Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Į egzotiškas šalis Kauno klerkai traukia būriais

leave a comment »

Valdininkai mėgsta komandiruotes, ypač jei jos siejamos su egzotiškomis užsienio šalimis.
Ne išimtis – ir Kauno valdžios atstovai
 
Virginija Grigaliūnienė
“Vakaro žinios“ 2007 06 20
 
Šiandien į Islandijos sostinę Reikjaviką išvyksta 24 asmenų delegacija iš Kauno. Trys valdininkai ir trys treneriai lydės keliolika Kauno moksleivių į tarptautines vaikų žaidynes. Tarp laimingųjų – Kauno vicemeras Stanislovas Buškevičius (delegacijos vadovas), Kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Albinas Grabnickas (trenerių delegacijos vadovas) bei užsienio skyriaus specialistė Lina Duobaitė, šįsyk pabūsianti vertėja. Visos šios delegacijos kelionė mokesčių mokėtojams atsieis apie 54 tūkst. litų. Be to valdininkams dar bus mokami komandiruotpinigiai, dienpinigiai.
 
“Nėra geresnio varianto pasirodyti pasauliui, – įsitikinęs A.Grabnickas. – Delegacijos iš Kauno ir Rygos atstovaus visoms Baltijos šalims! Estai, kiek žinau, nevažiuoja“.
Į „Tūkstantmečio odisėją“ - su rožiniu kišenėje
 
Valdininkas net įsižeidė pasiteiravus, ar nemanąs, kad tokios turistinės išvykos miestui brangiai kainuoja.
 
“Juk  tai miesto reprezentacija, – puolė aiškinti. – Organizatoriai mums sumokės už gyvenimą, maitinimą, o patiems tereikės lėktuvo bilietus nusipirkti ir apsidrausti. jeigu manysime, kad tokios kelionės per brangios, tada neverta ir į olimpines žaidynes vykti“.
 
Jei jau taip būtina “reprezentuoti Kauną“, gal buvo galima apsieiti su mažiau delegacijos narių?
 
“Mums buvo pasakyta, kad minimalus skaičius – 24 žmonės“ – paaiškino A.Grabnickas.
 
Nuo “sportininkų“ neatsilieka ir turizmo, nekilnojamojo turto ar mokymo priemonių, parodų, mugių, tarptautinių seminarų bei kitokių neįpareigojančių ekskursijų po egzotiškąsias šalis gerbėjai iš Kauno miesto savivaldybės.
 
Tik retos išimtys, kad važiuotų vienas ar du atstovai – dažniausiai keliauja solidžios delegacijos.
 
Vien tik šiais metais per 130 Kauno valdininkų vyko į 84 komandiruotes, joms išleista šimtai tūkstančių litų. Pernai tokių komandiruočių buvo 203 “turistavo“ beveik 300 klerkų.
 

 
41 – osios tarptautinės vaikų žaidynės Islandijoje
 
2007-06-26

Kiekvienais metais tarptautinės vaikų žaidynės tampa vis populiaresnės. Vaikai varžytis, bendrauti ir semtis patirties atvyksta iš viso pasaulio valstybių. Tarptautinės vaikų žaidynės yra rengiamos nuo 1968 metų. Pirmosios žaidynės vyko Celje mieste (Slovėnija) ir dalyvavo 9 valstybių sportininkai.
Šiais metais birželio 20-25 dienomis 41 – osios Tarptautinės vaikų žaidynės vyko Reikjaviko mieste, Islandijoje. Žaidynėse šiemet dalyvavo daugiau kaip 1200 sportininkų, 250 oficialių miestų atstovų iš 60 miestų. Žaidynių metu vyko trenerių – sporto mokytojų susitikimai su žaidynių organizatoriais, oficialių miestų atstovų susirinkimai. Taip pat vyko pažintinė ekskursija po žymiausias Reikjaviko vietas.
Žaidynėse jėgas išbandė perspektyviausi 1992 -1995 metais gimę 8 futbolininkai, 6 lengvaatlečiai, 4 plaukikai. Rezultatai pranoko visus lūkesčius: iškovoti du aukso, trys sidabro bei vienas bronzos medalis. Lengvaatletė Ilona Gorelova 100 m bėgime iškovojo aukso medalį. Antrąsias vietas arba sidabro medalius iškovojo Andželika Bobrova 800 m bėgimo ir Eglė Andrijauskaitė rutulio stūmimo rungtyse. Plaukikė Urtė Kazakevičiūtė į Kauną parsivežė net du, vieną aukso kita sidabro medalius. Atitinkamai iškovojusi 100 m bei 50 m plaukimo krūtine rungtyse. Donatas Mangirdas iškovojo bronzą 50 m plaukime krūtine. Futbolininkai laimėjo tris rungtynes, pralaimėjo vienas ir dalinosi 5 – 8 vietas.
Žaidynės vyko Joninių dienomis. Jų metu buvo suorganizuotas naktinis bėgimas, kuriame sudalyvavo ir labai šauniai pasirodė mūsų miesto atstovas vicemeras Stanislovas Buškevičius.
Žaidynių tikslas – įgalinti, vystyti ir skatinti įvairių šalių jaunųjų sportininkų susitikimus, savitarpio supratimą ir draugystę, tuo įgyvendinant Olimpinę idėją.
Mūsų miesto delegacijai buvo įteikti diplomai už puikų pasirodymą žaidynėse. Jaunieji sportininkai įgijo daug patirties aukšto lygio varžybose.


Jaunieji Kauno sportininkai atstovaus Lietuvai Reikjavike

2007-06-18
Islandijoje vyksiančiose 41-osiose Tarptautinėse vaikų žaidynėse, kuriose laukiama apie 3 tūkstančių jaunųjų sportininkų iš viso pasaulio, dalyvaus ir 18 sportininkų iš Kauno. Kauno ir Rygos miestų delegacijos vienintelės atstovaus trims Baltijos valstybėms birželio 20-25 d. Reikjavike vyksiančiose žaidynėse. Mūsų miesto sportininkai šiose žaidynėse dalyvauja ketvirtą kartą.
„Tarptautinės vaikų žaidynės yra renginys globojamas Tarptautinio olimpinio komiteto, kuriame klesti varžybos ir taika, tolerancija, dorumas ir sąžiningumas. Tai neįkainuojama patirtis dalyviams, puikus stimulas siekiant aukštų sportinių rezultatų ateityje. Tikimės jog šiais metais, kaip ir praėjusiais kartais, kauniečiai parveš ne vieną medalį“, – sakė Kauno miesto savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas ir delegacijos vadovas Albinas Grabnickas.
Šiais metais į delegacijos sudėtį buvo atrinkti perspektyviausi 12 – 15 metų sportininkai atstovaujantys 3 sporto šakoms: 6 lengvaatlečiai, 4 plaukikai ir 8 futbolininkai iš Kauno. Kartu vyksta ir trys kiekvienos sporto šakos treneriai, kurie yra nusiteikę gana optimistiškai, tačiau rezultatų prognozuoti neskuba.
„Mūsų tikslas – patekti į finalą. O finale jau niekas negali prognozuoti rezultato: gali būti ir ketvirta vieta, ir aukso medalis. Mūsų plaukikai rimtai rengiasi Žaidynėms ir žino, ko ten važiuoja“, – spaudos konferencijos metu sakė Kauno plaukimo mokyklos vadovas Šarūnas Mažutaitis.

Futbolo komandos trenerio Artūro Ruževskio teigimu, jo vadovaujami sportininkai yra stiprūs, tačiau kiek išvarginti šių metų futbolo sezono. Lengvaatlečių trenerė Daiva Jankauskaitė tikino, jog nors į žaidynes dažniausiai susirenka labai pajėgūs priešininkai, ji tikisi aukštų rezultatų iš savo auklėtinių.

Pernai Bankoke vykusiose Tarptautinėse vaikų žaidynėse kauniečiai sportininkai iškovojo 3 medalius: Aistė Bernotaitė užėmė pirmąją vietą šuolio į tolį rungtyje, Kristina Pajėdaitė buvo 800m bėgimo, o Andrius Gudžius trečias rutulio stūmimo rungtyje.
Pirmą kartą Kauno miestas Tarptautinėse vaikų žaidynėse dalyvavo 2004 m. Klyvlende (JAV). Į 38 -ąsias Tarptautines žaidynes vyko 32 žmonių delegacija. 12 – 15 metų sportininkai varžėsi plaukimo, lengvosios atletikos, stalo teniso ir krepšinio sporto šakose. 2004 metais Tarptautinės vaikų žaidynės dalyvavo 2500 sportininkų iš 49 valstybių, bei 142 miestų. 2005 m. Kauno miestas buvo pakviestas dalyvauti 39-osiose Tarptautinėse žaidynėse Koventry mieste (Anglija), 2006 m. – Kauno sportininkai atstovavo miestui Bankoke (Tailandas). Kiekvienais metais mūsų sportininkai iš Žaidynių grįždavo su medaliais.
Šiais metais Kauno delegacija bus pasipuošusi Kauno miesto savivaldybės dovanota sportine apranga.
Tarptautinės vaikų žaidynės yra rengiamos nuo 1968 metų. Pirmosios žaidynės vyko Celje mieste (Slovėnija) ir dalyvavo 9 valstybių sportininkai.

 


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai     www.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: