Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Kaukazas. Kruvini promaskvietiško diktatoriaus darbai

leave a comment »

Daugėja liudijančių apie Čečėnijos diktatoriaus kruvinus darbelius

 
Interneto portale „YouTube“ paskelbtas vaizdo klipas, kuriame jaunas čečėnas pasakoja apie tai, kaip promaskvietiškas Čečėnijos diktatorius Ramzanas Kadyrovas vertė jį nužudyti emigracijoje gyvenančių čečėnų lyderį, skelbia „Laisvosios Europos radijas“.

Žmogžudysčių gausa

Klipe, kurio autentiškumas kol kas nepatvirtintas, Ruslanas Chalidovas teigia, kad R. Kadyrovas liepė jam nužudyti čečėnų bendruomenės Norvegijoje lyderį Magomedą Očerdajį. R. Chalidovas, kuris teigia įsakymo neįvykdęs, pasakoja, kad jis buvo kankinamas ir susilaukė grasinimų, kuriais siekta jį priversti įvykdyti žmogžudystę. „Jie net darė tokius dalykus, apie kuriuos man gėda kalbėti“ – apie R. Kadyrovo pakalikų veiksmus kalba vyras.

Vaizdo klipą internete paskelbė svetainės kavkazcenter.com administratoriai.

Klipas paskelbtas kaip tik tuo metu, kai itin padaugėjo emigracijoje gyvenančių čečėnų ir buvusių sukilėlių žmogžudysčių skaičius. Per paskutiniuosius 5 mėnesius Turkijoje buvo nužudyti 3 išeivijoje gyvenę čečėnai. Prieš kurį laiką buvo nužudytas ir ieškinį prieš R. Kadyrovą dėl kankinimų ir žudynių padavęs Umaras Israilovas. Jis buvo nužudytas Vienoje.

Kaltinimus neigia

R. Kadyrovas neigia bet kokius kaltinimus. Kiek anksčiau šiais metais jo atstovas smerkė esą vykdomą plataus masto tikslinę kampaniją, kuria siekiama diskredituoti Čečėnijos lyderį. Buvo teigiama, kad tai yra „giliai konspiracinė kai kurių terorizmo ideologų ir ginkluoto kriminalinio pogrindžio“ iniciatyva.

Vaizdo klipe R. Chalidovas teigia esantis Ša Turlajevo sūnėnas. Šis asmuo kadaise buvo čečėnų separatistų lyderio Aslando Maschadovo, kuris buvo nužudytas 2005 metais, asmens sargybinis. Po to, kai buvo sužeistas ir įkalintas, Š. Turlajevas perėjo į Maskvos pusę.

Teigiama, kad prieš pat U. Israilovo žmogžudystę Š. Turlajevas buvo pastebėtas Vienoje.

27 metų U. Israilovas kadaise buvo R. Kadyrovo apsauginiu. Dienraščiui „New York Times“ jis pateikė išsamią informaciją apie savo buvusį darbą ir apkaltino R. Kadyrovą, kad šis pats asmeniškai kankindavo belaisvius, iš kurių mažiausiai vienas po to buvo nužudytas.

Sausio 31 dieną paskelbtoje istorijoje „New York Times“ teigia, jog sausio 9 dieną kreipėsi į Rusijos premjero Vladimiro Putino administraciją ir prašė interviu dėl U. Israilovo pareikštų kaltinimų. Dienraštis pareiškė, kad U. Israilovas yra pasirengęs paviešinti savo istoriją.

Po 4 dienų U. Israilovas buvo nušautas Vienos gatvejė. Prieš tai Austrijos policija buvo atmetusi U. Israilovo prašymą dėl apsaugos suteikimo. Lenkijos policija vasario 22 dieną įtarė žmogžudyste įtariamą čečėną.

„New York Times“ skelbė, kad praėjusią vasarą R. Kadyrovas pasiuntė į Vieną agentą, kuris turėjo įbauginti U. Israilovą sugrįžti į Čečėnijos sostinę Grozną. Vėliau, apklausiamas Austrijos antiterorizmo pareigūnų, agentas visa tai pripažino. Jis dar pridūrė, kad R. Kadyrovas buvo sudaręs 300 išeivijoje gyvenančių čečėnų sąrašą. Visi sąraše esantys asmenys turėjo būti nužudyti.

Kankinami ne tik kovotojai

R. Chalidovas teigia, kad Š. Turlajevas dabar prižiūri Gudermese esantį kalėjimą, kuriame yra kalinami ir kankinami įtariamų čečėnų kovotojų giminės. „Ten taip pat yra yra laikomi šių kovotojų tėvai, motinos, sesės ir broliai. Jie juos taip pat kankina“ – teigia R. Chalidovas.

Jis taip pat teigė, kad Š. Turlajevas prižiūri profesionalių žudikų komandą, kurią Federalinės saugumo tarnybos (FST) nurodymu sukūrė pats R. Kadyrovas. Šios komandos tikslas esą yra užsienyje gyvenančių čečėnų žudymas.

R. Chalidovo kaltinimai kol kas nėra patikrinti, tačiau „Laisvosios Europos radijui“ Norvegijoje gyvenantis M. Očerdajis patvirtino, jog R. Chalidovas jį pats asmeniškai informavo apie rengiamą sąmokslą jį nužudyti.

R. Chalidovas taip pat teigia, kad R. Kadyrovas yra liepęs jam užmegzti santykius su Norvegijos valdžia, kuriai būtų teikiama dezinformacija apie šalyje gyvenančius čečėnus. Vokietijos leidinys „Focus“ teigia, kad šalies pareigūnai dabar baiminasi, kad FST smogikai gali kėsintis į Vokietijoje gyvenančius čečėnus.  2009-03-05


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai     www.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: