Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

V. Adamkus siūlo kurti transatlantinę energetikos tarybą

leave a comment »

Lietuvos vadovas mato galimybių sustiprinti ES ir JAV bendradarbiavimą energetikos srityje ir siūlo kurti transatlantinę energetikos tarybą.

Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus sekmadienį Čekijos sostinėje Prahoje dalyvavo ES valstybių vadovų susitikime su JAV Prezidentu Baracku Obama. Aptarta pasaulinė ekonomikos krizė ir galimi veiksmai stabdant negatyvius ekonominius procesus. Susitikime pabrėžta, kad ES ir JAV būtina veikti kartu gaivinant ekonomiką ir stiprinant energetinį saugumą.

Apibendrindamas šį susitikimą Lietuvos vadovas teigiamai įvertino tai, kad didelis dėmesys buvo skirtas energetinio saugumo problemoms spęsti. Prezidento nuomone, vienintelis būdas veiksmingai kovoti su tokiais pasauliniais iššūkiais, kaip klimato kaita ar energetinis saugumas, yra visiems sutelkti pastangas.

Pasak šalies vadovo, ES ir Jungtinės Valstijos privalo dar glaudžiau bendradarbiauti ieškodamos naujų tvarių būdų, kaip išplėsti alternatyvių ir atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimą.

V. Adamkaus įsitikinimu, norint užtikrinti tikrą transatlantinės bendruomenės energetinį saugumą būtina pakilti į kokybiškai naują bendradarbiavimo lygį ir suderinti bendrą transatlantinę poziciją visos ES Rytų kaimynystės atžvilgiu. Valstybės vadovas pabrėžia, kad laisvė ir stabilumas į Rytus nuo ES neturi būti suvokiami kaip savaime suprantamas dalykas. V. Adamkaus nuomone, mes galime padėti sustiprinti regiono ryšius, suvienydami Europą ir Juodosios bei Kaspijos jūrų šalis konkrečiais energetikos projektais, teigiama Prezidento spaudos tarnybos pranešime.

Lietuvos Prezidentas mato galimybių dar labiau sustiprinti ES ir JAV bendradarbiavimą energetikos srityje ir sukurti dar daugiau pridėtinės vertės, tačiau tam būtina reguliariai rengti konsultacijas. Prezidento nuomone, verta būtų apsvarstyti mintį įkurti transatlantinę energetikos tarybą.

Po susitikimo Lietuvos vadovas padėkojo JAV Prezidentui B. Obamai už jo poziciją, pareikštą Prahos Hradoje pasakytoje kalboje, kad NATO turi parengti gynybos planus nuo įvairaus pobūdžio grėsmių. Prezidento V. Adamkaus nuomone, tai dar labiau sustiprina Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių saugumo garantijas.  2009 04 05 / 17:27 

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai  www.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas


Reklama

Written by BESMEGENIAI

lapkričio 29, 2010 at 10:32 pm

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: