį.

Šoko terapija
Vakar antrą dieną iš eilės netilo pasipiktinusių žmonių, gavusių Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) praėjusių metų gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas, skambučiai “Vakaro žinių” redakcijoje. Nustėrę yra ne tik dirbę, mokėję mokesčius ir vis tiek valstybei skolingi likę žmonės, bet ir bedarbiai. Pasirodo, ir jiems valstybė priskaičiavo skolas už pernykščius metus.

“Jau penkerius metus esu bedarbis. O VMI deklaracijoje nurodyta, kad vis tiek už kiekvieną praėjusių metų mėnesį skolingas po 72 litus privalomojo sveikatos draudimo mokesčio. Iš viso turėsiu sumokėti 864 litus”, – stebėjosi elektrėniškis Audrius.

Anot pono Audriaus, bedarbė yra ir jo žmona. Tačiau kadangi šeima augina 8 metų vaiką, vienas iš tėvų nuo mokesčio atleistas. Kitas privalės susimokėti. Vien todėl, kad nesikreipė į Darbo biržą pašalpos. Mokės, nors nė karto pernai nesikreipė nė į vieną sveikatos priežiūros įstaigą.

Ne vienas langelis

Panašiai VMI norėjo “nuskausminti” ir ponią Gražiną iš Telšių. Nors ji pernai 4 mėnesius nedirbo, už kiekvieną jų taip pat, sprendžiant iš deklaracijos, valstybei privalėtų sumokėti po 72 litus.

“Tačiau Darbo biržoje išsiaiškinau, kad mokesčius priskaičiavo, nes į VMI nenunešiau pažymos, kad buvau įstojusi į biržą. Tačiau juk viskas kompiuterizuota. Negi žmonės dar turi būti verčiami bėgioti su pažymomis? Be to, ne visi juk žino, kad to reikia”, – piktinosi ponia Gražina išgirtu vieno langelio principu.

VMI Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Darius Buta paaiškino, kad privalomojo sveikatos draudimo mokestį tikrai nuo praėjusių metų pradžios privalėjo mokėti visi nedirbantys ir negaunantys kitų pajamų žmonės, neregistruoti Darbo biržoje.

“O anksčiau mokėti nereikėdavo nė vienam nedirbančiam asmeniui. Už visus sumokėdavo valstybė”, – naujoves paaiškino VMI atstovas.
Kalčiausi – patys bedarbiai
 
Algimantas DUMBRAVA – Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys:
 
Valstybė nuo pernai draudžia sveikatos draudimu tik tuos bedarbius, kurie yra įsiregistravę Darbo biržoje. Tačiau žmonės, kol jiems nieko neatsitinka, kol nereikia susimokėti, nenori nieko girdėti. Nors gal ir mes per mažai informacijos apie naujoves pateikiame, todėl toks chaosas kilo. Be to, keista ir tai, kad kalbame apie vieną langelį, o Darbo birža mokesčių inspektoriams nepraneša apie tai, kad žmogus užsiregistravo kaip bedarbis.
Gyvename kompiuterizuotame pasaulyje, turime duomenų bazes, todėl nesąmonė žmones siuntinėti su pažymomis.
 
 
Parengta pagal dienraštį “Vakaro žinios“
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai  www.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas
Reklama

Written by BESMEGENIAI

gruodžio 26, 2010 at 7:24 am

Įrašyta kategorijoj PSD

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: