Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Tradiciniai bauginimai: Ar 2012 metais gali būti pasaulio pabaiga?

leave a comment »

Mokslininkai negali tiksliai pasakyti, kada bus ir ar bus pasaulio pabaiga. Tačiau panagrinėjus pastarojo meto tendencijas, galima daryti prielaidas, kad artimiausiais metais pasaulyje gali įvykti neišvengiamų pokyčių.

1. Super vulkanas

Mokslininkų nuomone, super vulkano įsiveržimas būtų didžiausias nei bet kurio ugnikalnio įsiveržimas visoje žmonijos istorijoje. Manoma, kad toks įsiveržimas gali įvykti, kai magma pakils iki žemės plutos ir išsiverš į žemės paviršių. Tokio išsiveržimo metu milijonai tonų nuodingų dujų ir šiukšlių pakiltų į atmosferą. Po įsiveržimo, mokslininkų nuomone, pasaulyje įsivyrautų branduolinė žiema arba blogiausiu atveju – būtų sunaikinta bet kokia gyvybė žemėje, rašo telegraph.co.uk.

2. Trečiasis pasaulinis karas

Vos tik 1945 metais baigėsi Antrasis pasaulinis karas ir atrodė, kad tarp Vakarų sąjungininkių ir Rytų bloko valstybių įsivyravo taika, tačiau pasaulis neatmetė ir Trečiojo pasaulinio karo tikimybės.

Kai Rusija susprogdino pirmąją atominę bombą, jau po dviejų metų prasidėjo branduolinio ginklavimosi tarp Rytų ir Vakarų varžybos. Vandenilinių bombų išradimas tik paspartino ginklavimosi varžybas. Šios varžybos pasiekė piką per 1962 metų Kubos raketų krizę. Ginklavimosi varžybos tarp Kremliaus ir Baltųjų rūmų tęsėsi 1970 – 1980 metais. Viskas baigėsi, kai 1990 metais žlugo Sovietų Sąjunga.

Kai kurie specialistai prognozuoja, kad panašius “karo žaidimus“ dabar žaidžia Pietų ir Šiaurės Korėjos.

3. Terorizmas

Nuo 2001 metų rugsėjo 11-osios, kai Niujorke žuvo beveik 3000 žmonių, netyla kalbos apie terorizmo pavojų ir masinio naikinimo ginklus. Tokiais išpuoliais vakarų pasauliui grasina įvairios teroristinės grupuotės.

4. Naftos krizė

Naftos atsargų mažėjimas tiesiogiai siejamas su didžiausiomis pasaulio ekonomikomis. Naftos krizė prasidės, kai paklausa viršys pasiūlą. Kada tai bus? Kai kurie sako, kad tai vyksta jau dabar, kiti – kad tokia situacija susiklostys 2020 metais.

Kai kurie specialistai mano, kad naftos krizė prasidės 2012 metais pagal majų kalendorių. Tokia krizė turės itin skausmingų padarinių visame pasaulyje. Juk naftos produktai vartojami beveik visose pramonės šakose. Pavyzdžiui, žemės ūkyje ims trūkti trąšų, pesticidų, kuro ir t.t.

5. Ekologinė katastrofa

Šiandien vis dažniau kalbame apie klimato kaitą ir visuotinį atšilimą. Prieš keletą dešimtmečių buvo kovojama su tarša, per dideliu dirvožemio eikvojimu, ozono sluoksnio naikinimu. Visa tai veda ekologinės katastrofos link.

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai  www.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas
Reklama

Written by BESMEGENIAI

gruodžio 25, 2010 at 8:16 am

Įrašyta kategorijoj Laisvalaikis

Tagged with ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: