Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Sveikatos draudimo absurdai kelia pasipiktinimą

leave a comment »

Kuo sunkiau gyventi – tuo daugiau absurdų, susijusių su įvairiais mokesčiais. Ne išimtis – privalomojo sveikatos draudimo (PSD) mokestis. Žmonės piktinasi, kad šį mokestį turi mokėti ir neturintieji darbo, o kartais – net sumokėjęs įmokas nebūsi laikomas apdraustu, rašo „Vakarų ekspresas“.

Pasipiktinimo skambučių dėl privalomojo sveikatos draudimo sistemos “neteisybių“ sulaukia ne tik redakcija, bet ir Klaipėdos teritorinė ligonių kasa.

“Vakarų ekspresui“ paskambinęs klaipėdietis Arūnas piktinosi, kad pavėlavę bent dieną sumokėti mėnesinę sveikatos draudimo įmoką, žmonės, šias įmokas mokantys savarankiškai, netenka draustumo trims mėnesiams.

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos direktorius Alfridas Bumblys pripažino, kad ši problema egzistuoja, ir per dieną jo vadovaujama įstaiga sulaukia nemažai skambučių su priekaištais ir klausimais. Jo manymu, sistemai trūksta lankstumo – juk žmonės turi įvairių problemų, ne visada gali laiku susimokėti.

“Bet yra kaip yra, mes turime vykdyti įsakymus“, – sakė jis.

Salvinija Andriušienė, Klaipėdos teritorinės ligonių kasos Informatikos ir statistikos skyriaus vedėjo pavaduotoja, teigia, kad tokia tvarka numatyta įstatymuose.

„Tokia tvarka, kai pavėlavęs sumokėti įmoką netenki draustumo trims mėnesiams, nustatyta Privalomojo sveikatos draudimo įstatymo pataisose nuo 2009 metų sausio 1 dienos. Jose įrašyta, kad privalomasis sveikatos draudimas žmogui, savarankiškai dirbančiam arba savarankiškai mokančiam įmokas, įsigalioja tik po trijų įmokų.

Įstatymas galioja ilgiau nei metus, ir žmonės galėjo įprasti mokėti įmokas kiekvieną mėnesį. Įmokas sumokėti vėlavo tie, kurie buvo įpratę mokėti nereguliariai.

Beje, jei žmogus neapdraustas ir jam kas nors atsitinka arba jis nori gauti medicinos paslaugas, jis turi mokėti vienkartinę 2400 litų įmoką,“ – teigia ji.

ELTA
2010 balandžio mėn. 1 d. 08:41
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai  www.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas
Reklama

Written by BESMEGENIAI

gruodžio 26, 2010 at 7:32 am

Įrašyta kategorijoj PSD

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: