Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Lietuvos Milijonieriai

leave a comment »

Lietuvos turtingiausiųjų piniginės tuštėja ne lėčiau nei paprastų mirtingųjų. Skirtumas tas, kad finansų krizė jiems atsiėjo ne šimtą ar tūkstantį, o milijonus litų.

Kaip rašo “Vilniaus diena“, ilgą laiką turtingiausių šalies žmonių trejetuke buvęs koncerno “MG Baltic“ vadovas Darius Mockus šiemet tikriausiai atsidurs daug žemesnėje sąrašo vietoje. Bent toks įspūdis susidaro iš jam priklausančių įmonių akcijų kurso, nuo kurio didžiąja dalimi priklauso ir bendrovių vertė.

 

“MG Baltic“ vadovas Darius Mockus

Dvi Vilniaus vertybinių popierių biržoje (VVPB) kotiruojamos “MG Baltic“ bendrovės – “Apranga“ ir “Stumbras“ – dabar vertos kelissyk mažiau nei prieš metus. Per 12 mėnesių “Aprangos“ akcijos nuvertėjo net 83 proc., “Stumbro“ vertybiniai popieriai prarado kiek daugiau nei pusę vertės.

Pats milijardierius (prieš maždaug metus jo turtas vertintas apie 2,3 mlrd. litų) atvirai kalba apie sparčiai tuštėjančią piniginę.

“Tai man dabar eiti iš proto, ar ne? Tarkim, kapitalo rinkoje prieš metus mūsų bendrovių vertė buvo, tarkim, per milijardą litų, o dabar jos, manau, tikrai nevertinamos daugiau 100 mln.“, – savo valdomos LNK televizijos vienai laidų neseniai sakė D.Mockus.

Prasti popieriai ir kito alkoholio magnato – Vytauto Junevičiaus, didžiausio “Alitos“ akcininko. Jo įmonės rinkos vertė per 12 mėnesių krito dešimteriopai – nuo daugiau kaip 166 mln. litų iki mažiau nei 16 mln. litų.

Silpna finansine sveikata veikiausiai skundžiasi ir Gediminas Žiemelis bei “ŽIA valda“, kontroliuojanti didžiausią “Agrowill group“ akcijų paketą. Šios įmonės rinkos vertė per metus krito bene daugiausia – nuo beveik 131 mln. litų iki varganų 8 mln. litų. Jei “ŽIA valda“ sumanytų dabar parduoti savo akcijų 26 proc. paketą, ji teuždirbtų vos apie 2,1 mln. litų.

Nors kalbama, kad bankininkai bene vieninteliai sugeba uždirbti per krizę, akcijų kursai rodo ką kita. Bene geriausias pavyzdys – nesėkmingai į prezidento postą kandidatuoti mėginusio Vladimiro Romanovo valdomas Ūkio bankas. Šis bankas dar prieš metus akcijų rinkoje buvo vertas apie 767 mln. litų, dabar – tik apie 162 mln. litų.

Vladimiras Romanovas

 

Bene šešis kartus atpigo ir bankas “Snoras“. Prieš metus jo vertė siekė apie 1,17 mlrd. litų, dabar – tik apie 200 mln. litų.

Statybų versle veikiančių įmonių krachą iliustruoja vienintelė stambi statybų sektoriaus įmonė VVPB – Panevėžio statybos trestas. Per 12 mėnesių šios įmonės vertė smuko daugiau kaip šešis kartus – nuo 155,5 mln. litų iki 24,5 mln. litų.

Vadinamajam VP dešimtukui priklausanti bendrovė VST, regis, buvo pačiu laiku atiduota į valstybės rankas, suformuojant “Leo LT“. Prieš metus VST buvo viena brangiausiai vertinamų biržos bendrovių – jos rinkos kaina siekė apie 2,6 mlrd. litų, o iki buvo įvykdytas “Leo LT“ sandoris, dar kiek pakilo. Dabar VST rinkos kaina svyruoja apie 890 mln. litų, rekordinės įmonės vertės teliko trečdalis.

“Prarandame ne mažiau, nei rodo tie skaičiai, o gal ir daugiau. Galima rasti verslo sričių, kurių vertė sunkmečio sąlygomis nekrenta arba krenta mažiau. Dabar padėtis iš tiesų liūdna. O dėl mūsų dalyvavimo energetikoje – galbūt buvo galima kitur investuoti ir daugiau uždirbti. Ir skaičiais tą būtų visai nesunku įrodyti“, – sakė Ignas Staškevičius, “VP dešimtuko“ narys ir “Leo LT“ akcininkės “NDX energijos“ vadovas.


Žiniasklaida ne kartą skelbė apie siūlymus “Invaldos“, vienos aktyviausių VVPB bendrovių, akcininkams parduoti šią įmonę. Tačiau “Invalda“ parduota nebuvo. Prieš metus rinkoje apie 560 mln. litų kainavusi bendrovė dabar verta jau tik maždaug 71,5 mln. litų.  2009-05-02

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai  www.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas

Krizė tuština Lietuvos milijonierių kišenes

Reklama

Written by BESMEGENIAI

lapkričio 29, 2010 at 10:25 pm

Įrašyta kategorijoj Įvairenybės

Tagged with , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: