Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Didysis Revanšas

leave a comment »

Cristina Aguilera – NBA Fighter

http://mano.zebra.lt/video/zebra_player.swf?vkey=9949198b69a2c0f


Amerikiečiai trokšta revanšo

“Krepšinis“

2008-07-29 05:01

 

Dvylika žaidėjų – dvylika žvaigždžių. Kobe Bryantas, Chrisas Paulas ir LeBronas Jamesas – trys naudingiausi NBA pirmenybių žaidėjai. Amerikiečiai kupini ryžto susigrąžinti prarastą garbę ir vėl užlipti ant pirmojo nugalėtojų pakylos laiptelio.   Amerikiečiai trokšta revanšo

Pekino žaidynėms jie subūrė „Redeem Team“ – kaltės išpirkimo komandą. Per kontrolines rungtynes šį penktadienį Makao lietuviai vieni pirmųjų galės įsitikinti, ar JAV rinktinė iš tiesų yra neginčijama 2008-ųjų olimpiados favoritė.

Jerry Colangelo savo darbą jau baigė. „USA Basketball“ vadovas dar birželio 23-iąją savo vardu pavadintame pastate – „Jerry Colangelo Center“ Čikagoje paskelbė nuosprendį.

Ten pat, kur lygiai prieš 3 metus – 2005-ųjų birželį imdamasis šių pareigų jis pirmiausia sukvietė visas garsiausias Amerikos krepšinio legendas, ieškodamas išeities, kaip grąžinti JAV rinktinei prarastą šlovę.

„Aš iki šiol prisimenu tą aistrą, kurios kupini tuomet apie rinktinę kalbėjo Jerry Westas ir Michaelas Jordanas. Jie užsidegę visiems aiškino, kaip svarbu atstovauti ir ginti šalies garbę. Jų kalbos man padarė neišdildomą įspūdį ir suteikė papildomų jėgų dirbti“, – neslėpė J.Colangelo.

Tikslas – Pekino auksas

Oficialiai paskelbęs Pekine žaisiančios JAV rinktinės dvyliktuką „USA Basketball“ vadovas simboliškai užbaigė savo trejų metų darbo ciklą. Nors apie šio darbo rezultatus bus galima kalbėti tik po olimpiados, amerikiečiai jau dabar neslepia vilčių.

„Nekantraudamas laukiu žaidynių. Jaučiuosi labai užtikrintai, nes mes padarėme viską, ką galėjome. Dabar Pekine tik reikia užbaigti tai, dėl ko visi čia susirinkome“, – teigė J.Colangelo.

„USA Basketball“ vadovas neatsitiktinai kupinas pasitikėjimo. Mike’o Krzyzewskio – garsiojo Trenerio K vadovaujama komanda į Pekiną keliauja vienintelio tikslo – parsivežti olimpinio aukso.

Į rinktinę suburti NBA krepšininkai – ne tik galinga, bet ir kaip reta vieninga amerikiečių komanda.

„Dvylika žaidėjų, kurie Pekine vilkės rinktinės marškinėlius, turi neįtikėtiną talentą. Tačiau svarbiausia, jog šiame vaikinų būryje netrūksta lyderių, jie nestokoja universalumo ir tarpusavio supratimo. Visų svarbiausių dalykų, kurių reikia didžiai komandai“, – aiškino JAV rinktinės vadovas.

Miniatiūrinė „Svajonių komanda“

Geriausi NBA krepšininkai šį sykį nenusisuko nuo rinktinės.

Naudingiausias reguliariojo sezono žaidėjas Kobe Bryantas net atidėjo bevardžio piršto operaciją, kad galėtų žaisti Pekine. Greta „Los Angeles Lakers“ lyderio bus LeBronas Jamesas – rezultatyviausias NBA pirmenybių krepšininkas (30,0 tšk.), Dwightas Howardas – geriausias lygos kovotojas dėl kamuolių (14,2) ir „Oro karaliaus“ konkurso nugalėtojas bei didžiausias praėjusio NBA sezono atradimas Chrisas Paulas, atlikęs ir daugiausia rezultatyvių perdavimų (11,6), ir perėmęs daugiausia kamuolių (2,7).

J.Colangelo į Pekiną surinko tikrą Visų žvaigždžių rinktinę, nors jam ir nepatinka toks komandos pavadinimas. Tačiau 10 iš 12 pakviestų žaidėjų nors vieną kartą per karjerą iš tiesų dalyvavo NBA Visų žvaigždžių rungtynėse.

Deronas Williamsas ir Tayshaunas Prince’as yra vieninteliai, kurie iki šiol nebuvo pakviesti į prestižiškiausią lygos renginį, tačiau nei „Utah Jazz“ įžaidėjo, nei „Detroit Pistons“ puolėjo gebėjimai dėl šio fakto tikrai nesuprastėjo.

„Esu labai patenkintas, nes, be jokios abejonės, ši rinktinė labiausiai panaši į pirmąją „Svajonių komandą“, – pripažino rinktinės veteranas Jasonas Kiddas.

J.Colangelo, aišku, linkęs kalbėti nuosaikiau.

„Nekenčiu palyginimų, – aiškino JAV rinktinės vadovas. – Bet galiu pripažinti, jog tuomet, kai pernai vasarą laimėjome Amerikos čempionatą, visi išgyvenome ypatingus jausmus. Manau, kad mums pavyko sulipdyti tikrą komandą. Šiuos vyrukus vienija nuostabus tarpusavio supratimas. Mes esame pasiruošę, kupini noro ir ryžto nugalėti“.

Suvienijo NCAA treneris

NBA žvaigždes suvienijo Treneris K.

Ligi šiol per visas ketverias olimpines žaidynes, kuriose dalyvavo iš NBA krepšininkų sudaryta JAV rinktinė, jai vadovavo NBA klubų treneriai.

Nors M.Krzyzewskis niekuomet nėra dirbęs profesionalų lygoje, 61 metų lenkų kilmės amerikietį ypač gerbia NCAA pirmenybėse žaidę NBA krepšininkai.

J.Colangelo neslėpė, jog būtent legendinis Duke’o universiteto treneris buvo pirmasis „USA Basketball“ taikinys. Tiesa, be Trenerio K, dar rimtai buvo svarstoma ir Greggo Popovichiaus kandidatūra. „San Antonio Spurs“ treneris buvo M.Krzyzewskio asistentas per 2006 metų pasaulio pirmenybes Japonijoje.

Prieš Pekino žaidynes JAV rinktinės vadovai kreipėsi į abu specialistus, tačiau, gavę teigiamą M.Krzyzewskio atsakymą, jie net pamiršo pranešti G.Popovichiui, kad jo paslaugų šįsyk neprireiks.

„Kai Jerry paskambino, atsakiau, kad man būtų didelė garbė treniruoti JAV rinktinę. Tačiau antrojo jo skambučio taip ir nesulaukiau“, – nusivylimo neslėpė G.Popovichius.

Kodėl „USA Basketball“ vadovai šįsyk nusprendė pasitikėti NCAA, o ne NBA treneriu?

Nuo 1980 metų Duke’o universiteto krepšininkus treniruojantis M.Krzyzewskis viešai niekada nekritikuoja savo žaidėjų, ką neretai daro dauguma profesionalų lygos strategų. Kita vertus, niekuomet NBA nedirbęs Treneris K nėra susigadinęs santykių nė su vienu šios lygos žaidėju.

„Nė vienam iš šių vaikinų nereikia sukti galvos dėl to, kad kada nors rungtyniaus prieš mane“, – teigė M.Krzyzewskis.

„Treneris K nori vieno: kad jo komanda žaistų gerai ir laimėtų. Jis labai maloniai bendrauja su visais ir neturi vieno numylėtinio“, – JAV rinktinės trenerį gyrė K.Bryantas.

Sukaupė bendros patirties

JAV rinktinės marškinėlius apsivilkusios NBA žvaigždės kupinos entuziazmo. Jos trykšta džiaugsmu vėl būdamos kartu.

Pekino žaidynėms ruošiasi 8 iš 12 žaidėjų, kurie pernai vasarą triuškino visus varžovus Amerikos turnyre (čia JAV komanda pasiekė 10 pergalių ir nepralaimėjo nė vienerių rungtynių).

Skirtingai nuo ankstesnių rinktinių, į olimpinę komandą suburti ne tik ryškiausi NBA talentai.

Šie krepšininkai jau turi žaidimo ir gyvenimo kartu patirties. „Mes jau dabar esame tikra komanda. Tęstinumas – svarbiausias kiekvienos tikros komandos gyvenimo principas. Deja, anksčiau JAV rinktinė negalėjo juo pasiremti. Tačiau mes ištaisėme šią klaidą ir dabar turime komandą, kurios žaidėjus vienija bendra išgyvenimų atmintis“, – aiškino M.Krzyzewskis.

Atėnų pamoka

Šeši žaidėjai iš 2008-ųjų rinktinės dar prisimena graikų antausį per 2006 m. pasaulio pirmenybes. Penki JAV rinktinės žaidėjai jau dalyvavo olimpinėse žaidynėse. Pekino olimpiada L.Jamesui, C.Anthony ir D.Wade’ui bus jau ketvirtosios kartu žaidžiamos tarptautinės varžybos.

„Atėnų žaidynės jiems dar buvo per ankstyvos. Jaunąsias mūsų žvaigždes tuomet išmušė iš vėžių neregėta olimpiados didybė“, – įsitikinęs J.Colangelo.

„Jautėmės, lyg būtume įmesti į vilkų narvą. Iš tikrųjų mes neturėjome supratimo, kur patekome“, – prisiminė pirmąjį olimpinį bandymą C.Anthony.

„Mes netinkamai rengėmės žaidynėms. Nevertinome jų rimtai ir už tai sumokėjome“, – aiškino L.Jamesas.

„Tada mes buvome vaikigaliai. Jūs matėte komandą, kuri nebuvo komanda. Grįždami namo daug kalbėjomės ir nusprendėme, kad norime būti gerbiami kaip komanda“, – neslėpė D.Wade’as.

„Svarbiausia, jog dabar LeBronas, Carmelo ir Dwyane’as turi ką įrodyti. Per pastaruosius metus jie subrendo – kaip ir visa mūsų komanda. Dabar rinktinės amžiaus vidurkis – 26 metai, nors dar prieš porą metų pasaulio pirmenybėse Japonijoje jis buvo tik 24 metai. Mūsų žaidėjai turi kur kas daugiau patirties ir šįsyk yra daug geriau pasiruošę“, – džiaugėsi J.Colangelo.

Pralaimėjo vienintelį kartą

Trenerio K vadovaujami amerikiečiai kol kas pralaimėjo tik kartą.

2005 metų spalį stojęs prie JAV rinktinės vairo M.Krzyzewskis suklupo 2006 metų pasaulio pirmenybėse. Pusfinalyje legendinis NCAA treneris nerado vaistų prieš Graikijos rinktinę.

Dirbdamas su Duke’o universiteto krepšininkais Treneris K į savo pratybas ne kartą buvo įsileidęs į Panagiotį Giannakį. Tačiau šįsyk Japonijoje apsukrus graikas įveikė gerą savo draugą elementariu deriniu „du prieš du“, kuris yra visų NBA komandų žaidimo pagrindas.

„Krepšinis yra viso pasaulio žaidimas. Mes vis dar įsitikinę, kad žaidžiame jį geriausiai. Bet jeigu negerbsime likusio pasaulio ir nesuvoksime, kad tai yra viso pasaulio žaidimas, nemanau, kad kada nors pasieksime tai, ko trokštame“, – po graikų skelto antausio aiškino M.Krzyzewskis.

Jo treniruojami amerikiečiai iš viso iškovojo 23 pergales.

„Per pastarąsias dvi vasaras įgijome neįkainojamos patirties. Ji mums lemtingai pravers, – įsitikinęs Duke’o guru. – Mes turėjome progą įsitikinti, kad tos rinktinės, su kuriomis teks kovoti Pekine, taip pat yra labai talentingos. Jos demonstruoja puikų komandinį krepšinį. Mūsų tikslas – atsakyti varžovams tuo pačiu. Sudarėme programą, kuri padės mums sukaupti daugiau pasitikėjimo, daugiau tęstinumo ir daugiau tarpusavio supratimo“.

Paskelbė starto penketą

JAV rinktinės treneris jau paskelbė starto penketą. Pekine rungtynes turėtų pradėti J.Kiddas, K.Bryantas, L.Jamesas, C.Anthony ir D.Howardas.

„Aišku, viskas priklausys nuo to, kokios formos bus žaidėjai. Bet manau, kad mes remsimės penketu, kurį jau išbandėme praėjusią vasarą“, – neslėpė Treneris K.

D.Wade’as užims šeštojo žaidėjo vietą. Nors „Miami Heat“ žvaigždė dėl kelio traumos praleido paskutines penkias NBA sezono savaites, jis neslėpė ryžto keliauti į Pekiną. Gegužės pabaigoje D.Wade’as pradėjo treniruotis, kad įgytų reikiamą fizinę formą.

JAV rinktinė surinko ypač įspūdingą gynėjų būrį. Įžaidėjo pozicijoje J.Kiddą nuo suolo keis Ch.Paulas ir D.Williamsas – šie du talentai yra kiekvieno trenerio svajonių žaidėjai. Vienintelė problema – ar visoms šioms žvaigždėms užteks vieno kamuolio?

„Mes turime pakankamai vieno vaidmens atlikėjų, – aiškino J.Colangelo. – Toks krepšininkas kaip Michaelas Reddas atsidūrė rinktinėje todėl, kad gali pataikyti iš toli. T.Prince’as taip pat gali imtis snaiperio vaidmens. Kita vertus, ūgis ir fizinės savybės jam leidžia gintis prieš trijų ar net keturių skirtingų pozicijų varžovus. Jis yra tiesiog idealus tokio vieno vaidmens žaidėjo pavyzdys“.

Trūksta aukštaūgių

JAV žurnalistams kur kas daugiau nerimo kelia rinktinės priekinė linija.

Į Pekiną amerikiečiai vežasi vienintelį tikrą tradicinį vidurio puolėją D.Howardą. Starto penkete greta 211 cm aukštaūgio iš „Orlando Magic“ „ketvirtojo numerio“ vietą užims C.Anthony, kuris NBA pirmenybėse žaidžia lengvuoju krašto puolėju.

Už jų nugaros – tik du tikri aukštaūgiai C.Boozeris ir Ch.Boshas. Nors du Visų žvaigždžių rungtynių dalyviai gali pataikyti, perduoti kamuolį ir nuveikti nemažai kito naudingo darbo puldami, Trenerio K laukia rimtas galvosūkis, jeigu jo priekinės linijos žaidėjai greitai prisirinks baudų.

Juolab kad susidūrus su galingesniais varžovais – pvz., Ispanijos rinktine, amerikiečiams, ypač Ch.Boshui, gali pritrūkti ir centimetrų, ir fizinės jėgos. Be to, D.Howardas dar nėra visiškai atsigavęs po traumos. „Orlando Magic“ vidurio puolėjas yra aukščiausias JAV rinktinės žaidėjas.

Nors oficialiai jo ūgis yra 211 cm, prisiminus amerikietišką įprotį krepšininkus matuoti su sportiniais bateliais, realiai JAV rinktinė turi tik 208 cm aukštaūgį.

Analizuodami olimpinio dvyliktuko minusus, JAV žurnalistai viešai piktinosi, kodėl rinktinės vadovai vietoj Tysono Chandlerio (215 cm) kandidatūros pasirinko T.Prince’ą. Solidžiai šį sezoną žaidęs „New Orleans Hornets“ vidurio puolėjas buvo pakviestas į rinktinės stovyklą, tačiau „atkabintas“ paskutinę akimirką.

„Be abejo, mes mielai į komandą būtume įtraukę 13, 14 ar 15 žaidėjų, – nuo kritikos gynėsi J.Colangelo. – Tysonas tikrai vertas pagarbos. Jis buvo nusivylęs, jog nepateko į dvyliktuką, tačiau mums patvirtino, jog yra pasiruošęs bet kurią akimirką prisidėti prie rinktinės. Iki žaidynių dar nemažai laiko, todėl jeigu tik bus traumų, būtinai kviesimės jį“.

K.Garnettas atsisakė

J.Colangelo patyrė tik vieną rimtą nesėkmę.

JAV rinktinės vadovas atkakliai viliojo prie komandos prisidėti Keviną Garnettą. NBA čempionu pagaliau tapęs geriausiai besiginantis lygos krepšininkas neabejotinai būtų sustiprinęs JAV rinktinę.

Tačiau Sidnėjaus olimpinis čempionas nepanoro dar sykį užsivilkti rinktinės marškinėlių.

„Daug kartų kalbėjausi su Kevino atstovais. Tačiau nė karto negavau teigiamo atsakymo. Jis leido mums suprasti, kad vasarą nusiteikęs užsiimti savo reikalais, todėl šią vietą turi užimti kažkas kitas“, – asmeninę nesėkmę pripažino J.Colangelo.

Pekino žaidynėse „Redeem Team“ turės išsiversti be KG.

Testas – mačas su lietuviais

Pirmąsyk į stovyklą amerikiečiai susirinko paskutinį birželio savaitgalį. Dvi dienas Treneris K ir žaidėjai kartu praleido Las Vegase, kad atgaivintų buvusius ryšius.

Tačiau rimtai treniruotis JAV rinktinė pradėjo tik po trijų savaičių. Po keturių dienų pratybų liepos 25 dieną amerikiečiai sužaidė pirmąsias kontrolines rungtynes su artimiausiais kaimynais – Kanados krepšininkais ir persikėlė į Kiniją.

Makao ir Šanchajuje JAV rinktinės laukia dvikovos su Turkija, Lietuva, Rusija ir Australija. Nors iš viso amerikiečiai sužais tik 5 kontrolines rungtynes, akistatos su solidžiais varžovais parodys, ko iš tiesų šįsyk verta ši rinktinė.

„Neabejoju, kad Pekine pateksime į antrąjį etapą. Bet olimpiados ketvirtfinalis, pusfinalis ir finalas yra visai kitas reikalas. Todėl prieš prognozuodamas pirmiausia norėčiau pamatyti, kaip mes atrodysime per kontrolines rungtynes su rimtomis komandomis: Rusija ir Lietuva“, – neskubėjo ESPN apžvalgininkas Chrisas Sheridanas.

Nors daugelis JAV rinktinę jau dabar vadina aiškia olimpiados favorite, žymiausi JAV krepšinio ekspertai neskuba savo šalies atstovams iš anksto kabinti aukso medalių.

„Jei ši komanda dalyvautų NBA pirmenybėse, reguliariajame sezone ji laimėtų 75 iš 82 rungtynių. Tačiau per daug mačiau JAV pralaimėjimų tarptautiniuose turnyruose, kad ką nors bandyčiau numatyti apie Pekiną, – neslėpė „The Washington Post“ apžvalgininkas Michaelas Wilbornas. – Geriau vėliau įsitikinti, kad būtent istorijos pamokos turėjo per didelės įtakos mano atsargumui vertinant šią rinktinę“.

Nenori gauti į užpakalį

Kad ir kaip ten būtų, amerikiečiai nenori dar sykį grįžti namo išspartydais užpakaliais.

„Amerikiečiai visada turėjo geriausius krepšininkus, tačiau kartu jie ne visada žaidžia gerai.

Šiais metais jie surinko būrį puikių žaidėjų, kurie ypač trokšta laimėti kartu“, – pakitusias JAV krepšininkų nuotaikas įvertino „San Antonio Spurs“ atstovaujantis olimpinis čempionas Emanuelis Ginobili.

„Sezono metu su LeBronu daug kalbėjomės apie Pekiną. Žinau, kad amerikiečiai nebekvailioja ir ypač rimtai vertina šias žaidynes. Iš LeBrono žodžių supratau, kad, porą kartų gavę į užpakalį, jie daugiau nenori to patirti. Mes pajuokaudavome ta tema, bet mačiau, kad jis visa tai vertina labai rimtai“, – apie pokalbius su L.Jamesu grįžęs į Lietuvą pasakojo Žydrūnas Ilgauskas.

„Mes tapsime olimpiniais čempionais. Turime talentingą komandą, kuri dirba negailėdama savęs. Atėnuose man buvo sunku atsiskleisti. Dabar aš – komandos kapitonas. Nors Pekine ir bus stiprių varžovų – tokių kaip Argentina ir Ispanija, mes būsime neįveikiami“, – po pirmųjų treniruočių pažadėjo L.Jamesas.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai     www.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas

Reklama

Written by BESMEGENIAI

lapkričio 29, 2010 at 9:50 pm

Įrašyta kategorijoj Uncategorized

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: