Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Sveikatos draudimas daugeliui žmonių tapo bausme

leave a comment »

Atlyginimas, mokesčiai

Net jei negyveni Lietuvoje, privalai mokėti čia mokesčius. O dvi dienas dirbę žmonės juos moka už du mėnesius. Tokia yra Lietuvos mokesčių politika, rašo „Lietuvos rytas“.

Klaipėdos rajone gyvenanti pensininkė, negalią turinti Stasė Vaičiulienė
pernai prie kapinių prieš Vėlines pardavinėjo pačios išaugintas gėles. Kelias dienas galiojantis verslo liudijimas moteriai buvo parduotas už sumažintą kainą – mažiau nei 10 litų.

„Per kelias dienas uždirbau apie 200 litų, tačiau dabar paaiškėjo, kad už sveikatos draudimą turėsiu sumokėti 144 litus, nes dirbau porą dienų spalio pabaigoje ir dar tiek pat – lapkričio pradžioje. Pagal mūsų įstatymus – du mėnesius“, – stebėjosi S.Vaičiulienė.

Vilnietė Žydronė Lukšytė pernai Lietuvoje negyveno pusę metų – iki liepos pradžios ji su draugu daugiau nei metus keliavo po Pietų Ameriką.
Tačiau pamačiusi savo 2009 m. pajamų deklaraciją moteris sužinojo, kad už tą laiką, kai nebuvo Lietuvoje ir neturėjo net teorinės galimybės pasinaudoti gydymo paslaugomis, vis tiek turėjo mokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) mokestį. Skola valstybei – 432 litai.

Viešėdama Pietų Amerikoje moteris parašė kelis straipsnius vienam žurnalui. Iš gauto autoriaus atlyginimo buvo atskaičiuojamas sveikatos draudimo mokestis. Tačiau dėl to Ž.Lukšytės skola valstybei nesumažėjo nė litu.

Valstybinės ligonių kasos atstovas spaudai Kazys Žilėnas aiškina, kad PSD mokestį turi sumokėti visi iš Lietuvos emigravę žmonės, kurie apie tai nėra pranešę migracijos tarnyboms ir užsienyje niekur nedirba. Tas pat taikoma ir ilgalaikiams turistams.

„Mokestis privalomas visiems, kurie įtraukti į Gyventojų registrą, nebent juos draudžia valstybė“, – aiškino K.Žilėnas.

ELTA
2010 balandžio mėn. 2 d. 08:13
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai  www.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas
Reklama

Written by BESMEGENIAI

gruodžio 26, 2010 at 7:14 am

Įrašyta kategorijoj PSD

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: