Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Skandalai

leave a comment »


 

Ligoninės vadovui pirštu parodyta į neskaidrius užkulisius


Kyšių ėmimu įtariamas Kauno rajono mero patarėjas išleidžiamas laisvėn

Lojalumas už postus

Liberalcentristų savivalė sukėlė politinius ginčus


 

Kauno diena

2006.05.17, Nr. 110 (17874)

Gydymo įstaigoms gresia bankrotai


Violeta GUSTAITYTĖ

 


Ligonių interesus apginti raginama Generalinė prokuratūra
Kauno miesto tarybos nariai jaunalietuviai Audrius Skimborauskas ir Stasys Buškevičius kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl ieškinio viešajam interesui apginti.
“Ligonių kasos yra skolingos visoms Kauno savivaldybės medicinos įstaigoms, kurios gydė daugiau pacientų, nei leidžia finansinės kvotos. Gydymo įstaigos už suteiktas virškvotines paslaugas susidariusias pinigų sumas yra priverstos nurašyti į nuostolius, nes jų ligonių kasos neapmoka. Tokia tvarka prasilenkia su rinkos principais, kurie turėtų būti taikomi ir sveikatos priežiūros paslaugoms esant draudiminei medicinai“, – teigė A.Skimborauskas.
Kauno miesto tarybos narių įsitikinimu, gydymo įstaigoms turi būti sumokėta už visas suteiktas ligoniams sveikatos priežiūros paslaugas.
Dainavos poliklinika per šių metų pirmą ketvirtį ligoniams suteikė virškvotinių sveikatos priežiūros paslaugų už 112 tūkst. litų. Šilainių poliklinika 2005 metais – už 183,9 tūkst. litų, 2004 metais – už 149,7 tūkst. litų. Kalniečių poliklinikai Kauno teritorinė ligonių kasa nesumokėjo 38 tūkst. litų už 2004 metais suteiktas virškvotines medicinos paslaugas. Šančių poliklinikai liko neapmokėtos pernai ligoniams suteiktos virškvotinės paslaugos už 19,3 tūkst. litų.
Kauno 2-ajai klinikinei ligoninei 2004 metais ligonių kasa nesumokėjo už suteiktas ligoniams medicinos paslaugas 530 tūkst. litų, 2005 metais – 8 tūkst. litų.
Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinei ligoninei už suteiktas virškvotines paslaugas 2005 metais nesumokėta 720,7 tūkst. litų, 2004 metais – 870,6 tūkst. litų.
Generalinei prokuratūrai pateiktame pareiškime politikai atkreipia dėmesį į sveikatos apsaugos ministro Ž.Padaigos šių metų vasario 10 dienos įsakymą, kuriuo atgaline data (nuo sausio 1 dienos) buvo pakeista stacionarinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimo tvarka. Jai įsigaliojus, buvo nustatyta, kiek ligoninės per metus gali hospitalizuoti ligonių. Už gydytus ligonius, viršijus numatytas kvotas, gydymo įstaigoms nebus mokama.
“Ligoninėse nebegalės gydytis didelė dalis Lietuvos žmonių. Nors, pagal Sveikatos apsaugos ministerijos pateikiamus duomenis, sergamumas Lietuvoje didėja, tačiau ligoninėse gydomų žmonių skaičius yra mažinamas. Tai kelia grėsmę žmonių sveikatai, o gydymo įstaigos stumiamos į bankrotą. Tai ne tik medikų, bet visų gyventojų problemos. Manau, kad Generalinė prokuratūra apgins viešąjį interesą“, – teigė A.Skimborauskas.
“Ministro įsakymas, nustatantis naują stacionarinių paslaugų apmokėjimo tvarką ir premijuojantis sveikatos priežiūros įstaigas už hospitalizacijos skaičiaus mažinimą bei baudžiantis už teritorinių ligonių kasų nustatytą hospitalizacijos skaičiaus viršijimą, skaudžiai atsilieps sveikatos priežiūros įstaigų finansinei padėčiai. Yra nubaustos konkurencijos rinkos sąlygomis labiausiai pasirengusios įstaigos, kurių kvalifikuoti specialistai, aukšto lygio paslaugos ir geras vardas pritraukia daugiau ligonių. Mūsų ligoninei vien per šių metų sausio – kovo mėnesius neapmokėta viršsutartinių paslaugų už 784 tūkstančius litų. Šį įsakymą pakeisti būtų nevėlu“, – teigia Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės direktorius Juozas Skirmantas Paukštys.


 

Kaip mes važiuojame troleibusu 

          Per šalčius pasivažinėjus miesto viešuoju transportu pasijunti tarsi realybės šou „Užsišaldę lede“. Vyresnio amžiaus žmonėms, kurie serga sąnarių ligomis, geriau iš viso namuose sėdėti.

          Pro neužsidarančius langą ir duris lengvutis skersvėjis keleivius gaivina. Kai kuriuose troleibusuose tos durys, žinote, nelabai mėgsta, kad jas darinėtų arba uždarinėtų. Durys su charakteriu – jei nenori, tai ir neužsidaro.

          Dar vieną stotelę pavažiavus – kojos šąla ir drebulys krečia. O ausyse, lyg varpai, lyg Berliozo „Griaučių šokis“. Su dantų kalenimu.

          Keisti dalykai dedasi tuose troleibusuose. Ilgiau pasivažinėjus, atsivėsinęs organizmas kažkodėl pradeda šilti o po to kaisti. Kai kuriais atvejais net iki 40. 

          Galima iškart pasigauti abiejų plaučių uždegimą. Ką jau bekalbėti apie slogą, anginą, gripą bei bronchitą. Bet jei geri gydytojai gydys ir rūpestingos seselės prižiūrės, šios ligos turėtų praeiti savaime.

          Šiais laikais – Medicina vietoje. Troleibusas gali privežti net prie ligoninės durų, todėl baimintis dėl gripo visai neverta.

          Domintis peršalimo ligų prevencija kyla paprastas klausimas: kodėl nešildomi troleibusų salonai, ir kur dingo visi šildymo prietaisai? Gal jie iškeliavo į medžioklės plotus?

          Į mus kreipėsi grupė kauniečių, kurie vis dėlto dar naudojasi pabranginta važiavimo troleibusu paslauga. Ir tik už 1 litą, transporto priemonėse patiria neapsakomų įspūdžių.

          Tačiau lyg tyčia Kauno Troleibusų parko (AB “Autrolis“) valdžia jau ne pirmi metai, kai visiškai nereaguoja – neranda lėšų šildymo prietaisams įsigyti.

          Manau, kad pabranginus pravažiavimą turėjo pagerėti ir aptarnavimo kultūra, ir pravažiavimo kokybė.  
 

          Su pagarba Audrius Skimborauskas

          Kauno m. Savivaldybės tarybos narys


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai  www.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas

Reklama

Written by BESMEGENIAI

lapkričio 29, 2010 at 10:56 pm

Įrašyta kategorijoj Uncategorized

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: