Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Surežisuotas detektyvas 3

leave a comment »

 

Paneigimas 

2009-08-19 dieną “Kauno diena“ apie Vertimų biurą esantį Laisvės al. 51A, Kaune atspausdino tikrovės neatitinkantį straipsnį. 

Vertimų biuras – būdas pasipinigauti 

http://kauno.diena.lt/naujienos/miestas/vertimu-biuras-budas-pasipinigauti-234021 

Laikraštis “Kauno diena“ ir internetinė jo versija http://kaunodiena.lt neteisėtai atlieka teismo funkcijas, o žurnalistas Tomas Jarusevičius neturėdamas tikrų rašytinių įrodymų imasi teisėjo praktinės veiklos. Šito straipsnio net negalėtum pavadinti žurnalistiniu tyrimu, kadangi teiginiai paremti, ne faktais, o “nuo lubų“ nurašyta informacija. Keistai atrodo, kad neva nuskriausti ir už paslaugas nenorintys susimokėti piliečiai nesikreipia tiesiai į teismą privataus kaltinimo tvarka 

Laikraščio “Kauno diena“ ir internetinėje jo versijoje http://kaunodiena.lt paskelbto straipsnio pavadinimas – grynų gryniausias šmeižtas. Įžeidžiantis Vertimų biurą ir ne tik jame dirbančius žmones, bet ir pastovius biuro klientus. Vertimų biuras yra sąžiningai sumokėjęs visus mokesčius valstybei, todėl straipsnio pavadinimas švelniai tariant prasilenkia su tikrove. 

Perskaičius pirmąji šio straipsnio sakinį susidaro toks įspūdis, kad laikraštis “Kauno diena“ ir internetinė jo versija http://kaunodiena.lt turi nenuginčijamų faktų apie mūsų Vertimų biurą. Tačiau kažkodėl nėra ir nebuvo nei vienos teismo bylos susijusios su Laikraščio “Kauno diena“ ir internetinės jo versijos http://kaunodiena.lt šmeižikiškais prasimanymais. Dar daugiau – žurnalistai nedisponuoja jokia “liūdnai pagarsėjusia“ bei “šiurpinančia“ informacija. 

Šitas straipsnis yra šmeižikiškas  – vien tik melagingų teiginių kratinys. Todėl be teismo sprendimo švaistymasis tokiais kaltinimais, kuriais straipsnyje švaistosi žurnalistas sukuria juridines pasekmes, kurios yra išdėstytos LR Baudžiamajame kodekse: 154 str. Šmeižimas 1. Tas, kas paskleidė apie kitą žmogų tikrovės neatitinkančią informaciją, galinčią paniekinti ar pažeminti tą asmenį arba pakirsti pasitikėjimą juo, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. 2. Tas, kas šmeižė asmenį, neva šis padarė sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, arba per visuomenės informavimo priemonę ar spaudinyje, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. 

Laikraščio “Kauno diena“ žurnalistai rašydami šitą šmeižiantį straipsnį  tik formaliai skambino į vertimų biurą. Skambinta buvo dėl pačio paskambinimo fakto. Tačiau tikros informacijos ir tikrų faktų žurnalistui net nereikėjo. Į straipsnį jis sudėjo ką tik norėjo. Žurnalistas net neanalizavo ryšio, komunalinių, SoDros, PVM ir kitų mokesčių įtakos paslaugos kainai. 

Jeigu “Kauno diena“ būtų atidžiau pasidomėjusi  Valstybinėje vartotojų teisių tarnyboje (toliau VVTT) esančiais A.Damijonaičio neva pateiktais nusiskundimais, tai būtų įsitikinę, kad jokio rimto skundo VVTT jis nėra parašęs. Tarnyboje yra užpildyta kortelė apie šio piliečio apsilankymą – viso vienas sakinys. Vertimų biuro atstovui užsiminus apie iš A.Damijonaičio gautus nusiskundimus VVTT darbuotojai nieko konkretaus negalėjo pateikti, todėl pripažino, kad iš šio piliečio trūksta informacijos. (Gal pilietis nelabai gerai moka valstybinę kalbą, todėl turi dėl to problemų?).

Dėl leidimo informacinei rodyklei – nuorodai vėl nesąmonių prirašyta. 

Kauno VPK neišduoda leidimų. Leidimus iškaboms ar reklamoms išduoda Kauno savivaldybė. “Kauno diena“ apie tai turėtų žinoti.  Dienraštyje po nuotrauka vėl melas. Prie “bromos“ iškabinta ne reklama o informacinė rodyklė – nuoroda, kad Vertimų biuras yra kieme. Kauno VPK sutikimas dėl šitos nuorodos yra gautas. Jeigu dienraščio žurnalistas būtų norėjęs, su šitą faktą patvirtinančiu dokumentu būtų buvęs supažindintas. 


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai     www.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas

Reklama

Written by BESMEGENIAI

lapkričio 28, 2010 at 7:59 am

Įrašyta kategorijoj Uncategorized

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: