Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Savaitgalis Prancūzijoje. Įspūdžiai iš Grenoblio

leave a comment »

Andrius Kupčinskas. Eltos nuotr.

Pagrindiniai veikėjai: Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, buvęs Kauno meras Erikas Tamašauskas, Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Loreta Kudarienė.

Vakar po pietų grįžome iš Grenoblio, kur dalyvavome Kauno ir Grenoblio susigiminiavimo dešimtmečio šventėje. Iš Kauno išvykome mikroautobusu penktadienį ryte. Pirmasis skrydis buvo iš Vilniaus į Frankfurtą, po to – iš Frankfurto į Lioną, ir kelionė mikroautobusu į Grenoblį. Lėktuvai vėlavo, taigi Grenoblyje atsiradome tik apie 21 val.

Kaunas ir Grenoblis bendradarbiauja kultūros, muzikos, sveikatos, teisės srityse. Kitais metais numatytas ir konkretus bendradarbiavimas socialinėje srityje. Numatoma kitą vasarą pakviesti 20 Kauno vaikų globos namų auklėtinių praleisti atostogas Grenoblyje. Sėkmės atveju numatoma didinti vaikų skaičių. Tai labai graži dovana Lietuvos vaikams.

Rytojaus dieną dalyvavome ekskursijoje po miestą bei „10 metų giminiavimosi tarp Grenoblio ir Kauno“ parodos atidaryme. Šią parodą sudarė stendai, kuriuose paruošti plakatai su nuotraukomis, liudijančiomis esmingiausius bendravimo momentus. Po parodos atidarymo griežė jaunieji smuikininkai ir violončelistai, tarp kurių buvo ir atlikėjai iš Lietuvos. Kartu vyko ir tarptautiniai jaunimo susitikimai, kuriuose šoko ir Lietuvos atstovai.

Parodos atidaryme dalyvavo ir sveikinimo žodžius tarė susigiminiavimo komiteto prezidentai – R.Auzimour ir E.Tamašauskas, Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Guy Yelda, Lietuvos ambasados Prancūzijoje trečioji sekretorė R.Repečkaitė, Kauno miesto meras A.Kupčinskas bei Grenoblio meras Michel Destot. Grenoblio meras mane sužavėjo savo nuoširdumu bei oratoriniais sugebėjimais. P.Destot atstovauja socialistų partiją ir yra išrinktas Grenoblio meru trečią kadenciją. Ponia Marie Destot yra kilusi iš Lietuvos, ją su Lietuva sieja asmeniniai ryšiai.

Naktį iš šeštadieno į sekmadienį palikome svetingąjį Grenoblį bei nuoširdžius jo žmones ir autobusu išvažiavome į Lioną.  2007 06 25

Prancūzija turistams:

Grenoblis
Grenoblio vaizdas

 
 
Grenoblis (Grenoble) – didžiausias miestas, įsikūręs Alpėse (apie 400 000 gyventojų). Miestą įkūrė galai, vėliau valdė romėnai. Viduramžiais Grenoblis buvo Dofinė (Dauphine) kunigaikštystės sostinė.

Lankytinos vietos:

  • Bastilijos fortas – tai XVI a. tvirtovė iš kurios galima pasigrožėti miesto ir apylinkių panorama.
  • Dofinė muziejus – įkurtas XVII a. vienuolyne, šis muziejus pasakoja apie krašto istoriją bei amatus.
  • Place St Andre – tai centrinė viduramžių miesto aikštė, aplink kurią susispietę seniausi miesto pastatai.
  • Grenoblio muziejus – jame eksponuojami žymių menininkų – Rubenso, Pikaso, Modiljani ir kt. – darbai.

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukaiwww.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: