Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Panevėžio mero unikalūs sugebėjimai

leave a comment »

Aukštaitijos sostinės meras šokiravo kvailomis eilėmis

V.Satkevičius ir Kalėdų Seneliui deklamavo kaip darželinukas, bet tada visi tai suprato tik kaip atleistiną kiek primitivoką pajuokavimą.
V.Satkevičius ir Kalėdų Seneliui deklamavo kaip darželinukas, bet tada visi tai suprato tik kaip atleistiną kiek primitivoką pajuokavimą.
Gailutė KUDIRKIENĖ
2010-12-07

Panevėžio mero Vitalijaus Satkevičiaus pomėgis viešai didžiuotis savo abejotinais kūrybiniais sugebėjimais kiša koją miesto įvaizdžiui. Merui skaitant eiles festivalyje „Literatūrinė žiema“, jo dalyviai žinomi šalyje poetai ir prozininkai kone kimšosi ausis, o šeimininkai iš gėdos dengėsi akis.

Eilės atrodė apgailėtinai

V.Satkevičius jau ne pirmą kartą demonstruoja savo primityvumą. Tačiau mažesniuose renginiuose tai buvo ne taip aiškiai pastebima.

Penktadienį meras vadovavo ir miesto eglės užžiebimo ceremonijai, sakė eilėraštį Kalėdų Seneliui apie nesipraususį zuikį puikį, visi pasijuokė iš tokio žaidimo, ir tiek.

Kitą dieną per „Literatūrinės žiemos“ uždarymą V.Satkevičius užsimojo paskaityti savos kūrybos eilių. Bet po dvi dienas trukusio solidaus festivalio, kai buvo pateikiami naujausi ir brandžiausi įvairių premijų laureatų kūrybos vaisiai, mero eilės atrodė apgailėtinai, baisiau nei pradinuko.

Garsiai juoktis neišdrįso

Dėl tokio akibrokšto klausytojai aiškiai sutriko. Vyresnio amžiaus ponios stengėsi mandagiai šypsotis.

Viena dama, neatlaikiusi įtampos, ėmė nervingai paseilinusi pirštą valytis batus. Salėje buvo matyti ir ausis ranka užsidengiančių, ir į delnus veidus įkniaubiančių.

„Kas šis žmogus? Čia jis pokštauja, ar kaip? Juk neįmanoma, kad tai rimta“, augančios nuostabos negalėjo nuslėpti renginio svečiai. Vis dėlto neatsirado tokio drąsuolio, galėjusio išrėžti garsiai, kad karalius nuogas.

Dainą pakeitė skaitymu

V.Satkevičius per iškilmingą renginį nusprendė paskaityti savo eilių po to, kai G.PetkevičaitėsBitės bibliotekos vadovė Rima Maselytė merui įteikė padėkos prizą, išliaupsino miesto vadovo balsą bei kūrybinius sugebėjimus ir paprašė šio padainuoti.

„Dabar adventas, dainuoti nelabai galima, tai padeklamuosiu savo kūrybos eilėraštį „Panevėžio himną“, stoti greta žymių rašytojų nepasikuklino V.Satkevičius.

Mero eilėse skambėjo žodžiai apie per lygumas vinguriuojantį Nevėžį, šalia jo stovintį miestą ir panevėžiečius, kurie laimingi šoka ir dainuoja susikibę už rankų.

Vakar norėjome apie poeziją ir jo kūrybinę drąsą pašnekėti su pačiu V.Satkevičiumi, tačiau jam prisiskambinti, kaip visada, nepavyko.

Grįžta sodrus humoras

Panevėžyje šurmuliavęs festivalis „Literatūrinė žiema 2010“ dvi dienas džiugino prasmingų tekstų mėgėjų širdis.

Poetai ir eseistai klausytojams leido prisiliesti prie naujausių savo kūrybos vaisių. Jiems talkino aktoriai ir muzikantai, tekstų vertinimo kryptį nurodė literatūrologai ir kritikai.

Festivalyje nuskambėjo pastebėjimas, kad kai kurių autorių brandūs šiandienos kūriniai sugeba prajuokinti klausytoją, o tai tautinėje literatūroje yra labai retas reiškinys.

Juoko pliūpsnius salėje išprovokavo vilniečio poeto Benedikto Januševičiaus rimtai nerimti eiliavimai.

„Mylėti butelį lengva,/bet bobą pamilti smagiau“, skaitė autorius šiurkščių intonacijų tekstą.

E.Mezginaitės premija talentingai kraštietei

„Visa, kas geriausia, vėl, kaip ir pernai, išvažiuoja į Kauną“, taip juokavo literatūros festivalio dalyviai, išgirdę, jog pagrindinius prizus lapę ir skrybėlę pelnė literatūrologė, mokslų daktarė ir poetė Erika Drungytė ir leidyklos „Nemunas“ vyriausiasis redaktorius Viktoras Rudžianskas.

Tačiau mūsų kraštietės Elenos Mezginaitės literatūrinė premija atiteko iš Panevėžio kilusiai rašytojai Giedrai Radvilavičiūtei.

Eseistikos brangakmeniu pavadinta rašytoja apdovanojimą pelnė už unikalų grynosios poezijos įpynimą į prozą.

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai  www.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: