Besmegeniai Blog

Nebūk besmegenis!!

Buto pardavimas

leave a comment »

Buto pardavimas

2008 03 09 / 12:00

Jei asmuo parduoda butą ir nuo jo įsigijimo nepraėjo 3 metai, bet tai jo pirmasis butas, kurį nori parduoti, ar reikės sumokėti 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio?

Gyventojų pajamų mokesčio įstatymas (2002 m. liepos 2 d. Nr. IX-1007 ) (toliau – GPMĮ) nustato gyventojų pajamų apmokestinimo pajamų mokesčiu tvarką.

GPMĮ 6 str. yra tris mokesčio tarifai:

Nuo 2006 m. liepos 1 d. iki 2007 m. gruodžio 31 d. pajamų mokesčio tarifai yra 27 proc., nuo 2008 m. sausio 1 d. – 24 procentai (buvęs 33 proc. tarifas);

15 proc.

Fiksuoto dydžio pajamų mokestis už verslo liudijimą (nustatytas savivaldybių tarybų);

GPMĮ 6 str. 2 d. 9 p. nustatyta, kad ne individualios veiklos turto pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn pajamoms apmokestinamos 15 proc. tarifu.

Jeigu turtas buvo įsigytas anksčiau kaip prieš trejus metus iki turto pardavimo, tai tokio turto pardavimo pajamos pajamų mokesčiu neapmokestinamos.

Pastaba: įsigaliojus 2006 m. balandžio 25 d. GMPĮ 17 str. 1 d. 21 p. pakeitimams, nuo 2007m. įstatymo nuostata taikoma turtui ne tik esančiam Lietuvoje, bet ir Europos ekonominės erdvės valstybėse narėse.

Pažymėtina, jog faktas, kad tai yra pirmas asmens įsigytas nekilnojamasis turtas, neturi įtakos GPMĮ nuostatoms. Tokio asmens pajamos, pardavus nekilnojamąjį turtą, apmokestinamos 15 proc. tarifu, jei nėra sąlygų taikyti GMPĮ nustatytą „Trejų metų“ lengvatą.


 


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai  www.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas

Reklama

Written by BESMEGENIAI

lapkričio 24, 2010 at 9:32 am

Įrašyta kategorijoj Uncategorized

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: