Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

TOP-10. Rusijoje teismui perduota E.Kusaitę susisprogdinti įtikinėjusių čečėnų byla

leave a comment »

Rusijos generalinė prokuratūra teismui perdavė čečėnų tautybės brolio ir sesers Magmadovų, kurie, kaip teigiama, įtikinėjo Lietuvoje terorizmu kaltinamą Eglę Kusaitę susisprogdinti, bylą.

“Rusijos generalinio prokuroro pavaduotojas Viktoras Grinas patvirtino kaltinamąjį aktą Apti ir Aišai Magmadovams. A.Magmadovas kaltinamas nelegalios ginkluotos grupuotės organizavimu ir bendrininkavimu teroristinėje veikloje“, – ketvirtadienį paskelbta Rusijos generalinės prokuratūros interneto svetainėje.

Pasak prokuratūros pranešimo, A.Magmadovas ir jo sesuo naudodamiesi mobiliuoju telefonu bei internetu įkalbinėjo Lietuvos pilietę E.Kusaitę dalyvauti grupuotėje ir susisprogdinti viešoje vietoje Rusijoje.

A.Magmadovas, pasak rusų prokurorų, 2009 metais įstojo į Čečėnijoje veikiančios ginkluotos grupuotės “Imarat Kavkaz“ gretas. Grupuotės vadeivos esą pavedė A.Magmadovui parinkti islamą išpažįstančias moteris ir ideologiškai jas parengti teroristiniam aktui įvykdyti.

“E.Kusaitei atvykus į Maskvą A.Magmadovas turėjo nugabenti ją Čečėnijoje įsikūrusiai grupuotei. Atlikus parengimą, grupuotės vadovai turėjo nustatyti teroristinio akto vietą, laiką ir būdą bei aprūpinti E.Kusaitę reikalingomis priemonėmis. Magmadovai iš anksto su ja sutarė, kad nusikaltimas bus nukreiptas prieš Rusijos karius“, – teigia Rusijos prokuratūra.

Ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismas pradėjo nagrinėti ir E.Kusaitės bylą.

Prokurorai tvirtina, kad prieš daugiau nei metus sulaikyta 21 metų mergina buvo užmezgusi ryšius su islamistinėmis grupuotėmis ir rengėsi teroro aktui nepriklausomybės nuo Rusijos siekusioje Šiaurės Kaukaze esančioje Čečėnijos respublikoje.

Anksčiau E.Kusaitė sakė, kad prisipažinimas buvo išgautas smurtu, o kai kurie žmogaus teisių gynėjai ir politikai kėlė klausimus dėl Rusijos federalinės saugumo tarnybos vaidmens byloje. Prokurorai kaltinimus kategoriškai atmeta.

E.Kusaitė devynis mėnesius buvo suimta, tačiau rugpjūtį teismas nusprendė, jog bylos nagrinėjimo ji gali laukti laisvėje.

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai  www.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas
Reklama

Written by BESMEGENIAI

gruodžio 25, 2010 at 9:04 am

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: