Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

11 faktų apie striptizą

leave a comment »

 11 faktų apie striptizą

Kur ir kada atsirado striptizas, vienos nuomonės nėra: vieni erotiškų šokių nusirenginėjant pradžią mato senovės Babilonijoje, kitiems striptizo atsiradimo vieta ir laikas – dvidešimtojo amžiaus pradžios Amerika. Tačiau paties termino atsiradimas žinomas tiksliai: žodis „striptizas“ pirmą kartą užfiksuotas 1938 metais.

1. Šokėjos – išsilavinusios

Didžiosios Britanijos Lidso universiteto mokslininkai apklausė daugiau kaip 300 striptizo šokėjų. Kaip parodė apklausa, apie 20 proc. merginų šoka tam, kad galėtų užsimokėti už studijas aukštosiose mokyklose. Kai kurios universitetinį išsilavinimą turinčios striptizo šokėjos pasuko šiuo keliu, nes negavo darbo pagal išsilavinimą (pavyzdžiui, baigusios meno studijas).

2. Auletridės

Senovės Graikijoje įstatymų kūrėjas Solonas skyrė kelias prostitučių rūšis, tarp kurių buvo ir auletridės – jos šokdavo, demonstruodavo akrobatinius triukus, grodavo ir dainuodavo. Galima sakyti, kad auletridės buvo pirmosios profesionalios šokėjos, kurių šokis buvo skirtas seksualiai sujaudinti vyrus. Imperatorė Teodora, šeštojo Bizantijos imperatoriaus Justiniano žmona, jaunystėje buvo kurtizanė ir aktorė, o tarp jos atliekamų vaidmenų buvo ir šokiai apsinuoginus.

3. „Striptizo šokėjos sindromas“

Tai nėra rimtas terminas – greičiau jau labai paplitusi tendencija, ir kankina jis toli gražu ne merginas, o vyrus. Dėsnis skamba taip: vyrai svajoja turėti tokią merginą kaip toji, kur sukasi aplink stulpą prie baro, tačiau, vos pradėję su ja draugauti, tučtuojau ima reikalauti, kad ji mestų savo amatą. Viena vertus, tai labai egoistiška, kita vertus, net pačiam abejingiausiam vyrui nebus malonu žinoti, kad kartais ji šoka privačius šokius klientui ant kelių.

4. Dirba mažiau, uždirba daugiau

Didžiojoje Britanijoje striptizo šokėja uždirba vidutiniškai po 232 svarus per vieną vakarą, o per metus jos uždarbis gali siekti 48 000 svarų. Palyginkite: panašiai Jungtinėse Valstijose per metus uždirba kompiuterių programuotojas ar universiteto profesorius. Be to, striptizo šokėjos darbe praleidžia mažiau valandų nei dauguma žmonių, dirbančių kur kas mažiau egzotišką darbą.

5. Striptizas – ne vien menas nusirengti

Kaip nurodo daugelis striptizo šokėjų, jų uždarbio dydis priklauso toli gražu ne vien nuo dailaus kūno ir mokėjimo šokti. Pasirodo, daugiausia arbatpinigių uždirba tos, kurios moka tinkamai bendrauti su klientais. Geriausios striptizo šokėjos sako, kad 80 proc. jų darbo sudaro pokalbiai su klientais. Kuo geresnė pašnekovė, tuo labiau ji patinka klientams.

6. Joms patinka toks darbas

Nors gajus stereotipas, kad striptizo šokėjas šios profesijos kaip paskutinio šiaudo privertė griebtis rūsčios gyvenimo aplinkybės, apklausos rodo ką kita: dauguma merginų priėmė tokį sprendimą gerai apgalvojusios, paviliotos lankstaus darbo grafiko (kuris leidžia, pavyzdžiui, dienomis mokytis ar auginti vaikus) ir gero uždarbio. Negana to, daugelis nuogalių naktinių klubų šokėjų tvirtino mėgstančios savo darbą ir jį atlikdamos patiriančios malonumą.

7. Japoniškas striptizas

Japonijoje striptizas išpopuliarėjo po Antrojo pasaulinio karo, nusižiūrėjus nuo amerikiečių. Iš pradžių viskas vyko panašiai – erotiški šokiai, kurių metu moterys nusirenginėja. Tačiau bėgant laikui estetikos ir šokio liko vis mažiau, kol galų gale japoniškas striptizas virto paprasčiausiai „gyvo sekso šou“ reginiais.

8. Striptizas ir stulpas

Striptizo šokėjų raivymasis aplink stulpą atsirado palyginti neseniai. Manoma, kad pirmoji taip šokti pradėjo panelė Belle Angles „Mugwumpso“ striptizo klube Oregono valstijoje, JAV, prieš maždaug keturis dešimtmečius. Vėliau striptizo stulpai išpopuliarėjo Kanadoje, kur praeito amžiaus pabaigoje striptizo barai tapo tokie paklausūs, kad tapo klestinčiu ekonomikos sektoriumi. Šiaurės Amerikos šokio aplink stulpą, šokio ant kliento staliuko ar klientui ant kelių tradiciją vėliau perėmė Didžiosios Britanijos, Centrinės ir Rytų Europos, Australijos, Rusijos ir kitų šalių striptizo barai.

9. Striptizas ir įstatymas

Kadangi iš esmės striptizas – viešas apsinuoginimas, nenuostabu, kad įvairiais laikais įvairiose šalyse buvo prikurta įstatymų, varžančių ar draudžiančių striptizo šokius. Pavyzdžiui, JAV, San Diego mieste, galioja „šešių pėdų taisyklė“, draudžianti šokėjai prie žiūrovų prisiartinti arčiau kaip per šešias pėdas (1,80 m). Kai kuriose JAV valstijose draudžiama rodyti šokėjų spenelius (vyrams kažkodėl leidžia), todėl merginos juos prisidengia minimaliais papuošalais. Hiustone visiškai nuogas krūtis uždrausta rodyti nuo 2008-ųjų, o Detroite – nuo šių metų. Kitose valstijose šokant striptizą yra draudžiami kai kurie judesiai – pavyzdžiui, praskėsti prieš žiūrovus kojas.

Islandijoje šiemet striptizas apskritai uždraustas. O Didžiojoje Britanijoje praeito amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje veikė įstatymas, draudžiantis nuogoms moterims scenoje judėti. Apsukrūs šou rengėjai greitai rado būdų, kaip įstatymą apeiti: nejudančias nuogales pastatydavo ant besisukančių platformų ar pasodindavo ant sūpynių; kitur apsinuoginusią moterį „judindavo“ jos apsirengusios kolegės, o dar kitos įstaigos sugalvojo specialius šou, vadinamus „gerbėjų šokiais“: kol nuoga šokėja juda, ją užstoja kuris nors žiūrovas ar kita mergina, o kai jis pasitraukia, šokėja sustingsta nuoga ir iš salės pasitraukia tik nusileidus uždangai.

10. Striptizas gerai savijautai

Kadangi striptizui šokti reikia ne tik gero fizinio pasirengimo, bet ir visiško pasitikėjimo savimi, buvusios striptizo šokėjos yra sukūrusios specialias sportines programas moterims, kurios šiaip niekada gyvenime neketina šokti nei bare, o gal net ir prieš savo vyrą. Jų tikslas – padailinti kūno formas. Taigi programose, pavadintose „Kardio striptizas“ arba „Sukimosi gudrybės“ (tai jau specializuota šokio aplink stulpą mokykla), po darbų biuruose susirinkusios moteriškės mokosi seksualiai kratyti savo apvalumus, strypčioti aplink stulpą, ir taip ne tik atsikrato nereikalingų kilogramų, bet ir išmoksta laisvumo bei įgyja pasitikėjimo savimi miegamajame.

11. Gerai šokėjai – amžius ne kliūtis

Las Vegase galima pamatyti seniausią pasaulyje striptizo šokėją, kuri vis dar pasirodo scenoje: tai Tempest Storm, aštuoniasdešimtmetė nusirenginėjimo šokių meistrė, pradėjusi karjerą daugiau kaip prieš penkias dešimtis metų. Tiesa, ji visiškai nemoka šokti aplink stulpą, nes tuomet, kai pradėjo verstis šiuo amatu, stulpai dar nebuvo atėję į madą. Močiutė savo kolekcijoje turi gausybė nuotraukų su garsenybėmis, Elviu Presliu taip pat. Ji pasakoja, kad muzikos legenda norėjęs su ja ilgalaikių santykių, tačiau jo vadybininkas užprotestavo draugystę su striptizo šokėja. Frankas Sinatra, Deanas Martinas, Mickey Rooney, Natas Kingas Cole’as – su vienais ji susitikinėjo, kitiems tiesiog šoko. O kai senolė šoka dabar, jaunos moterys tarpusavyje kuždasi: „Norėčiau ir aš taip atrodyti, būdama jos metų.“

Ir dar šis tas: striptizas yra ne tik gundymas. Tai ir labai daug fizinių sugebėjimų reikalaujanti veikla, ypač kai jis šokamas aplink stulpą. Tokia veikla, kad net organizuojami pasaulio čempionatai. Vaizdo reportaže – vaizdai iš pasaulio šokio aplink stulpą čempionato.

Šaltinis A-ZET

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai  www.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas
Reklama

Written by BESMEGENIAI

gruodžio 26, 2010 at 9:28 am

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: