Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

A.Butkevičius: Premjero pažadai dėl privalomojo sveikatos draudimo – akių dūmimas

leave a comment »

Premjero Andriaus Kubiliaus kalbas apie kai kurių gyventojų atleidimą nuo Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) mokesčio Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius vadina tuščiais pažadais, nes nepriėmus įstatymo pakeitimai negalimi. Be to, Ministro Pirmininko mintis, kad renkant PSD mokestį bus taikomi dvigubi standartai, parlamentaro teigimu, nesuderinama su konservatorių deklaruotu solidarumu.

Trečiadienį spaudos konferencijoje A. Butkevičius sakė, kad iš giedro dangaus ant bedarbių pečių užkritęs PSD mokestis už praėjusius metus yra 2008-ųjų gruodį valdančiųjų privirtos košės – naktinės mokesčių reformos rezultatas.

“Neturėję darbo ir negavę pajamų žmonės privalės valstybei atseikėti po 864 litus PSD mokesčio. Tai – absurdas. Privalomai mokės tie, kurie buvo nedrausti, – žmonės, kurie emigravo, bet nedeklaravo išvykimo, kaimo gyventojai, užsiimantys žemės ūkiu, studentai, praėjusiais metais baigę aukštąsias mokyklas, bet neradę darbo vietų. Iki šiol žinojome, kad neapdrausti žmonės už gydymą privalo mokėti patys. Kai kurie praėjusiais metais taip ir darė. Pavyzdžiui, Kauno Dainavos poliklinikoje socialiai nedraustiems asmenims kardiologo apžiūra kainuoja 51,6 Lt, vidaus ligų gydytojo – 43 Lt, širdies echoskopija – 72 Lt. Žmonės, mokėję už šias paslaugas, vis tiek turės pakloti valstybei po 72 litus už kiekvieną praėjusių metų mėnesį, o sumokėti pinigai grąžinti nebus“, – apie susidariusią padėtį pasakojo A. Butkevičius.

Pasak frakcijos seniūno, konservatorių vadovaujama valdančioji koalicija ne tik neklausė opozicijos, priimdama žalingus sprendimus, bet ir neinformavo visuomenės apie galimas pasekmes.

“Žmonės nežinojo, kad privalo registruotis Darbo biržoje, nes kitaip turės mokėti. Net Seimo Biudžeto ir finansų komitetui nebuvo suteikta pakankamai informacijos apie PSD mokestį. Susidariusi padėtis – tai nemaloni konservatorių-krikščionių demokratų staigmena prieš Šv. Velykas. Mane nustebino, kad vakar Ministras Pirmininkas pareiškė, jog nuo šio mokesčio bus atleisti tie, kurie buvo priversti išeiti nemokamų atostogų. Nuo kada Premjerui suteikta teisė priimti tokius sprendimus? Įstatymus priima Seimas. Todėl jei A. Kubilius norėjo gelbėti žmones, kuriems pats užkrovė naštą, privalėjo kuo skubiau bėgti į Seimą su įstatymo pataisa. Tik pritarus Seimui galimi tam tikri pakeitimai“, – teigia A. Butkevičius.

Parlamentaro nuomone, neteisinga, kad PSD mokėtojams bus taikomas dvigubas standartas.

“Kurie buvo išvyti nemokamų atostogų, mokesčio nemokės, o tie, kurie apskritai buvo išvyti į gatvę, bet nesiregistravo Darbo biržoje, – privalės mokėti. Taip elgtis negalima – pažeidžiamas proporcingumo ir teisingumo principas“, – sako LSDP frakcijos seniūnas.

Kaip ELTA jau skelbė kovo 30 d., gyventojams, kurie 2009 metais dirbo pagal darbo sutartį ir dėl vienų ar kitų priežasčių nemokamai atostogavo daugiau nei mėnesį, Privalomojo sveikatos draudimo įmokos nebus skaičiuojamos.

VMI žada suteikti išsamią informaciją bei atsakyti konkretiems mokesčių mokėtojams į visus iškylančius klausimus, susijusius su jiems priskaičiuotomis PSD įmokomis, ir kiekvieną atvejį vertins individualiai, atsižvelgiant į konkrečios situacijos ypatumus.

Šaltinis: ELTA 

2010.03.31 11:52

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai  www.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas
Reklama

Written by BESMEGENIAI

gruodžio 26, 2010 at 7:20 am

Įrašyta kategorijoj PSD

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: