Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

I.Šimonytė apie privalomąjį sveikatos draudimą: ši prievolė galiojo seniai

leave a comment »

Ingrida Šimonytė

Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos niekur nedraustiems asmenims visada buvo privalomos, tvirtina finansų ministrė Ingrida Šimonytė. Tačiau tik šiemet institucijos ėmėsi aktyvesnio jų išieškojimo. Jos teigimu, vienintelė PSD naujovė yra sprendimas vietoj 10 proc. vidutinio darbo užmokesčio sudarančios įmokos imti 72 Lt (9 proc. nuo minimalios algos).

„Žmonės, kurie nemoka įmokų, nes nėra samdomi arba neturi individualios veiklos ir panašiai, turėjo pareigą mokėti 10 proc. vidutinio darbo užmokesčio dydžio PSD įmokas kiekvieną mėnesį. Ta prievolė galiojo seniai, tiesa, ji nebuvo realiai pritaikyta. Visų pirma norėčiau akcentuoti, kad nuo praėjusių metų ta prievolė buvo sumažinta. Tai buvo padaryta objektyviai įvertinus, kad valstybė nemokamą gydymą garantuoja PSD mokant nuo minimalios algos, tai yra 72 Lt per mėnesį. Taigi realiai šiems žmonėms prievolė buvo sumažinta“, – penktadienį žurnalistams sakė finansų ministrė.

Ji pripažino, kad „šiemet buvo įdėta daugiau įdirbio, kad prievolė būtų vykdoma“.

„Aš suprantu, kad kol mes esame sveiki, esame įsitikinę, kad niekada nesirgsime, tačiau sveikatos draudimas nėra toks, kad aš susimoku tik tada, kai man patogu ir tik tada, kai aš sergu. Tai yra draudimas, kur draudiminis įvykis arba atsitiks, arba ne“, – tvirtino I. Šimonytė.

Jos teigimu, už bedarbius sveikatos draudimą moka valstybė, jiems tereikia registruotis Darbo biržoje, o namų šeimininkės, auginančios vaikus iki 8 metų arba du nepilnamečius vaikus, yra atleistos nuo šio mokesčio.

„Vėlgi kyla klausimas, ar tas susimokėjimas yra neįmanomas kituose etapuose“, – klausė I. Šimonytė.

Ministrės nuomone, į konkretaus žmogaus situaciją reaguoti reikėtų, bet nėra pagrindo keisti pačią sistemą.

„Žmonės turi būti dviejų grupių – arba įmokas jie moka patys, arba už jas moka kažkas kitas, tai yra kiti mokesčių mokėtojai. Paklauskime kitų mokesčių mokėtojų, ar jie yra pasirengę mokėti didesnius mokesčius, kad valstybė galėtų suteikti sveikatos paslaugas ir tiems žmonėms nėra socialiai apsaugotos grupės. Aš manau, kad jie pasakys „ne“, – sakė I. Šimonytė.

DELFI primena, kad šiemet preliminariose gyventojų pajamų mokesčio deklaracijose, kurias parengė Valstybinė mokesčių inspekcija, dalis gyventojų rado informaciją, kad jie yra skolingi PSD, nes niekur nebuvo drausti.

Kol kas nėra suskaičiuota, kiek tokių gyventojų galėtų būti.

Rasa Lukaitytė, 2010 kovo mėn. 26 d.
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai  www.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas
Reklama

Written by BESMEGENIAI

gruodžio 26, 2010 at 6:47 am

Įrašyta kategorijoj PSD

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: