Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Kauno valdžia mašinoms pinigų negaili

leave a comment »

Kauno valdžia mašinoms pinigų negaili

2007-11-13

Vien už automobilių nuomą Kauno savivaldybė kas mėnesį praranda per 30 tūkst. litų. Nepaisydami to valdininkai tikina, kad mašinų nuoma – geriau negu nuosavybė, praneša dienraštis “Vakaro žinios“. {toliau}

 


Gruodį už šiukšlių išvežimą teks mokėti daugiau

Visas tekstas

Iveta Skliutaitė
LS korespondentė

2007-11-22

Kitą mėnesį vėl didės atliekų išvežimo tarifas. Už šiukšlių išvežimą kas mėnesį kauniečiai mokės 3,74 Lt.

Tai jau antrasis savivaldybės įmonės „Kauno švara“ paslaugos branginimas šiais metais. Iki birželio gyventojai už šiukšlių išvežimą mokėjo 2,31 Lt. Šiuo metu atliekų išvežimas kainuoja 2,71 Lt per mėnesį.

Iki šių metų paslaugos kaina nesikeitė septynerius metus.

Miesto tvarkdariai ketinimą branginti paslaugą grindžia tuo, kad gerėjant gyvenimui keičiasi vartojimo įpročiai, todėl žmonės sukaupia ir išmeta daugiau atliekų. Apie tai akivaizdžiai liudija perpildyti konteineriai.

Į padidėjusį šiukšlių išvežimo mokestį įtrauktas ir stambiagabaričių atliekų išvežimas. Kauniečiai neskuba vežti į specialias aikšteles senų baldų, ne pirmos jaunystės buitinės technikos ar kitų rakandų.

Juos kone kasdien gyventojai palieka prie privačių ar daugiabučių namų konteinerių.

„Didelis apsunkinimas šiukšlininkams ir tai, kad į buitinių atliekų konteinerius nuolat patenka nupjauta žolė, surinkti lapai, nukirstos medžių šakos, išrauti krūmai, statybinės atliekos, padangos. Šios atliekos neįtrauktos į šiukšlių sukaupimo vienam gyventojui normą“, – sakė „Kauno švaros“ gamybos direktorius Antanas Budnikas.

Dėl to, kad kauniečiai nesilaiko nustatytų tvarkos taisyklių, „Kauno švaros“ automobiliams per metus tenka išvežti maždaug 100 tūkst. kub. m daugiau, nei priklauso.

A.Budniko teigimu, įmonė paslaugą brangina dar ir dėl to, kad tenka išlaikyti apie pusę tūkstančio darbuotojų, kurie reikalauja vis didesnių atlyginimų.

Daug dirbantys vairuotojai uždirba maždaug 2 – 3 tūkst. litų. Darbštų krovėją „Kauno švaros“ vadovams surasti už mažiau nei 1,2 – 1,8 tūkst. litų būtų sudėtinga.

„Dabartinė darbo rinka mums nėra palanki, kaip ir daugeliui Kauno įmonių. Nors negalime skųstis dideliu darbuotojų stygiumi, tačiau kartais pritrūkstame atsakingų vairuotojų ar krovėjų. Jei į darbą vienu metu neateina keli darbininkai, miesto tvarkymo ritmas kurį laiką sutrinka“, – tvirtino „Kauno švaros“ atstovas.


Nuo Naujųjų metų kauniečiai už šilumą mokės brangiau

2007-06-21

Ketvirtadienį Kauno miesto savivaldybės taryba peržiūrėjo AB „Kauno energija“ centralizuotai tiekiamos šilumos kainas ir nusprendė jas padidinti. Palyginus su dabartinėmis šilumos kainomis kauniečiams teks mokėti penktadaliu daugiau.

Šiuo metu taikomos nustatytos bazinės šilumos kainos buvo patvirtintos Kauno miesto savivaldybės tarybos 2004 metais ir iki šių metų nebuvo pakitę. AB „Kauno energija“ perskaičiavo iki šiol galiojusias šilumos kainas atsižvelgusi į nustatytą veiklos efektyvumo didinimo koeficientą, vartotojų kainų indeksą, kuro kainų, realizuotos šilumos kiekio bei kitų faktorių pokyčius.

Pasak AB „Kauno energija“ generalinio direktoriaus Aleksandro Sigito Matelionio, kainų didinimas yra neišvengiamas, nes įmonė pernai dėl šilumos tiekimo paslaugų patyrė didelių nuostolių ir, jeigu kaina nebus keliama, šiuos metus įmonė gali baigti nuostolingai.

86 proc. AB „Kauno energija“ akcijų priklauso Kauno miesto savivaldybei. Kauno miesto savivaldybės tarybai buvo pateiktas pradinis siūlymas naujas kainas taikyti nuo šių metų rugpjūčio 1 dienos, kai pasibaigia senų kainų galiojimo laikas, tačiau Tarybos narių daugumos sprendimu, naujos kainos įsigalios nuo 2008 m. sausio 1 d.

 


 

Keičiasi viešojo transporto paslaugų kaina

2007-06-22 

Dar daugiau 

Kauno miesto savivaldybės Tarybos posėdyje buvo pritarta viešojo transporto paslaugų kainų pakeitimui ir elektroninio bilieto kortelės išdavimo kainos nustatymui. Nuo šių metų rugpjūčio 1 d. brangstant vienkartiniams, pinga terminuoti mėnesiniai bilietai.

Nuo šių metų rugpjūčio 1 dienos vienkartinis autobuso-troleibuso bilietas kainuos 1,2 litus, lengvatinis (50 proc. nuolaida) vienkartinis bilietas – 60 centų, lengvatinis (80 proc. nuolaida) vienkartinis bilietas- 24 centai.

Nuo rugpjūčio 1 d. nebeliks iki šiol galiojusių atskirų autobusų ir troleibusų terminuotų mėnesinių bilietų, vietoje jų bus bendri autobusų – troleibusų bilietai, kurie bus pigesni nei šiuo metu. Dabar važiuojant visomis dienomis mėnesinis bilietas kainuoja 55 litus. Nuo rugpjūčio 1dienos šių bilietų kaina sumažės septyniais litais ir sieks 48 litus.

Dar viena naujovė – elektroninis bilietas. Terminuotas (mėnesinis) elektroninis bilietas važiuoti troleibusais ir autobusais visomis dienos kainuos 46 litus.

Taip pat siūloma didinti ir maršrutinių taksi bilietų tarifus. Dienos metu (5-22 val.) bilietas kainuos 2 litus, nakties (22-5 val.) – 3 litai.

Kauno miesto savivaldybės Transporto skyriaus vedėjo Pauliaus Kero teigimu, keleivių pervežimo paslaugos brangsta dėl didėjančios infliacijos, didėjančių vežėjų išlaidų (brangstantis kuras, draudimo paslaugos, didėjantys vairuotojų atlyginimai) bei siekiant modernių technologijų diegimą viešojo transporto sektoriuje.

Šis sprendimas prieš tai buvo apsvarstytas Kauno miesto tarybos komitetuose, kurių dauguma jam pritarė. Po ilgų diskusijų, nedidele balsų persvara sprendimui dėl keleivinio transporto kainų pakeitimui buvo pritarta.


Geriamasis vanduo kauniečiams pabrangs rudenį

2007-06-06

Kauno rajone geriamasis vanduo jau pabrango, o miesto vartotojai dar keletą mėnesių džiaugsis pigesniu vandeniu.

Rajono savivaldybei prieš savaitę patvirtinus naujas kainas, geriamasis vanduo vartotojams pabrango maždaug litu, taip pat įvesta 2,73 – 3,56 lito paslaugos pardavimo kaina.

Šis mokestis – fiksuotas ir bus skirtas vandens skaitiklių priežiūrai, patikrai ir keitimui.

Tuo tarpu panašų sprendimą jau pernai pavasarį parengusiai bendrovei „Kauno vandenys“ dar teks laukti.

Miesto vartotojams vandens kaina gali nesikeisti ir iki rudens.

„Kauno vandenų“ ekonomikos direktoriaus Juozo Bušmono teigimu, bendrovė naujas kainas su Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) buvo suderinusi jau pernai kovą.

Be didesnės 4,15 lito už kubinį metrą vandens kainos, buvo numatyta ir iki 2,73 lito siekianti paslaugos pardavimo kaina.

Tačiau sprendimo projektas įstrigo Kauno miesto taryboje ir nebuvo patvirtintas.

Per tą laiką išleistas naujas Geriamojo vandens įstatymas, keitėsi kainų skaičiavimo metodika, tad bendrovei dabar teks VKEKK teikti iš naujo parengtą projektą ir vėl derinti kainas.

Apie tai Kauno miesto savivaldybė jau perspėta, konsultacijos vyksta, tačiau kada VKEKK priims sprendimą, dar nežinoma. Kainos derinimo procesas gali užtrukti ir iki rudens.

J.Bušmonas neslėpė, jog dabar „Kauno vandenų“ siūlomos vandens ir paslaugos pardavimo kainos bus didesnės, nei planuota prieš metus.

„Reikia įvertinti tai, kad Kauno vartotojams geriamojo vandens kaina nesikeitė jau 5 metų, kitiems vartotojams – 8 metus.

Pradėjo veikti geležies šalinimo stotis, įgyvendinami kiti aplinkosaugos projektai“, – priminė J.Bušmonas.

Ekonomikos direktoriaus žiniomis, paslaugos pardavimo kaina bus taikoma ir karšto vandens skaitiklių patikrai bei keitimui, tačiau ją bendrovei „Kauno energija“ teks skaičiuoti ir Kauno miesto taryboje tvirtinti atskirai. Prižiūrėti karšto vandens skaitiklius ir juos keisti galėtų ir „Kauno vandenys“, jei būtų užtikrintas finansavimo šaltinis.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai     www.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas

Reklama

Written by BESMEGENIAI

lapkričio 29, 2010 at 10:55 pm

Įrašyta kategorijoj Uncategorized

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: