Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Iš darbo išėjęs su „išeitine“ vis tiek liko skolingas sveikatos draudimo mokesčio

leave a comment »

Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas turi sumokėti ne tik niekur neregistruoti bedarbiai ir kiti niekur nedrausti asmenys, bet ir išeitinę kompensaciją gavę, tačiau tiesiai į darbo biržą nesikreipę gyventojai. Su tokia situacija DELFI pasakoja susidūręs Vladimiras.

Vyras piktinasi, kad jam buvo išmokėti dviejų mėnesių atlyginimo dydžio kompensacija, nuo kurios sumokėti visi sveikatos ir „Sodros“ mokesčiai, tačiau vis tiek jam skaičiuojama skola dėl nesumokėto PSD.

„Į darbo birža registruotis neskubėjau, nes įstatymai numato bedarbio išmoką mokėti tik nuo tuo laiko, už kiek buvo sumokėta kompensacija. Tapęs bedarbiu ieškojau darbo savo jėgomis“, – savo laiške rašė jis.

Jis prisimena, kad pernai rugsėjo 30 d. buvo atleistas iš darbo ir už du mėnesius gavo priklausančią išeitinę kompensaciją. Į darbo biržą vyras nuėjo lapkričio 8 d., tačiau šiemet atsivertęs preliminarią pajamų deklaraciją rado PSD skolą už spalį.

„Tačiau man išmokant išeitinę kompensaciją už du mėnesius (spalį ir lapkritį) nuo jos buvo nuskaičiuoti visi mokesčiai, tarp jų ir PSD. Taigi sumokėjus mokesčius valstybei už spalį ir lapkritį aš dar turiu sumokėti antrą kartą PSD mokėstį už spalį, nes nebuvau užregistruotas darbo biržoje. Čia tai nesąmonė, daugiau žodžių nerandu“, – nevilties neslėpė Vladimiras.

Penktadienį Valstybinė ligonių kasa šios situacijos nesiėmė komentuoti, tvirtindama, kad PSD surinkimu rūpinasi Valstybinė mokesčių inspekcija. Tačiau pastaroji taip pat nuo platesnių komentarų susilaikė, nes esą ateinančią savaitę bus sprendžiama, kaip elgtis su PSD įmokomis.

DELFI primena, kad nuo praėjusių metų sausio PSD įmokos buvo skaičiuojamos tiems gyventojams, kurie niekur nesimokė ir nedirbo, tačiau nesiregistravo darbo biržoje bei nepriklauso visuomenės grupėms, kurias valstybė darudžia savo lėšomis.

Per mėnesį šie gyventojai turi sumokėti 72 Lt PSD arba 864 Lt už metus.

Rasa Lukaitytė, www.DELFI.lt
2010 balandžio mėn. 4 d. 17:28
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai  www.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas
Reklama

Written by BESMEGENIAI

gruodžio 26, 2010 at 7:12 am

Įrašyta kategorijoj PSD

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: