Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Ligoninės vadovui pirštu parodyta į neskaidrius užkulisius

leave a comment »

Ligoninės vadovui pirštu parodyta į neskaidrius užkulisius

Visas tekstas

VYGANDAS TRAINYS
LS KORESPONDENTAS

2007-08-30

Audito išvados – nepalankios

Skandalingai pagarsėjusiam Kauno 2-osios klinikinės ligoninės vyriausiajam gydytojui Tautvydui Jankauskui gresia nauji nemalonumai.

Šios gydymo įstaigos veiklą tyrę savivaldybės Vidaus audito skyriaus specialistai vakar iš 44 lapų susidedančią nepalankią ligoninės vadovybei ataskaitą perdavė Kauno savivaldybės direktoriui Arūnui Keserauskui.

Nustatyta, kad pažeidimus darė ne tik Kauno miesto tarybos įsteigtos ligoninės vadovybė, bet ir glaudžiai su įstaiga susiję savivaldybės padaliniai, nepakankamai kontroliavę ligoninę Sveikatos ir Statybos skyriai.

Ligoninės vidaus auditas pradėtas po to, kai į Kauno merą Andrių Kupčinską ir sveikatos apsaugos ministrą Rimvydą Turčinską kreipėsi 2-ojoje ligoninėje dirbantys ginekologai bei kūdikius prižiūrintys neonatologai. Ligoninės darbuotojai atskleidė šokiruojančių faktų ir paprašė ištirti, ar teisingai naudojamos ligoninei skirtos lėšos.

Medikams kilo įtarimų

Medikai teigė ne kartą prašę ligoninės vadovo padidinti dienos normą nėščiosioms nors 50 centų, tačiau jis liko kurčias.

Gydytojams sukėlė įtarimų įstaigoje atliekami brangūs statybos ir remonto darbai tuo metu, kai trūksta lėšų ligonių priežiūrai, maistui, svarbioms medicinos priemonėms įsigyti.

Kyla įtarimų, ar toks taupymas susijęs su ligoninėje vykstančiomis ir daug abejonių keliančiomis statybomis.

T.Jankauskas pagarsėjo išaiškėjus, jog penkis statybos darbų 2-ojoje ligoninėje konkursus laimėjusi bendrovė „Struktūra“ užsiėmė ir prabangaus vyriausiojo gydytojo namo Romainiuose statybomis.

T.Jankausko namą projektavusi architektė Violeta Beigienė rengė ir ligoninės rekonstrukcijos projektą.

Ligoninės projektavimo konkursus nuolat laimėdavo V.Beigienės vadovaujama „Cedros“ bendrovė arba „Cedros“ įsteigtas Statybos idėjų centras.

Statybos idėjų centre dirba Seimo narės socialdemokratės Birutės Vėsaitės vyras Vytas Edmundas Miliutis.

Aktyviai lėšų ligoninės rekonstrukcijai skyrimu besirūpinusios B.Vėsaitės būste Vilijampolėje statybos darbus atliko firma „Virmalda“, laimėjusi gydymo įstaigos korpusų rekonstravimo konkursą.

Audito laukė ir prokurorai

Kauno 2-osios ligoninės vadovo veiklos skaidrumu domisi ne tik miesto taryba, bet ir teisėsauga.

Tiriama, ar 2-ojoje ligoninėje atlikti darbai kainavo tokias sumas, kokios buvo deklaruojamos, ar gydymo įstaigai skirti pinigai negalėjo būti panaudoti privataus T.Jankausko namo statyboms.

„Auditorių surinkti duomenys gali turėti įtakos baudžiamosios bylos dėl galimo turto pasisavinimo tyrimui“, – „Laikinajai sostinei“ teigė Kauno apygardos prokuratūros atstovė spaudai Zita Gaižauskienė.

Daug klausimų sukėlė liftas

Auditorė Rūta Ambrasienė tikrino, ar ligoninės vadovybė laikosi teisės aktų ir racionaliai, pagal paskirtį naudoja savo turtą.

Tyrimo metu paaiškėjo ne vienas įdomus faktas.

Antai „Struktūros“ bendrovė 2005 metais pateiktuose atliktų darbų perdavimo-priėmimo aktuose nenurodė, kokiuose ligoninės objektuose buvo atlikti kapitalinio remonto darbai.

Todėl audito metu nebuvo galima nustatyti, kiek lėšų buvo skirta pastato Baltijos gatvėje, kuriame įsikūrusi 2-oji ligoninė, remontui. T.Jankauskas nepateikė dokumentų, patvirtinančių, jog jo vadovaujamai įstaigai yra oficialiai perduotas liftas, nors jis jau veikia ir už jį mokami su lifto priežiūra susiję mokesčiai.

Pirkimus organizavo vairuotojai

Ligoninėje iš anksto neplanuojami viešieji pirkimai, neparengiami reikalavimai prekėms, paslaugoms, darbams pirkti. Dėl to kyla korupcijos ir piktnaudžiavimo tarnyba rizika.

Auditorius nustebino, kad į T.Jankausko įsakymu sudarytą komisiją kaip pirkimų organizatoriai buvo įtraukti vairuotojai, kurių viešųjų pirkimų ir su jais susijusių įstatymų išmanymas kelia abejonių.

Lėšos – už neatliktus darbus

Už ligoninės pastatų kapitalinio remonto ir statybos darbų techninę priežiūrą „Struktūrai“ ir „Virmaldai“ buvo nustatyti per 70 tūkst. litų dydžio mokėjimai, nors pagal įstatymus rangovas tuo užsiimti neturi teisės. Audito duomenimis, šios bendrovės neužsiėmė technine priežiūra, kurią iš tikrųjų atliko savivaldybės Statybos skyriaus specialistai.

Be to, medicinos įstaiga nepervedė savivaldybei už nuomą gautų lėšų. Dėl to miesto taryba patyrė beveik 90 tūkst. litų nuostolį.

Dosni buvo ir Kauno valdžia

Atrodo, 2-ąją ligoninę, kurios vadovas garsėja plačiais ryšiais su aukšto rango politikais ir valdininkais, valdžios institucijos mylėjo labiausiai iš visų Kauno gydymo įstaigų.

Ne vieną milijoną atseikėjo Seimas, o savivaldybė, audito duomenimis, 2005 – 2007 metais statybai bei įrangai įsigyti paskyrė 10 mln. 500 tūkst. litų.

Tai sudaro daugiau kaip pusę Kauno miesto tarybos visoms jai pavaldžioms gydymo įstaigoms skirtų lėšų.

Iš viso audito ataskaitos rekomendacijos susideda iš 14 itin reikšmingų punktų.

Artimiausiu metu savivaldybėje gali būti svarstomas T.Jankausko atleidimo iš 2-osios ligoninės vadovo pareigų klausimas.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai  www.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas

Reklama

Written by BESMEGENIAI

gruodžio 1, 2010 at 7:18 am

Įrašyta kategorijoj Uncategorized

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: