Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Naujienos

leave a comment »

Naujienos                                    Geras Vertimų biuras

S. Bullock – pelningiausia JAV aktorė

Sandra Bullock pirmauja kino žvaigždžių, lėmusių didžiausias pajamas JAV kino teatrams 2009 metais, dešimtuke. Pelningiausių kino aktorių reitingą kasmet sudaro “Quigley Publishing Co.“, remdamasi kelių šimtų JAV kino teatrų vadovų apklausa.

J. Aniston teisme kovoja su paparacais

Jennifer Aniston buvo pavadinta naujojo Kalifornijos įstatymo iniciatore, kuris apribotų paparacus 2010-aisiais metais ir vėliau.

J. Garner teikia pirmenybę besislapstantiems paparacams Bostone

Jennifer Garner, apsigyvenusi Bostone, jautėsi pasprukusi nuo paparacų, kadangi fotografai ten buvo labai apdairūs ir ji niekada nežinojo kada bus nufotografuota.

M. Ryan tapo panaši į skeletą

Dietos ir plastinės operacijos aktorę Meg Ryan pakeitė taip, kad ją sunku pažinti. M. Ryan dirba industrijoje, kur lieknumas yra sveikintinas.

R. Zellweger ir B. Cooperis perka namą

Kalbama, kad Renee Zellweger ir Bradley Cooperis Naujuosius metus pasitiks turėdami naujus namus, šiam savo pirmajam būstui išleidę 4 milijonus dolerių.


Geras Vertimų biuras


YouTube paskelbė žiūrimiausius šių metų filmukus

Interneto vaizdų pasikeitimo portalas www.youtube.com paskelbė žiūrimiausiųjų filmukų ir muzikinių klipų dešimtuką pasaulyje. Populiariausią filmuką žiūrėjo daugiau nei 120 mln. lankytojų.

Žiūrimiausiu filmuku tapo Susan Boyle pasirodymas televizijos projekte “Britanijos talentai“.

“YouTube“ taip pat paskelbė ir daugiausia portalo paieškoje rinktus žodžius. Tarp jų – susijusieji su prezidento Obamos inauguracija, Susan Boyle, Michaelo Jacksono daina “Thriller“, wedding.

Žiūrimiausi “YouTube“ filmukai:  YouTube TOP


Riterių Karai

Strateginių Sprendimų Fondas *** Strategical Decisions Foundation


Kaune “teisėjauja“ beraščiai?

Audrius Skimborauskas
1995-2007 m. Kauno savivaldybės tarybos narys

Žmonės susidūrę su Administracine komisija dažniausiai būna įsiutę. Kauniečiai vadina pasityčiojimu, kai daugelis žmonių būna priversti mesti savo darbus ir atvykti į komisiją tą pačią dieną beveik tuo pačiu laiku.

Kauno valdžia piniginėmis baudomis drausmina neturinčius kur statyti mašinų kauniečius. Komisijos priimamasis visada būna sausakimšas nuo “pažeidėjų“. {visas straipsnis čia }


Piketas prie savivaldybės

Galvosūkis politikams: kada leisti paaugliams mylėtis ir tuoktis?


2009-12-16 , Eglė Digrytė, http://www.DELFI.lt

Kokio amžiaus nepilnametis yra lytiškai, psichiškai bei socialiai subrendęs tiek, kad galėtų mylėtis neužtraukdamas baudžiamosios atsakomybės savo partneriui? Ar kurį laiką draugaujantys paaugliai, pradėję užsiimti seksu, pažeidžia įstatymus? Kada leisti tuoktis pastojusiai nepilnametei? Tokius klausimus trečiadienį svarstė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK), analizavęs parlamentarų pasiūlytas Baudžiamojo kodekso pataisas, kuriomis siūloma numatyti atsakomybę už lytinį santykiavimą su jaunesniais nei 16 metų asmenimis.

Politikai: sekso padariniai suvokiami nuo 16 metų

Liberalė Dalia Teišerskytė ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Saulius Stoma yra pasiūlę už tokį veiksmą net nesant prievartos bausti laisvės atėmimu iki 2 metų. Jei tokius veiksmus padarytų 16-18 metų paauglys, jis atsakytų tik jei būtų nukentėjusiojo skundas, jo atstovo pareiškimas ar prokuroro reikalavimas.<…>

D.Grybauskaitė dėl biudžeto apsispręs pirmadienį
2009-12-20

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad sprendimą, ar pasirašyti 2010 metų valstybės ir „Sodros“ biudžetus, priims kitą pirmadienį, gruodžio 21 dieną.

„Mes įstatymus gavome pirmadienio vidurdienį, šiandien tik trečiadienis, juos mano specialistai, ypač juristai tikrina. Sprendimą tikiuosi padaryti kitą pirmadienį ir eisiu į atvirą spaudos konferenciją, kur paaiškinsiu vieną ar kitą sprendimą“, – spaudos konferencijoje po susitikimo su Estijos ir Latvijos prezidentais Vilniuje trečiadienį sakė D.Grybauskaitė.

Seimas kitų metų valstybės biudžetą patvirtino gruodžio 10 dieną, o „Sodros“ biudžetą – gruodžio 9 dieną. Įstatymus prezidentė turi pasirašyti arba vetuoti per 10 dienų po įteikimo.<…>


Nutrūko M.Laurinkaus karjera

2009.12.17, Rimantas VARNAUSKAS, “Lietuvos žinios“

Netekęs prezidentės Dalios Grybauskaitės pasitikėjimo, iš Lietuvos ambasadoriaus Gruzijoje posto atšaukiamas Mečys Laurinkus.

“Beveik mėnesį abejojau šio ambasadoriaus buvimu Gruzijoje, ir beveik mėnesį apie tai buvo kalbėta su Užsienio reikalų ministerija. Noriu, kad diplomatinėje tarnyboje diplomatai nepamirštų, kad tai yra diplomatinė tarnyba. Jei diplomatas nori politikuoti, jis turi pasirinkti kitą profesiją“, – vakar spaudos konferencijoje tvirtino D.Grybauskaitė.

Prezidentė taip pat teigė, jog pasilieka teisę ir toliau naudotis konstitucine teise atleisti ambasadorius, kurie “dirba nevisiškai laikydamiesi diplomatinio įstatymo“, tačiau patikino kol kas nesiūlanti atšaukti daugiau ambasadorių.<…>

Skaitykite “Lietuvos žiniose“


Kruvina apsivalymo kaina

2009.12.17, Rimantas VARNAUSKAS, “Lietuvos žinios“

Pagaliau prasidėjo ilgai lauktas Lietuvos apsivalymas – postų neteko du susikompromitavę generolai Povilas Malakauskas ir Mečys Laurinkus, kitą savaitę Seime skelbiamos išvados dėl CŽV kalėjimo. Kelią į tiesą pradėjo Vytauto Pociūno Golgota.

Kokia pradžia, tokia ir pabaiga

Simboliška, kad prezidentės Dalios Grybauskaitės pasitikėjimą praradęs ir išvytas buvęs ambasadorius Gruzijoje Mečys Laurinkus pirmiausia šią žinią pranešė “Lietuvos ryto“ žurnalistei Birutei Vyšniauskaitei – tai pačiai, kuri nakvodavo Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinio direktoriaus Arvydo Pociaus kabinete ir ruošdavo šmeižikišką dezinformaciją apie žuvusį Lietuvos pulkininką V.Pociūną. Herojai – tie patys, nes ir istorija, atvedusi iki CŽV kalėjimo Lietuvoje, ta pati.<…>

Skaitykite “Lietuvos žiniose“


Estonia’s fiscal house in order as parliament approves 2010 ‘euro’ budget

SDFnews 2009-12-20

TALLINN – The Baltic Tiger Estonia is going all out to meet the euroadoption criteria, as analysts say that Estonia’s economy has most probably bottomed out. Estonia is expected to join the eurozone and has taken the toughest domestic financial medicine to enable it to do so. It is from this perspective that the Estonian Parliament approved the 2010 state budget, applying budget cuts but at the same time thinking in terms of long-term goals, giving importance to education,<…>.

Opposition falls in line to agree on common goal

SDFnews 2009-12-20

TALLINN – Estonia’s parliament backed the 2010 budget in the final reading on Dec. 9, adopting the document with its planned public sector deficit of 2.8 percent of gross domestic product for next year, reports postimees.ee. This leaves Finance Minister Jurgen Ligi upbeat on meeting the euro entry criteria. The 2010 budget passed with 55 votes in favor and 39 votes against in the 101-member house, showing an 89.7 billion kroons (5.7 billion euro) package.<…>.

The 2010 budget is passed

SDFnews 2009-12-20

VILNIUS On Dec. 10, the Lithuanian parliament approved the country’s 2010 budget. The budget was supported by 81 MPs while 56 MPs voted against it and two MPs abstained from voting. The vote’s outcome was mostly decided by the United Lithuania (Viena Lietuva) faction which is balancing between the ruling coalition and the opposition in the parliament. In 2010, the deficit of the state budget will reach 4.9 billion litas (1.4 billion euros), <…>.


Riterių Karai

  

http://mano.zebra.lt/video/zebra_player.swf?vkey=88478380e22c7e5Iš Kalėdų išvijome Dievą

Nors artėjančios Kūčios, Kalėdos vadinamos didžiausiomis metų šventėmis, ne vienas prisipažįsta, kad jau nuo lapkričio pabaigos prasidėjęs šventinis šurmulys erzina ir vargina. Anot brolio Pijaus taip yra dėlto, kad iš Kalėdų Dievas yra išvytas. „Nors tai turėtų būti šventa, dieviška šventė, Dievui ten dažnai nėra visiškai jokios vietos. Suprantama, kad žmogus nuo tokių tuščių švenčių yra pavargęs“, – tvirtino vienuolis.

Dažnai sakoma, kad per Kalėdas apima geri jausmai, kurie sustiprinami karšto vyno taure, degančiomis žvakėmis, papuošta egle, vaikų džiaugsmu gavus dovanų ir panašiais dalykais. „Vis dėlto, – tvirtino brolis Pijus, – Jeigu Kalėdose nėra Dievo, tai tiesiog tuščia tradicija.“ (tęsinys čia)


Vertinimai dėl CŽV kalėjimų

Komitetas nustatė, kad VSD buvo gavęs partnerių prašymą įrengti patalpas Lietuvoje, tinkamas laikyti sulaikytajam asmeniui, ir tokios patalpos buvo įrengtos dvejose vietose.

Rugpjūčio mėnesį JAV televizijai “ABC News“ paskelbus, kad Lietuvoje veikė slaptas CŽV kalėjimas, Lietuvos užsienio reikalų ministerija iškart tai paneigė, pavadinusi “gandais ar prasimanymais“.

“ABC News“ teigimu, slaptas CŽV kalėjimas, kuriame kalinti aštuoni įtariami “Al Qaedos“ teroristai, netoli Vilniaus esančiuose Antaviliuose veikė 2004-2005 metais.

Didžioji dalis pasaulio naujienų agentūrų Seimo komiteto išvadas interpretavo kaip patvirtinančias, kad Lietuvoje buvo slaptas CŽV kalėjimas.

Naujienų agentūros “Reuters“ antraštė skelbia: “Lietuva turėjo slaptus CŽV kalėjimus, nustatė tyrimas“; BBC straipsnis pavadintas “CŽV naudojo Lietuvos “juodąsias vietas“; AP skelbia: “Komisija: Lietuvos saugumas patvirtino CŽV kalėjimus“; “Bloomberg“ pranešimą pavadino: “Lietuva leido CŽV naudoti slaptą kalėjimą tardymui“. (tęsinys čia)


Vilniaus oro uoste „Žalgirio“ fanai griausmingai pasitiko savo didvyrius

SDFnews 2010 / 07:03

Martynas Pocius sunkiai skynėse kelią pro gerbėjų minią, tačiau noriai spaudė ranką jo ir komandos draugų pasitikti atvykusiems “Žalgirio“ aistruoliams.
Vilniaus oro uostas penktadienio popietę nusidažė žaliai ir baltai, o iš Stambulo sugrįžę Kauno “Žalgirio“ krepšininkai negalėjo paslėpti šypsenų tarp jų pasveikinti ir pasitikti atvykusių fanų minios bei žurnalistų armijos.

“Viskas aišku, grįžta “Žalgiris“, – pažiūrėjęs į didžiulę fanų vėliavą suprato lėktuvo laukiantis slovėnas, kuris vėliau išsitraukęs vaizdo kamerą pradėjo filmuoti sirgalius bei sugrįžusius krepšininkus.


„Žalgiris“ iškovojo fantastišką pergalę ir pateko į kitą etapą!

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai savo šanso nepraleido – įveikę “Fenerbahce-Ulker“ ekipą 76:68 (23:19, 20:18, 25:14, 8:17) ir iškovoję pirmąją pergalę išvykoje bei trečią apskritai Eurolygoje, pateko į 16 stipriausių komandų tarpą.

Po paskutiniojo turo mačo žalgiriečiai iš šeštosios A grupės vietos pakilo į trečiąją.

Papildyta. Komandai padėjęs atlikęs, regis, neįmanomą misiją, naujasis “Žalgirio“ strategas Ramūnas Butautas po mačo džiaugėsi santūriai: “Jaunai mūsų komandai didelė garbė patekti tarp 16 stipriausių Eurolygos komandų. Tačiau žengėme tik vieną žingsnį, daug darbo dar mūsų laukia ateityje“.


Kaunui arenos statyba kainuos 14 milijonų litų mažiau

SDFnews 2009.12.24 / 11:18
Kauno miesto savivaldybė už arenos Nemuno saloje statybą bendrovei „Vėtrūna“ mokės mažiau, nes sumažėjo statybos darbų kaina.

2008 metų rugsėjo mėn. 1 d. su UAB “Vėtrūna“ buvo pasirašyta Kauno pramogų ir sporto rūmų Nemuno saloje statybos rangos sutartis. Vienas sutarties punktas numato, kad pirmus metus po sutarties įsigaliojimo sutarties kaina neperskaičiuojama.

Praėjus 12 (dvylikai) mėnesių po sutarties įsigaliojimo, sekančio kalendorinio mėnesio pirmąją dieną likusių darbų kaina perskaičiuojama pagal paskutinį Statistikos departamento paskelbtą statybos sąnaudų kainų indekso pokytį už dvylika kalendorinių mėnesių, tačiau kaina neperskaičiuojama tuo atveju, jeigu pokyčio procentinė išraiška neviršija 5 proc. (penkių procentų).

Statistikos departamentas pateikė pažymą, kurioje nurodyta, kad 2009 metų rugsėjo mėnesio statybos sąnaudų kaina, palyginti su 2008 metų rugsėju, sumažėjo 13,2 procento.

Savivaldybė būtinumą indeksuoti sutarties kainą grindžia ir tuo, kad statybų rinkoje labai sumažėjo statybų kainos ir sąnaudos.

Tarp šalių kilo ginčas dėl sutarties aiškinimo, todėl susitarta, kad iki tol, kol teismo (Arbitražo) sprendimu ar šalių sutarimu nebus nustatyta kitaip, sutartyje nustatyta likusių neatliktų darbų kaina turi būti sumažinta Statistikos departamento nustatytu dydžiu – 13,2 proc. Sutartyje nurodyta likusių neatliktų darbų kaina po indeksavimo sumažėja 14,407 mln. litų.

Bendra sutarties kaina po indeksavimo nuo lapkričio 1 d yra 156.243 mln. litų, iš jų PVM – 26.667 mln. litų.

„Jazz“ ir „Thunder“ atliko mainus

SDFnews 2009.12.24 / 09:50
Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) įvyko mainai tarp Oklahomos „Thunder“ bei Jutos „Jazz“ komandų.

“Thunder“ gretas papildė 22 metų 191 cm ūgio gynėjas Ericas Maynoras bei veteranas Mattas Harpringas, tuo tarpu “Jazz“ įgijo teises į vokietį Peterį Fehse‘ą, kuris NBA pirmenybėse ligi šiol nėra sužaidęs nė vieno mačo bei šiuo metu rungtyniaują tėvynėje.

Tiesa, Harpringas prie “Thunder“ pergalių prisidėti negalės. Mat šis yra traumuotas ir netrukus turėtų paskelbti apie savo karjeros pabaigą.

“Džiaugiamės, kad Ericas papildė mūsų organizaciją. Jis pasižymi puikia darbo etika ir nugalėtojo mentalitetu, tad tikimės, kad jis padės mums kovoti dėl pergalių“, – džiaugėsi “Thunder“ generalinis direktorius Samas Presti.

Šie mainai “Jazz“ ekipai padės atlaisvinti algų kepurę bene 10 mln. JAV dolerių.

Maynoras šiame sezone vidutiniškai pelno 5,2 taško, atkovoja 1,5 kamuolio ir atlieka 3,1 rezultatyvaus perdavimo.

„Hawks“ arti klubo rekordo

SDFnews 2009.12.24 / 09:37

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) netrukus turėtų būti pagerintas dar vienas rekordas. Naktį iš antradienio į trečiadienį Atlantos „Hawks“ klubas rezultatu 112:87 sutriuškino Minesotos „Timberwolves“ bei susilygino su geriausiu klubo startu per visą jo istoriją.

Ši pergalė “Hawks“ komandai buvo dvidešimtoji per dvidešimt septynerias rungtynes.

Šiuo rezultatu ypač patenkintas vyriausiasis Atlantos komandos strategas Mike‘as Woodsonas.

“Prieš šešerius metus sezoną mes pradėjome su krūva vaikų. Daugeliui buvo tik 18–20 metų, tačiau jie užaugo. – didžiuodamasis kalbėjo treneris. – Nors komandos rezultatai netekino, tačiau jos vadovai pasitikėjo manimi bei leido tęsti darbą. Ekipos branduolys nesikeičia jau ketverius metus, todėl dabar matome rezultatus“.

Taip sėkmingai sezoną “Vanagams“ buvo pavykę pradėti dar 1986–1987 metų sezone, kuomet klube rungtyniavo NBA legenda Dominique‘as Wilkinsas.

Jurakui „Žalgiris“ turės sumokėti beveik 285 tūkst. litų

SDFnews 2009.12.24 09:30

Trečiadienį Kauno apygardos teismas priteisė buvusiam Kauno „Žalgirio“ komandos žaidėjui Goranui Jurakui 284 tūkst. 752 litus, skelbia “lrytas.lt“.

“Žalgirio“ klubas taip pat turės sumokėti 5 procentus metinių šios sumos palūkanų bei padengti bylinėjimosi išlaidais.

Jurakas į teismą kreipėsi 2008 metų gruodžio 19-ąją, kuomet “Žalgiris“ nesutiko jam išmokėti kontrakte nurodytos pinigų sumos.

Primename, jog prieš keletą dienų Lietuvos apeliacinis teismas priėmė sprendimą, kuris reiškia, jog Kauno klubas turės sumokėti 451 tūkst. 910 litų Marko Popovičiui.

Rusija pasaulio čempionate gali pasiekti gerų rezultatų

SDFnews 2009.12.24 / 06:08

Rusijos rinktinės puolėjas Viktoras Chriapa su optimizmu žvelgia į artėjantį 2010 metų pasaulio čempionatą Turkijoje. Krepšininkas savo šalies rinktinės šansus vertina neblogai ir mano, jog Rusija gali nustebinti ne vieną varžovą.

“Jei nusivešime į Turkiją optimaliausią sudėtį, mes galime pasiekti išties daug. Nors rezultatus gana sunku prognozuoti, tačiau mūsų grupė yra normali ir galime įveikti kiekvieną komandą, – kalbėjo Chriapa.

2007 metų Europos čempionas nebuvo linkęs įvardinti C grupės favoritų, tačiau pabrėžė, jog rusams labai neparanki šeimininkė Turkijos rinktinė.

Pasaulio čempionato C grupėje be Rusijos rungtyniaus Turkija, Graikija, Puerto Rikas, Kinija ir Dramblio kaulo krantas.

Estijos rinktinė turi naują trenerį

SDFnews 2009.12.24 / 04:06

Estijos krepšinio federacija paskelbė, jog naujuoju Estijos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiuoju treneriu tapo Tiitas Sokkas.

Su strategu federacija sudarė dvejų metų sutartį su galimybe pratęsti ja dar dviems.

Estijos rinktinei keliamas tikslas grįžti į Europos pirmenybių A divizioną. Taip pat bus stengiamasi atjauninti visą rinktinę.

„Aisčiai“ išsigelbėjo ketvirtajame kėlinyje

SDFnews  2009-12-19 / 10:05

Antrąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate iškovojo Kauno “Aisčių“ krepšininkai. Dariaus Dikčiaus auklėtiniai namie 70:67 (17:17, 19:14, 13:22, 21:14) palaužė turnyro lentelės kaimynę Kėdainių “Nevėžio“ ekipą.

Baigiantis trečiajam ketvirčiui po Roko Griniaus dvitaškio kėdainiškiai buvo įgiję 9 taškų pranašumą (53:44), tačiau lemiamomis minutėmis iniciatyvos ėmėsi visas rungtynes tylėjęs Giedrius Kurtinaitis.

Ketvirtajame kėlinyje “Aisčių“ gynėjas surinko 9 iš 12 savo pelnytų taškų ir padėjo savo komandai pavyti varžovus ir išsiveržti į priekį. Likus žaisti 19 sekundžių po Kurtinaičio baudų “Aisčiai“ įgijo 3 taškų pranašumą (68:65).

Nerijaus Zabarausko auklėtiniai dar bandė gelbėtis prasižengdami, tačiau kauniečių rankos nedrebėjo ir jie privertė “Nevėžį“ pralaimėti penktą kartą iš eilės bei devintą per dešimt žaistų mačų.

“Aisčiai“: Vaidas Čepukaitis 17, Mantas Kadzevičius 12 (10 atk. kam.), Marius Valukonis 12, Giedrius Kurtinaitis 12.

“Nevėžis“: Egidijus Dimša 16 (8 atk. kam.), Rokas Grinius 15, Rokas Ūzas 13.

Jasikevičiaus ekipa nušlavė „Ilysiakos“ krepšininkus

SDFnews  2009-12-19 / 09:37
Graikijos čempionate savo varžovus triuškino Šarūno Jasikevičiaus Atėnų “Panathinaikos“. Eurolygos čempionai svečiuose 94:62 (20:18, 19:14, 22:11, 33:19) nepasigailėjo to paties miesto “Ilysiakos“ ekipos.

 

Reklama

Written by BESMEGENIAI

lapkričio 24, 2010 at 8:33 am

Įrašyta kategorijoj Uncategorized

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: