Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Valstybinis reketas – taip reikia vadinti sveikatos draudimo mokestį, renkamą atgaline data

leave a comment »

Mokesčiai – valstybės pagrindas, – mėgsta kartoti valdininkai. Bet po visų naktinių mokesčių perversmų mūsų brangioj tėvynėj jau nebeaišku, kas yra mokestis, už ką jį reikia mokėti, ir galiausiai iš ko? Ir kaip pavadinti privalomo sveikatos draudimo mokesčio išieškojimą atgaline data ir apmokestinant net tuos, kurie neturėjo pajamų, nesinaudojo medicinos įstaigų paslaugomis, o jei naudojosi, tai už jas mokėjo?

Kažkas tai jau pavadino mokesčiu už orą. Nesutikčiau, kad už orą, nes oras jau apmokestintas ir tą mokestį pavadintą „ekologijos“ ramiai sau mokėjome, pavyzdžiui, įvažiuodami į Nidą.

Ne, tai ne mokestis, tai atviras ir įžūlus reketas, niekuo nesiskiriantis nuo kriminalinio. O gal net ir baisiau, nes nusikaltėliai nereketuoja neturtėlių ir vargšų. Valdininkams tai daryti galima, nes jiems priklauso aukščiausia valdžia, o kai buvo įsigyta moderni riaušių malšinimo įranga, valdininkai tikriausiai apsvaigo nuo minties, kad dabar jau gali daryt bet ką… Ir daro.

Pritrūko pinigų? Nieko baisaus, tereikia sugalvot, kaip ir ką pavadint „mokesčiu“ ir tiesiog jį pasiimt.

Ir visai nesvarbu, kad pilietis sako, kad pinigų neturi (pajamų deklaracija ir yra žmogaus sakymas valdžiai, kiek jis turi pajamų ir iš ko jis gyvena). Bet valdžia netiki. Valdžiai atrodo, kad tas žmogus meluoja. Ji tikisi, kad tas nedorėlis būtinai turi slaptą sąskaitą arba maišą nelegaliai gautų litų. Valdžia įtari. Bet ar tas įtarumas nekyla iš nuosavo sugedimo?

Vis kylantys lėšų grobstymo, valdininkų sukčiavimo, dvigubų buhalterijų partijose ir pajamų slėpimo skandalai mums leidžia aiškiai suprasti, kad valdžioje sėdi ne pačios aukščiausios moralės žmonės. Sėdi, sėdėjo ir sėdės. Tiesiog negali kitokie žmonės atsidurt valdžioj.

Vien valdžios siekimas, noras dominuot yra amoralus. Jie sėdi, mes – ne. Tebūnie. Tik kas jiems davė teisę mus laikyti tokiais pačiais kaip „jie“?

Aš nesutinku tapti skolininke valstybės, kurios valdininkams atrodo, kad aš tokia kaip jie. Kaip man sukrapštyt 864 litus sveikatos draudimui, jei aš neturėjau tokių pajamų, jų nedeklaravau? O gal čia naujas „projektas“ šešėlinei ekonomikai pažaboti? Gal sumokėjus tą draudimą Valstybinė mokesčių inspekcija iškart pasiteiraus, iš kur aš gavau tokią visai nemažą sumą?

Valstybėje, kurioje priimami tokie įstatymai, visko galima tikėtis…

***

V.Pajuodienė – Fiokla yra laisva menininkė.

Vilma Pajuodienė
2010-03-31 16:27
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai  www.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas
Reklama

Written by BESMEGENIAI

gruodžio 26, 2010 at 7:36 am

Įrašyta kategorijoj PSD

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: