Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Freda – Aleksotas geležinkeliu

leave a comment »

Kaunas. Freda – Aleksotas geležinkeliu

Pasirodo, nors ir laikau save kauniečiu, viso Kauno tikrai gerai nežinau, o juo labiau ne visur esu pabuvojęs. Kažkada, kai buvau studentas, buvo tokia mada sėsti į autobusą ir troleibusą ir važinėti nuo vieno  iki kito miesto krašto (nuolatinis tada kainavo juokingai- gal 2 rubliai), atrodė, kad tada pamačiau daug, tačiau pasirodo tikrai ne viską. Be to miestas keičiasi, ir netgi labai greitai keičiasi. Dabar karts nuo karto sugalvoju pamiklinti savo apatines galūnes, ypač kai masinėje žiniaskalidoje sužinau apie miestą tai, ko dar nematęs, kaip sakoma,- apima įkvėpimas:) Neperseniausiai KD straipsnis kvėptelėjo numaklinti geležinkelio bėgiais atšaka nuo geležinkelio stoties iki Aleksoto, kaip teigiama pasijausti potencialiu turistu, tiek, kad ne tik be lokomotyvo bet ir be “drezinos”. Tiek, kad ilgiau galėjau gėrėtis bėgiais, pabėgiais, pagelžkele, na ir žinoma, urbanistine aplinka. Taigi Freda, Aleksotas geležinkelio bėgiais…

 

            Kauno geležinkelio tiltas           

Pradžia Kauno geležinkelio stotis, geležinkelio tiltas per Nemuną. Kažkada tiltu buvo galima patekti kiton pusėn, tačiau dabar pėsčiųjų judėjimas nukreiptas per M.K.Čiurlionio automobilių tiltą. Kairysis prietiltis kunkuliuoja statybomis, ir iš kažkada didelio buvusio Fredos geležinkelio mazgo (prekių stotis, rampos, geležinkelio atšakos) telikę nedaug kas. Tiesa, praeitį mena geležinkelio pastatai, bėgių likučiai, rampos nuolaužos. Kažkas panašaus į  urbanistines nuolaužas. Gamyklų užkaboriai (link Aleksoto tilto), geležinkelio atšakos į sandėlius, KG, baldų fabriką sukuria tikrai ypatingą vaizdą- žinoma, savotišką. Kvapas irgi savitas, -geležinkelio pabėgių smala, gamybos išskyros, na ir žinoma kanalizacijos upelių bei tvenkinėlių žavesys (su vietine fauna, antytėmis).

    

 

     

 

                                                          

Sukant kairiąja atšaka, vis giliau brendant link Aleksoto,  praėjus pro Fredos žydų kapines (tikrai nežinojau jas čia esant), geležinkelio bėgiai baigiasi visai netoli Vidukalnio laiptų (apgenėjus medžius, nuo laiptų atsivertų puikūs Žaliakalnio ir Naujamiesčio vaizdai).

          

 

Tiesa, dar viena bėgių atšaka veda į Aleksotą, į kalną. Po gero pusvalandžio kopimo, jei taip galima pavadinti), pasižvalgant po Lakūnų plento  pakriaušes (vaizdiniai nebūtinai patys maloniausi), pasiekiame Aleksoto pramoninį kompleksą- ir vėl KG, Stiklo fabrikas, sandėliai…Čia pat ir Veiverių gatvė, Aleksoto aerodromas….(geležinkelis tęsiasi iki Julijanavos pakraščių…)

                     

 

      

 

                                                  

Pasivaikščiojimas tikrai įdomus, vietos turėtų būti labai gražios (iškuopus atliekas ir kažkaip sutvarkius kanalizacijos upes), pribloškia beveik miesto centre esantys tyrai ir ramybė. Nežinia, kaip su KD straipsnyje iškelta turizmo idėja, -gal, gal kada nors….

Autoriaus Blog’as čia: Kaunas.Freda-Aleksotas geležinkeliu

 

 


 

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai  www.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas


Reklama

Written by BESMEGENIAI

lapkričio 29, 2010 at 9:54 pm

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: